Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SOK
#16
Czytam tutaj ciekawe wywody.

Cytat:Najlepiej byłoby ten twór zlikwidować a w szeregach Policji powołać pion bezpieczeństwa kolejowego, w ramach którego oddelegowano by funkcjonariuszy zajmujących sie bezpieczeństwem transportu kolejowego.

Ot ciekawe - w przypadku, gdy w policjibrakuje kilku tysięcy osób zabierzmy jej jeszcze kilkaset i dajmy na tory.

W Kluczborku SOK miał kilka akcji związanych z kradzieżą sieci. Na upierdliwość SOK w Kluczborku w stosunku do mojej osoby nie mogę narzekać.

Problemem nie jest SOK sam w sobie a ustawa, która definije ich pracę.

Zlikwidujeci SOK i co dalej?
Odpowiedz

#17
Ostrowianin napisał(a):rustsaltz, No widzisz, nie ma co gdybać ;-D No wiadomo, że ,,ot tak" nic nie wjedzie, ale na nastawni zapewne jest też odpowiednia tabliczka ,,tor zamknięty"
Co ciągle nie powoduje, że pojawiający się tam tabor wyparuje i będzie można chodzić jak po polu. Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy jak niebezpieczne jest przechodzenie przez tor na stacji?

Idąc dalej: tabliczka mogła odfrunąć od przeciągu, ktoś mógł ją zakosić, zasłonić, nie zauważyć jej, pracownicy mogli poprosić o wjazd, dyżurny mógł omyłkowo nastawić jazdę na ten tor, sytuacja ruchowa wymusiła jazdę na tor zamknięty, monter pomylił się i tabor wpuszcza się na ten tor zupełnie nieświadomie, zbiega tabor i wjazd na tor zamknięty jest opcją najbezpieczniejszą. Wymieniać dalej?

Cytat:Ot ciekawe - w przypadku, gdy w policjibrakuje kilku tysięcy osób zabierzmy jej jeszcze kilkaset i dajmy na tory.
Ale za to dostanie funkcjonariuszy po SOKu Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
Ustawa nie zezwala na przyjmowanie do policji osób po 30 roku życia - chyba, że się coś zmieniło.
Odpowiedz

#19
Obleśny Szczur napisał(a):No dobra, ale coś poza zmianą nazwy będzie inaczej? Bo jeśli to tylko zmiana nazwy (a więc zmiana dokumentów, pieczątek, mundurów, oznakowania samochodów itd.) to na cholerę marnować tyle kasy?
SOK podlegała niemalże bezpośrednio pod PKP PLK. Policja kolejowa, (czy jak to to tam będzie się nazywać) podobnie jak inne służby podlegać będzie pod MSWiA, co doje nie tylko większe możliwości ale również i zwiększa odpowiedzialność ministerstwa (tudzież rządu) za tę służbę, oraz fakt że funkcjonariusze nie będą działali już tylko w imieniu prawa a w imieniu Państwa.
...
Odpowiedz

#20
To twoim zdaniem już nie będą działać w imieniu prawa? :->

EDIT: Rysio, tego widocznie jeszcze nikt nie wie ;-D
Odpowiedz

#21
Panowie, ja jednak dalej nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie rozpoczynające dyskusje - SOK idzie 1 stycznia do likwidacji czy jeszcze nie?
Odpowiedz

#22
Jak widać niet Tongue
Nie ma już MSWiA Wink
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#23
Ja mam pytanie jak to teraz działa SOK?
Wiem, że są komendy regionalne, które mają po parę posterunków. A co poza tymi posterunkami? Coś ktoś w ogóle chroni?
Odpowiedz

#24
Są mobilne ekipy przecież.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.