Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociągiem w Nowy Rok
#1
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza po raz szósty na imprezę w specjalnym Pociągu Sylwestrowym. W tym roku wyruszamy z Krakowa około godziny 19, a Nowy Rok powitamy w Zakopanem. W Zakopanem możliwość wyjścia na zabawę plenerową miasta, lub pozostanie w pociągu. Zabawa zakończy się w Krakowie około godziny 4.

Szczegóły: http://smk.rail.pl/sylwester/
Odpowiedz

#2
Zdaje siê, ¿e w zesz³ym roku ceny by³y ni¿sze. Kryzys?
Odpowiedz

#3
Nie powiem, pomysł jak najbardziej trafny ale cena trochę za wysoka. Bez obrazy i urazy 160 od singla to kupuję BP za 99zł+5zł. na 35202 i mam sylwka w pociągu.
ScottyRail
Odpowiedz

#4
Impreza odwołana z powodu zbyt małej ilości chętnych.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#5
Jako że zostało równo 70 dni 7 godzin 42 minut do godziny 0 (00:00:00 01.01.2013), można pomyśleć na wspólną imprezą Sylwestrową termin składania ofert 21 grudnia 2012r. (50% wagi to cena, 49,5% wagi to cel, 0,5% wagi to inne drobne sprawy)

BILET PODRÓŻNIKA zazwyczaj nie jest wydłużany, zakładam że i w tym przypadku się nie zmieni, spółka wydłużyła raz ważność biletu na Nowy ROK a mianowicie:

źródło: Życie Warszawy.PL

Sylwestrowa oferta Intercity.
PKP Intercity wprowadza specjalną propozycję na długi weekend noworoczny. Oferta dotyczy promocji „Bilet Podróżnika” oraz „Bilet Weekendowy”. Pasażerowie zapłacą raz i będę mogli korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów przez cztery dni.

Sprzedaż specjalnych biletów rusza we wtorek, 28 grudnia. "Bilet Podróżnika" i „Bilet Weekendowy” będą obowiązywać od czwartku 30 grudnia od godziny 19.00, do poniedziałku 3 stycznia 2011 roku do godziny 23.59.

"Bilet Podróżnika" dotyczy pociągów TLK i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów. Bilety są imienne i obowiązują na wszystkich trasach w 1 lub 2 klasie. W przypadku przejazdu pociągiem TLK w wagonach 1 klasy, pasażerowie mogą kupić miejscówkę za 10 zł. Cena "Biletu Podróżnika" jest zryczałtowana i wynosi w klasie 2 - 69 zł, w pierwszej - 99 zł brutto.

"Bilet Weekendowy" uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach objętych rezerwacją miejsc Express InterCity (EIC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK).


W tym roku terminy wypadają następująco:
(5) 28.12 BP ważny od 19.00
(6) 29.12
(7) 30.12
(1) 31.12 BP ważny do 06.00 i od 19.00
(2) 01.01
(3) 02.01 BP ważny do 06.00

Zapraszam gorąco do dyskusji i banku pomysłów jak można spędzić "sylwestra w pogoni za pociągiem"
ScottyRail
Odpowiedz

#6
Jeśli dostępne są cztery dni na podróżnika to mój pomysł powinno dac radę wykonac :-D
Mianowicie:
Kraków-Wrocław
Wrocław-Zielona Góra
Zielona Góra-Poznań
Poznań-Stargard Szczeciński
Stargard-Trójmiasto
Trójmiasto-Olsztyn
Olsztyn-Białystok(przez Suwałki)
Białystok-Warszawa
Warszawa-Bydgoszcz
Bydgoszcz-Lublin
Lublin-Rzeszów
Rzeszów-Dom :-D

Oczywiście myślę że jesteśmy w stanie wykonac chociaż częśc tej trasy :-P
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#7
Na Wrocław--Zielona Góra poza HETMANEM żadnej TLK-i nie masz, a nawet jak przyjedziesz do Zielonej HETMANEM , to na Poznań już tego samego dnia nic nie łapiesz.
Odpowiedz

#8
kebeka napisał(a):Olsztyn-Białystok(przez Suwałki)
na odc. Olecko - Suwałki nic nie kursuje i raczej się nie zapowiada na zmianę.
A który odcinek byłby pokonywany jako ten Noworoczny.
ScottyRail
Odpowiedz

#9
Scotty napisał(a):
kebeka napisał(a):Olsztyn-Białystok(przez Suwałki)
na odc. Olecko - Suwałki nic nie kursuje i raczej się nie zapowiada na zmianę.
A który odcinek byłby pokonywany jako ten Noworoczny.

Scotty pisałem to tylko nazwami miast, te w których jest słaby albo żaden dojazd można wykluczyc.
Głównie w tej trasie chodzi o to żeby okrążyć Polskę. :-P :-P
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#10
kebeka, Chcesz okrążyć Polskę z ręki już ci mówię dzienną TLK do Wrocławia, w Rozewie to Tczewa, tam w Pojezierze p. Mazury do Warszawy z Warszawy Chopinem do Katowic i do Jaworzna około 1.700km w około 30-40h.
ScottyRail
Odpowiedz

#11
Ale ja chce to zrobic nie w jak najkrótszy sposób tylko w jak najdłuższy :-P czyli muszą byc na pewno miasta takie jak:
-Wrocław
-Poznań
-Trójmiasto
-Coś na wschodzie
-Rzeszów
-Katowice
-Kraków
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#12
kebeka, no to spoko, powiedz mi jeszcze gdzie mniej więcej w twoim planie wybije godzina 0.
ScottyRail
Odpowiedz

#13
Na pewno w pociągu, ale gdzie dokładnie to nie wiem zależy jaki będzie rozkład jazdy :-P
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#14
to jest mój wstępny rozkład i od końca:

(3) 02 Warszawa Zachodnia 14:10 - Tłuszcz 15:20 (74,125 km) KM-725
(3) 02 Tłuszcz 15:21 - Ostrołęka 17:16 (74,125 km) KM-70329

(4) 03 Ostrołęka 7:27 - Tłuszcz 9:04 (74,125 km) KM-70328
(4) 03 Tłuszcz 9:16 - Warszawa Wileńska 10:03 (33,539 km) KM-7932
(4) 03 Warszawa Wschodnia 15:43 - Wrocław Główny 21:08 (471 km) EIC-1603 /131,00zł/
ScottyRail
Odpowiedz

#15
Ta ilość miast automatycznie eliminuje ciekawe okolice kolejowe. Ja pewnie w tym roku wyląduje w jakimś Sarajewie albo Pohoście Zarzecznym. Ale gdybym jechał po polsce to bym zrobił plan zupełnie mniej sztampowy i prosty jak proponuje kebeka. Trzeba tu też się zdecydować na kategorie pociągów.

Gdyby miał być bilet podróżnika i TLK'i to zapewne odwiedziłbym Olsztyn, Wrocław i Kraków. Zaś noc sylwestrową spędziłbym w Przemyślu (przyjazd przed północą) i wyjechał stamtąd tym TLK o 2 w nocy. Drugą opcją jest nocka w Zamościu, pięknie Hetman pasuje.

Gdyby jechać PR'ami to polecam linię przez Wałcz. Ponadto warto dołączyć Krzyż-Piła bo jeżdżą składy wagonowe, a w Polsce to już rzadkość. Można by też zawinąć do Olecka, zanim zlikwidują. Takie linie do nikąd mają klimat. Zaś noc sylwestrową to najlepiej spędzić w Orchowie. Jest jakiś wieczorny pociąg do Mogilna i rano wyjazdowy, tylko popatrzeć czy jeździ, w którąkolwiek stronę. Mogilno-Orchowo przejechać drezyną, cena to kwestia dogadania się z człowiekiem stamtąd, zrobić grilla i potem wrócić. Gdyby nie mógł to zrobić sobie nocny piknik w Mogilnie. W takich małych miasteczkach można się lepiej integrować, nie trzeba uważać na dziki, a sztuczne ognie też są. Jak się Mogilno nie podoba to Ełk też nie byłby głupi, jest chyba jakiś pociąg przez Pisz wcześnie rano. Ciekawa może też być noc w Zwardoniu lub Wieluniu. Do całości można dorzucić Częstochowa - Chorzew - Zduńska Wola jako wisienkę na torcie, obejrzeć polską architekturę międzywojnia i senne zapomniane rejony magistrali węglowej.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.