Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ratowanie parowozu
#16
Jestem jak najbardziej za :-)
Odpowiedz

#17
No jak nie, jak tak. Tymi ręcami i tymi palcyma się podpisuję.

Spróbuję poprosić ełckich kolejarzy z "wąskiego toru", żeby podpisali takie pismo. Dajcie tylko jakiś wzór, żebym wiedział, o czym mam z nimi gadać.
Odpowiedz

#18
Popieram.
Odpowiedz

#19
Ja również jestem za.
http://dozer.kolej.org.pl/ <-- Kolejowa Galeria Dozera
Odpowiedz

#20
Każdy kolejowy eksponat jest dla nas cenny więc popieramy akcje kolegów.
Jeśli możesz to podaj namiary (na PW) do kogo przesłać stosowne pismo z poparciem inicjatywy ratowania parowozu.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#21
Cytat:Witam serdzecznie,
Wydział Gospodarki Mieniem Komunalnym pragnie bardzo gorąco podziękować za wsparcie udzielone naszej inicjatywie przez członków Ogólnopolskiego Forum Miłośników Kolei.
Okazane poparcie dla naszego pomysłu zagospodarowania parowozu TKT48-170 jest bardzo istone w związku z problemami na jakie natrafiamy w rozmowach z naszymi partnerami.
Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż poweźmiemy wszelkie mozliwe kroki by skutecznie zakończyć ten projekt.
Z wyrazami szacunku
Michał Bollin
Wydział Gospodarki Mieniem Komunalnym
Urząd Miejski w Tczewie
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
83-110 Tczew
tel.: 58/775-93-11
e-mail: <!-- e --><a href="mailto:bollin@um.tczew.pl">bollin@um.tczew.pl</a><!-- e -->

Wielkie dzięki, drodzy Forumowicze! ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#22
Sprawa powoli zbliża się do końca, parowóz udało się uzyskać nieodpłatnie od PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami, dzięki czemu już niedługo parowóz zostanie ocalony i stanie jako pomnik na nowym dworcu w Tczewie. Przy okazji pragnę podziękować wszystkim za poparcie. Serdecznie dziękuje również:

-Towarzystwu Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów w Pyskowicach (podziękowania dla użytkownika rustsaltz za pomoc przy uzyskaniu pisma)
-Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Dodam że Forumkolejowe.pl wraz z forum dawnytczew.pl miało objąć patronat nad zabytkiem, no ale to koniec dobrych informacji. Niestety ktoś wpadł na genialny pomysł pomalowania lokomotywy na różowy kolor, co jest brakiem poszanowania dla zabytku, i budzi mój głęboki sprzeciw. W takiej sytuacji FK nie będzie patronować zabytkowi i wycofuje się z projektu. Pozostaje mieć nadzieję że pomysłodawca tak bezmyślnego pomysłu pójdzie po rozum do głowy i lokomotywa nie zostanie oszpecona, a zyska tak jak to wcześniej planowano oryginalne zielono-czarne barwy.

Ponownie liczę na wasze poparcie.
Odpowiedz

#23
Co?! To jakaś odpustowa kpina! Powiedz że to prima-aprilis...

[ Dodano: 2012-02-23, 12:13 ]
Ja rozumiem - na biało. Ale na RÓŻOWO?!
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#24
Zapomniałem dodać link.

Tutaj więcej informacji: http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wi ... dobi-wezel
Odpowiedz

#25
Kojarzy mi się z zajazdem "Flamingo" z Michała Olszewskiego Zapisków na biletach (moja absolutna biblia na rok bieżący - czytam tam i z powrotem, we wszystkie strony, i się naczytać nie mogę):

Nie pamiętam, kiedy wyrosło przy drodze do Alwerni to zjawisko. Ale zadurzyłem się w nim od razu. Choćby pełna tęsknoty nazwa - Flamingo.
(...)

Flamingo przyciąga wściekle różowym neonem, intensywną żółcią elewacji. Powinienem się przyzwyczaić, a jednak widząc taką erupcję nowego wśród domów z dachem kopertowym i zieleni średnich szerokości, nadal czuję zdumienie.
(...)

Najłatwiej byłoby Flamingo wyśmiać. Zrobić ostrą polewkę z PCV, z kolorofonów i różowych snów młodzieży z Poręby Żegoty, Kaszowa, Nowej Wsi Szlacheckiej, Okleśnej czy Mirowa, młodzieży która w lokalu tym odprawia tańce gotowe, cieszy się, marzy o wyjeździe, a w chwilach szczególnych może nawet wali się po gębach.


Tylko czy na pewno Tczew chce się firmować tego rodzaju odpustową nostalgią? Kto to będzie mył, odmalowywał za 3, 5 lat jak farba zacznie odpadać? Kto da na to pieniądze? Kto dopilnuje żeby ze straszydła kontrowersyjnego nie zrobiło się straszydło paskudne?
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#26
Przem, daliście radę z odzyskaniem to czemu nie dacie z przemówieniem do rozsądku włodarzom? Od tego jest społeczeństwo, a ja przypominam, że z każdego powodu można próbować zrobić referendum
Odpowiedz

#27
Chyba czas na kolejne pismo...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#28
Popieram i podpisuje się 2 rękami

Ehh

A właśnie są tu MK z okolic kartuz??

Gdyby tak zająć się trupem Pt47 z KartuzSad(
Odpowiedz

#29
Wiecie moje miasto usilnie chce uzyskać jakiś parowóz to może by podsunąć włodarzom Sosnowca petuche z kartuz W końcu zawsze stanie pod szkoła gdzie ktoś będzie ją konserwował to lepszy los niż żyletki lub rdzewienie
Odpowiedz

#30
Niestety "kolorowa" zabawa się nie kończy, oto kolejny pomysł.

http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wi ... chowskiemu
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PKF - reportaż z budowy parowozu Pt47 Voycek 0 3 317 29.12.2010, 10:41
Ostatni post: Voycek
  Poszukiwania parowozu T3 (TKh1) xROnx 9 5 716 31.08.2010, 21:50
Ostatni post: puma2091

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.