Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompakt czy lustrzanka?
#1
Założyłem ten temat w związku z tym abyśmy mogli wyliczać różnice pomiędzy Aparatem Kompaktowym a lustrzanką, dzięki temu tematowi będziemy mogli pomóc początkującym fotografom kolei co i jak wybrać.

Dorzucę od siebie na początku lepiej zamiast kompaktu z 12milionami pixeli i bez zoom-u optycznego, lepiej wybrać taki gdzie mamy dość duży zoom optyczny ,co najmniej 5x, do takie fotografowania kolei itp. wystarczają 3mln. pixeli ale nie potrzeba więcej niż te 10mln. co i tak bardzo dużo, więc morał jest taki żeby lepiej zwrócić uwagę na zoom optyczny niż pixele, uważajcie na coś takiego jak zoom cyfrowy!, nie nie mylcie go przypadkiem z zoomem optycznym bo to spora różnica...
Odpowiedz

#2
Zdecydowanie lepsza jest lustrzanka*. Na pierwszy aparat warto kupić zwykły taki aparat kompaktowy, aby nauczyć się robienia zdjęć. Później warto już przejść na lustrzankę, bo nic nie zastąpi lustra.

* - na chyba, że ktoś zamierza kupić Nikona D700 i używać go w trybie AUTO. Te same możliwości pokaże, np. Fujifilm FinePix S-5800.
Odpowiedz

#3
..
Odpowiedz

#4
Obleśny Szczur napisał(a):Lustrzanka jest lepsza, ale dla ludzi z pewnym doświadczeniem. Dla początkujących kompakt żeby się nauczyć robić zdjęcia, i zmiana nie wtedy gdy już uzbieramy na lustrzankę, ale wtedy gdy będziemy potrafili więcej niż nasz aparat.
Osobiście prze dobre 5 lat używałem kompaktu - Oly C760 - matryca może nie powalająca (3.2), ale zoom optyczny x10 pozwalał na dużo.
Obecnie przerzuciłem się na lustrzankę Oly E620 + dwa obiektywy (szeroki i tele) i choć mam już ją 8 miesięcy jeszcze w zadowalającym mnie stopniu nie opanowałem sztuki fotografowania lustrzanką - i pewnie jeszcze z rok to potrwa.

Dokładnie ja takie doświadczenie powoli zdobywam, a nie łatwo nauczyć się dobrej obsługi lustrzanki trzeba mieć na prawdę sporą wiedzę. Aktualnie używam NIKONA L110 i naprawdę nie narzekam dzięki niemu powoli zdobywam potrzebną wiedzę.
Odpowiedz

#5
Ja mam lustrzankę Sony Alfa 200 i na razie nie narzekam :-D zanim kupiłem lustrzankę miałem Canona 710 IS używam go do nagrywania filmików
D29-104 Chabówka-Nowy Sącz
Odpowiedz

#6
Alfoa 200 ma generalnie wysoki poziom szumów juz przy ISO200
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Amatorska lustrzanka do nauki mikrobart 100 27 923 22.02.2013, 21:25
Ostatni post: Valcyte
  Lustrzanka - jaką wybrać? D29-7 24 8 680 01.10.2012, 12:28
Ostatni post: Son.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.