Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KZK GOP kusi MZK Tychy
#1
Oto taka ciekawostka z naszego śląskiego ogódka... :-) LINK
Osobiście jestem bardzo przeciwny i mówię łapy precz od tyskiego taboru. Dodam, że Tychy i Jaworzno to bardzo łakomy kąsek dla KZK bo mamy najnowszy tabor oraz perspektywy zakupów dalszych nowych bo tylko nowy tabor Tychy kupują ;-) Ale unia biletowa byłaby OK :-)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#2
Wprawdzie nie znam dokładnej sytuacji, lecz popieram kolegę wyżej. O ile wiem KZK GOP nie ma dobrej renomy więc po co się pchać w bagno.
Odpowiedz

#3
A kto mówił, o wzięciu komukolwiek autobusów? Toż to by normalne przestępstwo było, ścigane z paragrafu ;-). Akurat system przetargowy jest wydajniejszy niż umowy z konkretnym przewoźnikiem, więc ani tyszanie ani PKM by na tym nie stracili.
Unia biletowa jest niezgodna z obowiązującym prawem, więc na pewno nie przejdzie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
Tak więc skoro nie ma innej opcji to łapy precz od MZK. My sobie naprawdę dobrze radzimy w przeciwieństwie do KZK. U nas w MZK nie ma problemów z dostosowaniem kursowania autobusów dla potrzeb pasażerów. Wystrczy kilkadziesiąt podpisów i MZK frontem do klienta zmienia rozkłady oraz przebiegi tras. Z tego co wiem betoniarka KZK nie chętnie uwzględnia potrzeby pasażerów. Więc tym bardziej niech swoje łapy trzyma zdala od tyskiego mzk.
rustsaltz nie masz racji bo jeszcze parę lat wstecz mieliśmy wspólny bilet miesięczny. Ale poszło oczywiście o kasę, więc MZK wypowiedział umowę betonowi z KZK. Zre3sztą KZK dba tylko o swoje dupska i stołki a pasażera ma głęboko w d...pie. Dla nas będzie lepiej, jeśli KZK przestanie pieprzyć o jakiejś uniii z MZK... ]-> Ja w to nie WIERZĘ...
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#5
Cinek napisał(a):rustsaltz nie masz racji bo jeszcze parę lat wstecz mieliśmy wspólny bilet miesięczny
Unia biletowa z MZKP trwa nadal... Wszak prawo nie działa wstecz, a zakaz wprowadziły najnowsze przepisy.

Cytat:My sobie naprawdę dobrze radzimy w przeciwieństwie do KZK.
Tylko, że Tychy nie istnieją na mapie samodzielnie i prędzej czy później czkawką się wszelkie separacje odbiją.

Cytat:Z tego co wiem betoniarka KZK nie chętnie uwzględnia potrzeby pasażerów.
Ale to z winy tych, którzy tam siedzą, a nie z winy systemu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Ale ten KZK GOP to jest coś na rodzaj ZTM? Czy jak? Bo skoro tak jest, to w Poznaniu TransLub i ZUK Komorniki weszły pod ZTM, ale tabor został nadal w ich rękach, nikt im nic nie zabrał.
Odpowiedz

#7
Tak, coś na wzór ZTM. MZK też. Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
Moim zdaniem wejście MZK Tychy w struktury KZK GOP miałoby swoje plusy i minusy.
Napewno dużym plusem byłby jednolity bilet dla osób dojeżdżających do pracy/szkoły dalej niż do Katowic, co znacznie ograniczyłoby koszty dojazdu.

Jednak dla samego przedsiębiorstwa wstąpienie do KZK GOP wiąże się także z pewnym ryzykiem. Podczas swojego istnienia KZK GOP wykończyło dwa przedsiębiorstwa transportowe wykonujące dla nich usługi. Najpierw do piachu poszło PKM Bytom, a ostatnio PUP Czeladź.
Nie tak dawno krążyły nawet słuchy że PKM Sosnowiec chce wystąpić z KZK GOP, ale puki co sprawa ucichła.
Odpowiedz

#9
PKM Sosnowiec to najwyżej może umowę wypowiedzieć... Tylko po co?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Cytat:Nie tak dawno krążyły nawet słuchy że PKM Sosnowiec chce wystąpić z KZK GOP, ale puki co sprawa ucichła.
Nie PKM S-ec tylko całe Zagłębie.
Cytat:a ostatnio PUP Czeladź.
Z tym akurat dobrze zrobili.
A Tyszanom radzę nie wchodzić w struktury tego 'związku'.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#11
No sie wie. ;-) Dla młodzików i starszych, którzy muszą łączyć autobusy MZK z KZK przywróciłbym wspólny bilet miesięczny. Ale chopaki z MZK nie są w ciemię bici i napewno nie pozbędą się swoich miejsc pracy :-P bez walki. Ale z tego co wiem na prezydent jest przeciwny połączeniu, ma inną wizję. I bardzo dobrze. Z tego co wiem jest on właścicielem (UM w Tychach) MZK. Myślę, że nasza suwerennoiść jest naszym atutem. MZK jest bardzo elastyczne pod względem rozkładów jazdy - jeśli pasażerowie składają wnioski o zmianę traz czy godzin kursowania - MZK przekłada je na czyny. I wszyscy są zadowoleni. I chyba oto chodzi... Dodam jeszcze, że parę lat wstecz autobusy MZK były najpunktualniesze w GOP-ie. Teraz już bywa różnie... 8-) Ale i tak jestem przeciwny łączeniu się z betonem... ]->
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#12
Cinek napisał(a):No sie wie. ;-) Dla młodzików i starszych, którzy muszą łączyć autobusy MZK z KZK przywróciłbym wspólny bilet miesięczny
Obecnie jest to niezgodne z prawem

Cytat:Ale z tego co wiem na prezydent jest przeciwny połączeniu, ma inną wizję
W naszym bagienku każdy ma wizję Tongue


Cytat:I bardzo dobrze
A to się okaże Wink

Cytat:Z tego co wiem jest on właścicielem (UM w Tychach) MZK
Właściciel to chyba nie jest dobre określenie Wink
Cytat:Myślę, że nasza suwerennoiść jest naszym atutem
Rozwiń..

Cytat:MZK jest bardzo elastyczne pod względem rozkładów jazdy - jeśli pasażerowie składają wnioski o zmianę traz czy godzin kursowania - MZK przekłada je na czyny.
Ale to wynika tylko z tego, że nikt z prezydentów miast zrzeszonych w KZK nie ma jaj.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#13
Swerenność jest naszym atutem - rozwiń...
Najnowszy tabor w woj. Tychy postawiły na CNG i dobrze im z tym. W przeciwieństwie do KZK nie boimy się "gazików". Poza tym jak sobie już odpisałeś, większość udziałowców KZK nie ma jaj i to jest fakt. Jako chyba jedyni na śląsku narazie w dwóch pierwszych autobusach wprowadziliśmy bezpłatny internet. To jest właśnie kolejny atut posiadania oddzilności od KZK, bo tam chyba proces decyzyjny by to zabił w zarodku. W tym roku zakupimy 40 szt. autobusów na gaz. A co do właściciela bezpośredni nadzór sprawuje Prezydent Miasta Tychy. Więc chyba jednak on trzyma łąpę na kasie i finansuje MZK. Tutaj link do info o strukturze w MZK: http://www.mzk.pl/o-nas-2/co-robimy/
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#14
Cinek napisał(a):W przeciwieństwie do KZK nie boimy się "gazików".
Jak spełniasz wymogi przetargu (na ogół brana jest pod uwagę wysokość podłogi i długość) to i murzynami możesz autobus napędzać.
Cytat:Poza tym jak sobie już odpisałeś, większość udziałowców KZK nie ma jaj i to jest fakt
Takich sobie lud wodzów wybrał, więc na własne życzenie (pozdrowienia dla Psima Tongue)

Cytat:Jako chyba jedyni na śląsku narazie w dwóch pierwszych autobusach wprowadziliśmy bezpłatny internet
Jakby sobie jakieś miasto zażyczyło też by się pewnie za odpowiednią opłatą załatwić, pytanie jak to się będzie sprawdzać.
Cytat:W tym roku zakupimy 40 szt. autobusów na gaz
Zakupi PKM a nie MZK
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#15
Zakupi PKM a nie MZK ale zakupi. Z tego co wiem, w KZK każdy z PKM-ów też sobie sam kupuje co nie ? :-P Proszę nie pisz mi tutaj takich bzdur, że jeśli jakieś miasto chciałoby wprowadzić internet do autobusów to on tam będzie. Chyba żyjesz w innym świecie. Jak dotąd na wszystkich forach wszyscy chcą raczej zniszczyć KZK za głupotę na naszych drogach niż za chęci modernizacji i ulepszania życia pasażerom. Jeśli sądzisz inaczej to.. brak mi słów... Może w innych PKM i w niejscu gdzie mieszkach faktycznie będą murzynów (sorki ale nie jestem rasistą - cytuję rustsaltz-a ) zatrudniali. U nas w PKM czy też MZK jak wolisz wybraliśmy tańsze paliwo CNG.
A co do wyborów to czy ty byłeś na wyborach i wrzuciłeś kartę z nazwiskiem Twojego prezydenta? Bo jak nie byłeś to raczej możesz mieć pretensje tylko do siebie, że macie jak macie i jesteście dalej w KZK (chyba za karę hiehie) ;-) Widzisz prezydent w Tychach postarał się także o kaskę na zakup nowych t-busów i modernizację sieci oraz wybudował (oczywiście nie sam, żebyś mi tego nie wytknął, że jest wszechmogący) ]-> nowe przystanki dla SKM. :-D A co zrobił Twój prezydent i UM ?
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.