Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Polska] Niezrealizowane projekty sieci tramwajowych
#1
Wikipedia podaje, że planowane i niezrealizowane zostały sieci tramwajowe w Opolu, Głogowie, Płocku, Radomiu, Kielcach, Pile, Stargardzie Szcz. i Świnoujściu. Ze zgromadzonych na portalu informacji wynika, że w Stargardzie, Opolu i Świnoujściu uruchomienie tramwajów planowali jeszcze Niemcy, nie wiadomo jak było w przypadku Piły i Głogowa. Najbardziej interesują mnie te projekty, które nie zostały opisane, a więc: projekty w Radomiu, Głogowie i Pile. Na temat projektowanej linii tramwajowej w Radomiu wiem tyle, że poważne plany próbowano zrealizować w latach 90, ale jak daleko zaszły prace - nie wiem. Czy dysponuje ktoś jakimiś materiałami na temat tramwajowych planów Piły, Głogowa i Radomia?
Odpowiedz

#2
Nie wiem czy to istotne, ale ponoć Kielce zakupiły nawet do planowanej sieci tramwaje (Tarty). Ma ktoś szczegóły?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,750,727 ... 09918.html tutaj są zdjęcia jakiś planów sieci w Radomiu
Odpowiedz

#4
rustsaltz napisał(a):Nie wiem czy to istotne, ale ponoć Kielce zakupiły nawet do planowanej sieci tramwaje (Tarty). Ma ktoś szczegóły?

Nie Kielce a Radom, zresztą z tego co pamiętam zakupił to biznesmen, który potem chciał to przekazać miastu łudząc się, że "mamy tabor więc głupio nie mieć torów"... z tego co pamiętam dwa, jeżeli się nie mylę wagony poszły na palnik
Odpowiedz

#5
Już w XIX wieku, jak i w okresie międzywojennym planowano w Lublinie utworzyć sieć tramwajową, jednym z nich miał być tramwaj łączący Zamek z dworcem PKP, ale nic z tego nie wyszło i dziś jeżdżą u nas trolejbusy.
http://dozer.kolej.org.pl/ <-- Kolejowa Galeria Dozera
Odpowiedz

#6
W Lublinie przeszkodą mogły być duże różnice wysokości, tak przynajmniej kiedyś obiło mi się o uszy.
Jednym z ciekawszych, a niezrealizowanych planów tramwajowych był plan z lat 70. ubiegłego wieku dotyczący dostosowania całej wąskotorowej sieci tramwajowej w Bydgoszczy do rozstawu 1435mm. Planowane zmiany były tak radykalne, że po ukończeniu prac byłby to de facto praktycznie nowy system. Wybudowano nawet dwa odcinki normalnotorowe - po upadku planów przekucia w latach 80. jeden z nich dostosowano do rozstawu 1000mm, a jeden zlikwidowano. Powód upadku tego śmiałego planu był prosty - zabrakło pieniędzy.
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Polska] Kurioza komunikacyjne ET40 94 36 836 31.01.2019, 10:08
Ostatni post: SAP102
  Rozrost sieci autobusów miejskich poza Szczecin Mariusz W. 4 4 001 22.09.2014, 19:04
Ostatni post: Mariusz W.
  [Polska] Bezpłatny transport miejski Mariusz W. 79 23 912 18.09.2014, 20:56
Ostatni post: Poznanski_mech
  Szrot zachodni na torach tramwajowych Adams 8 4 084 13.09.2012, 18:29
Ostatni post: Maciej
  Tragiczny stan torowisk tramwajowych - w którym mieście najgorzej? Gżągal 43 14 569 08.07.2012, 11:59
Ostatni post: Adams

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.