Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa ustawa o licencjach - praca maszynisty krok po kroku
#1
Witam.
Jestem nowy na forum. Mam 18 lat i chodzę do technikum (pozostało mi jeszcze 1,5 roku). Technikum nie jest związane z transportem kolejowym. Po zakończeniu nauki chcę zrobić kurs na maszynistę spalinowych pojazdów trakcyjnych. Zadzwoniłem do CTL w sprawie ofert pracy w przyszłości-jak rozwija się firma, czy prognozują zapotrzebowanie na maszynistów. Pani mówiła mi, że jak narazie nic nie może mi powiedzieć, ponieważ w życie mają wejsć ustawy i nowe licencje dla maszysnitów.
Ktoś wie o co w tym chodzi??
Jeszcze jedno pytanie:
Krok po kroku proszę o opisanie mi drogi do stanowiska maszynisty spalinowych pojazdów trakcyjnych. Proszę o wyrozumiałość i nie pisać, że tematy były poruszane. Od tygodnia przeglądam fora internetowe i każdy pisze co innego. Dodam, że możliwość pracy przy taborze być może będę mógł odbyć w Kolejach Dolnośląskich.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
W naszej szkole (i ponoć kilku innych) PKP Cargo proponowało stypendium dla uczniów z profili mechanicznych i elektrycznych. Pani mówiła, że spółka nie chce innych, bo są większe problemy przy kursach (trzeba wysłać na kurs, a nie tylko na egzamin), więc jeśli masz coś wspólnego z tymi kierunkami to masz znaczne szanse (oczywiście jeżeli przejdziesz badania okresowe-jak z tym jest to diabli raczą wiedzieć, bo ponoć jakieś nowy przepisy weszły) Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
O ile wiem Koleje Wielkopolskie urządzało kurs dla przyszłych maszynistów :-)
Odpowiedz

#4
O... a wiesz kiedy to było....? czy będzie?
Prawda jest taka, że na kolei nie ma już maszynistów. (nie ma młodych). Za kilka lat niestety nie będzie nikogo.

[ Dodano: 2011-12-28, 12:46 ]
Virakocha, Widzę, że jesteś z Poznania. Orietnujesz się może o nauce zawodu maszynisty w Poznaniu. Mam tam rodzinę, więc było by łatwiej z noclegiem. Wysłałem wiadomość to Kolei Wielkopolskich dotyczących szkolenia na maszynistów spalinowych pojazdów trakcyjnych. Wiesz może coś więcej na ten temat?
Odpowiedz

#5
Nie chcę cię wprowadzać w błąd ale najlepiej jakbyś osobiście złożył wizytę w siedzibie Kolei Wielkopolskich, przy ulicy Składowej 5 (wysiadasz z tramwaju na przystanku Towarowa I) i porozmawiał w cztery oczy z Janem Wojcińskim - on odpowiada za sprawy techniczne.

Tu masz namiary:

Naczelnik Wydziału Techniczno- Eksploatacyjnego:

Jan Wojciński

Tel: 61-27-92-750

e-mail: <!-- e --><a href="mailto:jan.wojcinski@koleje-wielkopolskie.com.pl">jan.wojcinski@koleje-wielkopolskie.com.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz

#6
Ja byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w KW i miałem okazję podjąć pracę, ale ze względu na studia musiałem zrezygnować. Aczkolwiek wiem, że kurs teoretyczny ma trwać jakoś teraz we Wrocławiu (ja byłem na rozmowie ok. miesiąc temu) i miał on trwać w trybie stacjonarnym około 2 miesiące i później miał być egzamin.
Po tym egzaminie zaczynały się jazdy w kabinie. One miały trwać około 7 miesięcy do roku włącznie. Ale kiedy one się rozpoczynają niestety nie wiem.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#7
Napisałem wiadomość. A jak ten pan reaguje na nowych pracowników? Jestem młody (18 lat). Kończę technikum jeszcze 1,5 roku. Potem chcę tam zacząć pracę/szkolenie.
Co Wy na to... Dam radę?
Odpowiedz

#8
No mnie chciał od razu. Myślę, że młode osoby mają duże szanse na taką pracę, jednak muszę być to osoby 100% dyspozycyjne.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#9
maszynista napisał(a):Jestem młody (18 lat). Kończę technikum jeszcze 1,5 roku. Potem chcę tam zacząć pracę/szkolenie.
Co Wy na to... Dam radę?
Przez 1,5 roku jeszcze sporo się może zmienić, więc spokojnie Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Przedewszystkim, za 1,5 roku będzie od cholery tych spółek i o pracę będzie o wiele łatwiej ;-)
Odpowiedz

#11
Starał się ktoś z Was o pracę w KW?
Odpowiedz

#12
Kilka postów wy¿ej, masz wpis pitagorasa, czytaj uwa¿nie!
Odpowiedz

#13
Wiem. Chciałem wypowiedzi innych użytkowników. Z użytkownikiem Pitagoras rozmawiałem, ale On starał się o pracę jako kierownik pociągu.
Czy jest użytkownik, który pracuje w KW?
Odpowiedz

#14
CV i list motywacyjny został wysłany a w nim było zdanie, że chciałem być kierownikiem, ale na rozmowie padła propozycja na maszynistę. Oj Ty chyba nie zrozumiałeś, co ja do Ciebie pisałem.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#15
Ok już rozumiem.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Astygmatyzm, a praca na stanowisku maszynisty. Miko12345dd 2 389 28.01.2024, 12:07
Ostatni post: Miko12345dd
  Praca maszynisty w regionie opoczyńskim. EdeKolej 2 1 418 25.04.2022, 18:11
Ostatni post: EdeKolej
  Licencja/Praca dla maszynisty Kielce/Świętokrzyskie Marock 19 7 832 12.12.2019, 02:38
Ostatni post: CounterSpace838
  Praca Maszynisty Kecab 11 4 385 16.07.2019, 16:54
Ostatni post: 4est
Question Krok po kroku kaczkerus 15 5 854 29.04.2017, 22:47
Ostatni post: pitekman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.