Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EN71 - górska, długa odmiana EN57
#16
przem710 napisał(a):PR Gdynia od niedawna posiada kilka EN71.

A te jednostki na stałe stacjonują w Gdyni, czy tylko zostały czasowo oddelegowane z Krakowa?
Poza tym nie wie ktoś co się dzieje z wrocławskimi EN71, bo ostatnio wogóle ich nigdzie nie widać.
Odpowiedz

#17
Na stałe, ponieważ ich właścicielem jest UM województwa pomorskiego.
Odpowiedz

#18
Czy ktoś z Was wie może coś na temat obecnego zestawienia iR Brda tj. czy są wagony, czy jest EZT?
Jaro

Odpowiedz

#19
Druga jednostka, jaka jest widziana u mnie na filmie miała napis "interREGIO Brda" więc możliwe jest, że też jest to jednostka.
Dwa, chodziły słuchy, także u nas na forum, że przez jakiś czas lokomotywy wynajęte od IC mają jeździć na iR Barbakan, a potem mają trafić do obsługi Brdy i Pomorza.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#20
Mam nadzieję, że trafią. Przy obsłudze EN57/EN71 jedynym aspektem przemawiającym za skorzystaniem z "Brdy" jest dogodna pora odjazdu z Bydgoszczy i z Warszawy...Bo cena biletu nie różni się już tak istotnie od TLK.

Co innego iR Flisak, który przy tak okrojonych terminach może śmiało być obsługiwany ezetami, a co innego bardzo popularny pociąg, jakim jest iR Brda.
Odpowiedz

#21
Jednak wiesz o ile na Pomorzu to wagony i lokomotywa jest wskazana, o tyle na Brdzie już niekoniecznie, bo są znacznie dłuższe iR obsługiwane na jednostkach.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#22
Tak, ale ludzi korzystających z Brdy jest za dużo, żeby obsługiwać ten pociąg 1x EN57. Najlepszy tabor do obsługi tego połączenia to ED72, ale ile tych składów jest - wiemy wszyscy.

Co do iR Pomorze - w pełni się zgadzam. Jednostka na takim połączeniu to nieporozumienie.
Odpowiedz

#23
No to jak z Pomorza zniknie jedna EN71 to może zasilić Brdę Smile
Musimy poczekać do marca, bo wtedy chyba coś się miało zmienić. Albo wcześniej też coś się będzie działo.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#24
EN71 wygodą nie dorównuje ED72.
Zastanawia mnie co robi ED73 na linii łódzkiej, kiedy do obsługi tak krótkiego połączenia wystarczy z powodzeniem EN57/EN71.
Jaro

Odpowiedz

#25
Na IR Pomorze miały być ED72, ale jakoś nie ma.
Odpowiedz

#26
ED73 został bodaj wyremontowany za pieniądze UMWŁ (i dlatego został przypisany do IR Uckich) w RemTraku Idzikowice (PR Wrocław przekazał im kompletny szajs- musieli wywalić tyrystory, wstawić asynchrony). Swoją drogą dziwi mnie to, iż ED59 nie jest puszczany np na Semaforze, tylko "lata" na Warsiafkę ;-)

Sprawnych ED72 jest bardzo mało. Jakoś nie widziałem w Poznaniu ostatnio ED72. Na IR Brda wystarczyłyby dwa kible w wersji SPOT (2xEN57 w 1,5 i 7 pojedynczy klop odpowiednio 2-4 i 6). IR Flisak powinien być wydłużony z Piły (np na odcinku Piła-Bydgoszcz jako Regio) ;-)
Odpowiedz

#27
Do Piły...lepiej, gdyby została wydłużona Brda. SPOT-y są nieprzyjazne dupie - mają twarde siedzenia. Dużo wygodniejsze są stare, gąbkowo-skajowe.

Chyba zbaczamy z tematu.
Jaro

Odpowiedz

#28
Virakocha napisał(a):ED73 został bodaj wyremontowany za pieniądze UMWŁ (i dlatego został przypisany do IR Uckich) w RemTraku Idzikowice (PR Wrocław przekazał im kompletny szajs- musieli wywalić tyrystory, wstawić asynchrony).

Bzdury w ostatniej części zdania. ED73 nie miały żadnych tyrystorów ani nikt nie wstawiał żadnych asynchronów do nich. I dobrze, bo ich nie potrzebują. 120 łapią i bez tego.
Odpowiedz

#29
Mnie też coś tyrystory świtają, nie było czegoś o tym w KolejTV?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#30
Kolejny czwarty już EN71 w służbie PR Gdynia.

http://www.fotokolej.pl/img-en71-014-14005.htm
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modernizacje EN57, EN71 i pochodnych Gżągal 311 105 305 27.04.2018, 21:00
Ostatni post: wołodyjowskiIC

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.