Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa nowych linii kolejowych
#61
Piekiełko jest to stacja położona na linii nr 104 czyli Chabówka - Nowy Sącz. Jednakże na polskiej kolei Piekiełko jest pewnym symbolem. Symbolem niemocy, nierealnych planów i opowiadania bajek na których zdobywa sie kapitał polityczny przed każdymi wyborami ;-)
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#62
Do Kielc przez CMK. Marszałek dał pieniądze na studium

Marszałek województwa świętokrzyskiego podpisał dziś umowę z PKP PLK na dotację celową do projektu budowy łącznicy w Czarncy. To pierwszy krok do wybudowania szybkiego połączenia z Kielc do Warszawy przez Centralną Magistralę Kolejową.

Łącznica będzie miała ponad 3650 m długości i zapewni włączenie do stacji Włoszczowa Północ na Centralnej magistrali Kolejowej oraz podstacji Czarnca na linii 61 Kielce – Włoszczowa – Częstochowa. Dzięki temu Kielce i region zostaną włączone do linii szybkich kolei, co w rezultacie pozwoli znacząco skrócić czas przejazdu m.in. z Kielc do stolicy czy innych północnych oraz zachodnich miast kraju. Obecnie podróż z Kielc do Warszawy linią nr 8 Warszawa — Kraków trwa ponad 3 godziny. Uwzględniając przejazd z prędkością 200 km/h przez Centralną Magistralę Kolejową oraz połączenie łącznicą Czarncy ze stacją Włoszczowa Północ, czas przejazdu na tym odcinku skróci się do 2,5 godziny.

źródło: Rynek kolejowy

No niedługo na CMK trzeba będzie dobudować 3 tor, bo ograniczy się przepustowość. A dwa stacja we Włoszczowie śp. Gosiewskiego zaczyna nabierać znaczenia.
Odpowiedz

#63
pitagoras23 napisał(a):. Uwzględniając przejazd z prędkością 200 km/h przez Centralną Magistralę Kolejową
To tam sie jeździ 200??
Odpowiedz

#64
Bez sensu. Z Kielc do Warszawy przez Radom jest 188km, więc gdyby linia nr 8 została wyremontowana to też można by uzyskać czas przejazdu wynoszący 2,5h lub nawet mniej, zyskałyby nie tylko Kielce.
Proponuję wybudowanie jakiejś łącznicy która połączyłaby Szczecin z CMK.
Odpowiedz

#65
Niestety widać, że PLK opłaca się bardziej puszczać wszystko magistralami a linie boczne są degradowane. I widać to nie tylko w okolicach CMK, ale także na moim podwórku.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#66
pitagoras23 napisał(a):A dwa stacja we Włoszczowie śp. Gosiewskiego zaczyna nabierać znaczenia.
Ta stacja tam była, jak śp. Gosiewski nie wiedział, że pociągu nie szuka się na niebie Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#67
kazio, jeszcze nie. Za dwa lata(?) ma już być taka prędkość na tej linii.

[ Dodano: 2012-05-24, 09:53 ]
pitagoras23 napisał(a):Łącznica będzie miała ponad 3650 m długości

BTW. skoro już się tak wyszczególnili z tymi metrami, to po co pisać słowo "ponad"? Nie mogli już dokładniej napisać? Smile "dziennikarstwo" Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#68
Kolej regionalna z Katowic do Pyrzowic może się wykoleić, zanim jeszcze wyjdzie z fazy projektu. Z naszych informacji wynika, że PKP PLK oraz konsorcjum firm Poyry Infra i DB International, które na zlecenie spółki kolejowej projektuje linię, ma duże kłopoty z przygotowaniem kompletnej dokumentacji.

Więcej: Dziennik Zachodni
Odpowiedz

#69
A Kielce dalej dążą do tego, żeby do stolicy jechać CMK:

http://www.plk-sa.pl/komunikaty-i-wydar ... loszczowa/
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#70
Jak tylko usłyszałem o "opcji balcerowiczowskiej" w PKP S.A. zacząłem przeczuwać, że nic dobrego to nie zwiastuje. No i miałem rację - nie tylko budowa linii kolejowych się "nieopłaca", ale nawet utrzymywanie obecnej - i tak okrojonej - sieci linii.
Cytat: - Nie ma potrzeby budowania linii kolejowych, bo to dużo kosztuje i się nie opłaca - powiedział prezes PKP SA Jakub Karnowski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Potwierdził również zamiar zamknięcia 3 tys. km linii kolejowych.
Całość: RK

Komentarz zbędny.
Jaro

Odpowiedz

#71
U mnie by taki człowiek 5 minut nie był prezesem...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#72
A u mnie nie byłby brany w ogóle pod uwagę :-P
Odpowiedz

#73
DamianT napisał(a):kazio, jeszcze nie. Za dwa lata(?) ma już być taka prędkość na tej linii.

nieco ponad 2 lata temu w wywiadzie telewizyjnym prezes PLK zapowiadał wprowadzenie 200 km/h na południowym odcinku CMK od rozkładu 2011/12... Końcem 2009 zapowiadano rozpoczęcie mordenizacji Katowice-Kraków w kwietniu 2010 i zakończenie w roku obecnym.

norbert napisał(a):Bez sensu. Z Kielc do Warszawy przez Radom jest 188km, więc gdyby linia nr 8 została wyremontowana to też można by uzyskać czas przejazdu wynoszący 2,5h lub nawet mniej, zyskałyby nie tylko Kielce.

Warszawa-Radom miało być poniżej 90 min wg zapowiedzi z roku 2006. więc czas poniżej 2,5 godziny dla Kielce-Wawa jak najbardziej realny.
Odpowiedz

#74
Węzeł w Kaliszu?
Nie jest to mój pomysł że by była jasność...
Pomysł powstał w czasie gdy było głośno o KDP...
Był też poruszony pomysł budowy linii Kalisz-Konin-Inowrocław
I coś z czasów wojny że miała powstać linia Częstochowa/Wieluń-Kalisz-Pleszew

Znalazłem to na jednym z forum miasta Kalisz
Autorem mapy jest użytkownik "szymkalisz"
[Obrazek: iQQ0Gm.png]

Odpowiedz

#75
Hehe, ktoś nieźle popłynął fantazjąBig Grin ale sam pomysł ciekawy, zwłaszcza pomysł z linią do Inowrocławia.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modernizacje linii kolejowych pitagoras23 358 98 216 12.10.2015, 09:16
Ostatni post: SCZ
  Likwidacja linii Bojanowo - Góra. Ruch drezynowy szansą na uratowanie linii? mikrobart 82 36 873 14.04.2015, 21:14
Ostatni post: sm31-131
  "Wąskie gardła" linii kolejowych Nadia_303 3 3 757 21.10.2013, 16:36
Ostatni post: Mariusz W.
  Budowa linii Modlin-Płock, Kutno-Płock ajablek 3 3 550 19.10.2013, 19:49
Ostatni post: przewoz
  [Małopolskie] Nie wydamy pieniędzy na modernizację linii kolejowych Adams 0 2 550 10.07.2013, 11:07
Ostatni post: Adams

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.