Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda, wiara a sprawa koreańska
#1
Jak czytam niektóre wpisy w tym wątku (szczególnie 3 ostatnie strony) to odnoszę wrażenie, że to forum kolejowe dla katolików. Czy naprawdę nie ma innych for w sieci, gdzie możecie sobie udowadniać czyja racja jest "bardziej mojsza niż twojsza"? Jestem przeciwny w mieszaniu wiary lub niewiary w sprawy kolei. Co to ma wspólnego ze śmiercią tego satyra z KRLD? Czy w tym chorym umysłowo kraju każda dyskusja musi schodzić na sprawy wiary?
Odpowiedz

#2
Voycek napisał(a):Czy w tym chorym umysłowo kraju każda dyskusja musi schodzić na sprawy wiary?
O polityce zabronili nam rozmawiać

BP, MSPANC
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
rysiogeniusz napisał(a):jeszcze wtedy żyjący Kim Dzong Il załatwił swojemu narodowi ryby

Łaskawca. A potem naród morduje...
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#4
rustsaltz napisał(a):
Voycek napisał(a):Czy w tym chorym umysłowo kraju każda dyskusja musi schodzić na sprawy wiary?
O polityce zabronili nam rozmawiać

BP, MSPANC

Skoro tak, to jadziem Panie Maślanka.

Virakocha napisał(a):@ET40

Prosiłbym o nie negowanie prawdy katolickiej - prawdy jedynej i nie odnoszenie bełtu Centralnej Telewizji Korei do Objawień Fatimskich :-O

Przestań upominać i nawracać. To nie jest forum "Radyja". Wzgórze świątynne w Jerozolimie widziało Mahometa, Jezusa, Jahwe itp. itd..

(...) i to w katolickiej Portugalii, jest, ni mniej ni więcej, tylko przejawem ślepego fundamentalizmu katolickiego, niczym nie różniącego się od fundamentalizmu islamskiego.
Odpowiedz

#5
Cytat:a klepanie farmazonów o "wirującym słońcu", i to w katolickiej Portugalii, jest, ni mniej ni więcej, tylko przejawem ślepego fundamentalizmu katolickiego, niczym nie różniącego się od fundamentalizmu islamskiego.
BTW: udokumentowane przypadki cudów miały miejsce nie tylko w krajach katolickich, ale również w tych gdzie katolicy są mniejszością np. USA, Rosja, Francja, Czechy itp.
A podczas Cudu Słońca uczestniczyli zarówno ateiści, zagraniczni dziennikarze z Cesarstwa rosyjskiego, Impreium Osmańskiego, Prus, Ameryki Łacińskiej.
Powtarzam - cud Słońca miał miejsce (jest zbyt dużo dowodów) tlyko kwesita czy to był cud czy zjawisko przyrodnicze
EOT.
...
Odpowiedz

#6
@Lubuszanin

Cud Słońca w Fatimie został udokumentowany jako cud przez Kongregację Nauki i Wiary o ile się nie mylę. Natomiast wszystkim lewicującym, zniewolonym przez lewą propagandę forumowiczom polecam ten życiorys - Św Anzelm:

Cytat:Pewien opat odwiedził go i wspomniał o szeregu trudności z dziećmi wychowywanymi przy klasztorze. "Błagam cię, powiedz, co mam z nimi zrobić? Są przewrotne i niepoprawne. Nie przestajemy karać ich cieleśnie, ale stają się coraz gorsze"?. Św. Anzelm zastanowił się i odpowiedział: "Nie przestajesz ich bić? A kiedy dorosną, jakimi ludźmi będą? Głupimi bestiami"?. "Jaki jest więc pożytek z wydawania pieniędzy na ich utrzymanie, jeśli mają się oni wyrodzić w bestie? "“ odpowiedział opat. "“ Ograniczamy ich swobodę w każdy możliwy sposób, by im pomóc, ale nic nie osiągamy"?. Wówczas św. Anzelm powiedział: "Nie pozbawiajcie ich swobody! Powiedz mi, jeśli zasadziłbyś młode drzewo w swoim sadzie i poprzywiązywał je ze wszystkich stron tak, że nie mogłoby wyciągnąć konarów w żadnym kierunku, kiedy po latach odwiążesz je, jakie drzewo otrzymasz? Z pewnością będzie to rzecz bezużyteczna, ze zdeformowanymi gałęziami. A czyją to będzie winą, jeśli nie wyłącznie twoją, że związałeś je tak mocno? To właśnie robisz ze swymi wychowankami. Zostali oni zasadzeni w ogrodzie Kościoła, by mogli wzrastać i przynosić owoce Bogu. Ale ty przez straszenie ich i bicie związałeś ich tak zupełnie, że nie posiadają niemal żadnej wolności"?.

Za; Życie Św. Anzelma

Lubuszanin, to nie jest bezpośrednio kierowane do pana ;-) Widocznie Kimowie byli "głupimi bestiami" bitymi w dzieciństwie ;-)
Odpowiedz

#7
I nadal nijak się ma nasza dyskusja do śmierci tyrana z KRLD.
Odpowiedz

#8
@Voycek

Voycek (w pseudonimie masz zakamuflowane imię pierwszego męczennika św. Wojeciecha), powinienem Cię odesłać i odsyłam Cię do encykliki Humani Generis Piusa XII. Tam masz wszystko wyłożone, zwłaszcza kwestionowanie cudów (to grzech ciężki, jeśli robisz to świadomie) :-P

Secundo Nie mieszaj bełtu Centralnej Telewizji Korei z Magisterium unam Sanctam Catholicam Ecclesiam, bo obraża to wierzących. Przejdź się kiedyś na wykład x. Karola Stehlina, to przekonasz się o czym piszę. W Korei wykorzeniono Boga na rzecz bożka Kima, podobnie jak w starożytnym Izraelu (królestwo północne) i sowieckiej Rosji. To powoduje takie a nie inne zachowania u ludzi przy udziale mediów pod kontrolą władzy, tworzących silną propagandę :-(
Odpowiedz

#9
@ Virakocha

Przestań mnie prowokować.

Ja lubię sam o sobie decydować.

I dalej nie na temat o śmierci bandziora z KRLD.
Odpowiedz

#10
@Voycek
To fikcja literacka tak jak Imię Róży Umberto Eco, przejaskrawiona i przeinaczona. Gdyby nie zwycięstwo pod Poitiers, wołalibyśmy dziś "Allachu Acbar". Plujesz na katolicyzm, a heretycy mają jeszcze gorsze systemy prawne (szar'at). Kim zdechł za swe zło, zasłużył na to. Kibicuję Koreańczykom, aby kraj został zjednoczony i był wolny od tyranii. Ateizm nic dobrego nie przynosi - przykład ZSRR. To przy KK, który tak nienawidzisz rodziły się struktury wolnej Polski (Komitet Prymasowski) ;-)
Odpowiedz

#11
[ Dodano: 2011-12-27, 19:50 ]
Virakocha napisał(a):Kim zdechł za swe zło, zasłużył na to

I Ty śmiesz nazywać się katolikiem, wyznawcą Jezusa? Jesteś bluźniercą, nierozumiejącym niczego z nauk Jezusa. Rozumiesz natomiast idealnie kongregacje, sobory, straszysz grzechem ciężkim za negowanie cudu. O to prawdziwe oblicze katolików. Oto tolerancja katolicka w najczystszej postaci. Pogratulować.

Co do "Allachu Acbar", jak napisałeś. To myśmy do nich poleźli (Jerozolima), to myśmy mordowali - to fakty, nie fikcja - w imię Boga. Zapraszał nas tam ktoś? Rozumiem, że tylko my, katolicy, mieliśmy prawo do Jerozolimy? Jak zawsze, pełna tolerancja. Inkwizycja to też fikcja?


I nadal nic na temat śmierci jednego z największych bandytów w historii świata, przywódcy KRLD.
Odpowiedz

#12
Każdy umrze za swój grzech - tak nauczał Chrystus. Jestem świadom własnych błędów i nie chcę w nich umierać, jak chyba wiesz. Jeśli uważasz, że się mylę odmów w mojej intencji modlitwę tak ja za Ciebie. Poza tym mój pradziad działał w AK, aresztowany za działalność konspiracyjną na Majdanku (przez UBowców po zakończeniu wojny).

Co do Poitiers, najpierw muzułmanie zaatakowali Europę, chcąc tworzyć Wielki Kalifat (przykład Hiszpanii Wizygotów, która była katolicka) ;-)
Odpowiedz

#13
Virakocha napisał(a):Każdy umrze za swój grzech - tak nauczał Chrystus.
Każdy umrze, tak naucza biologia.
Jaro

Odpowiedz

#14
@ET40

Tylko czy doczekamy życia wiecznego, oto jest pytanie. EOT :-)
Odpowiedz

#15
Mnie bardziej zmartwiło, że mam być tolerancyjny na forum, a tylko się zapytałem o coś, czego absolutnie nie popieram, a tu kolejna spina o religii.
JESTĘ MIKOLĘ
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.