Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdarzenia i wypadki tramwajowe
#16
W ogole stan infrastruktury jest jaki jest. I to nawet w centrum Krakowa. I tak dobrze, że tam co chwilę z trasy nie wypadają. Najgorzej to ścisłe centrum. Ciekawe jaka tam jest średnia szybkość 10 km/hBig Grin
Odpowiedz

#17
kris123, już nie przesadzaj, bo w Krakowie stan infrastruktury tramwajowej nie jest zły. Fakt, były w lecie te wybrzuszania szyn, ale w porównaniu ze Śląskiem to jest niemal idealnie.
Co do szybkości tramwajów to wiele się nie pomyliłeś. Np. na linii 26 między Mysłowicami a Dańdówką jest v-max 20 ;-D
Odpowiedz

#18
No to prawie jak szybki tramwaj. A coś jakieś były wypadki w tym roku na Ditla czy gdzieś. Coś ponoć z torów wypadło. Jakaś 1 kraksa do tego. Ale prawda jest taka, że tramwaj niestety należy do najwolnioejszych środków transportu i nie wiem taka linia Pleszów- Cichy Kącik to chyba ze 2 godziny jedzie Big Grin
Odpowiedz

#19
Adams napisał(a):Np. na linii 26 między Mysłowicami a Dańdówką jest v-max 20 ;-D
Skąd to się wzięło ?
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#20
Mika, nie wiem skąd się to wzięło, ale ostatnio jechałem 26 z Mysłowic "nowym" nabytkiem TŚ E1 i do Dańdówki raczej szybciej niż 20km/h nie jechał. Miał chyba opóźnienie, bo na mijance przy mleczarni oczekiwały na niego dwa wozy w kierunku Mysłowic. Dopiero na dwutorze od Dańdówki lekko przyśpieszył.
Odpowiedz

#21
Zdarzenie wczorajsze. W Łodzi nieco "hot".

Tramwaj został uderzony przez samochód (nieustąpienie przez osobówkę pierwszeństwa), siła uderzenia wyrzuciła przednie człony tramwaju na jezdnie biegnącą wzdłuż torowiska, blokując ją całkowicie.

http://expressilustrowany.pl/po-zderzen ... 3d2b000000

Jedno ze zdjęć (więcej w artykule):
[Obrazek: 39jj0r48k88scckoo0w088ocww4.600.JPG]
Twoja krew - Darem życia! => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.krwiodawcy.info">www.krwiodawcy.info</a><!-- w -->
Danyeru na YT => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/TheDanyeru">www.youtube.com/user/TheDanyeru</a><!-- w -->
Odpowiedz

#22
Adams, ale ja się pytam skąd się wzięło to 20 km/h.
To, że trafiłeś na motorniczego który się wlókł... no cóż. Wykolejeń jest już dużo mniej, na linie wyjeżdżają dwa E1 i jeżdżą szybciej.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#23
Mika, pierwszy raz jechałem będzińskim E1 więc nie wiem jak to na codzień wygląda. Natomiast samą linię znam doskonale, jeździłem nią tysiące razy i wiem jaki jest jej stan. Jak się trafi na "nerwowego" motorniczego to czasami jest starach w oczach jak tą stopiątką rzuca na wszystkie strony. Może faktycznie motorniczy tego E1 którym jechałem był zbyt ostrożny, ale wcale mu się nie dziwię. Tabor (powiedzmy) nowy i te skłonności do wykolejeń E1 w Sosnowcu go do tego skłoniły.
Odpowiedz

#24
danyeru napisał(a):Zdarzenie wczorajsze. W £odzi nieco "hot".
W zesz³ym tygodniu te¿ by³ tam wypadek, dok³adnie w tym samym miejscu. Tramwaj ocala³ (zdaje siê, ¿e by³o to jakie¶ GT na linii 46). Gorzej z autem.
Odpowiedz

#25
Adams napisał(a):Np. na linii 26 między Mysłowicami a Dańdówką jest v-max 20 ;-D
Nie chodzi mi o to jakim tramwajem jechałeś. Pytam się skąd masz te informacje, że najwyższa dozwolona prędkość na tym odcinku wynosi 20km/h.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#26
Mika, nie posiadam jakiś konkretnych informacji o dozwolonej prędkości. To v=max 20 napisałem z przymrużeniem oka ;-)
Odpowiedz

#27
A w Poznaniu ponad 100 tramwajów stoi pod chmurką, na ulicy i praktycznie nie ma tramwaju, który nie zostałby podpisany "PIVE". GT8 #666 został pomalowany na całej długości, pomalowane się też 105Na, Alfy, nowe Bety, Combino. Z drugiej strony, to MPK też jest na tyle "mądre", że zamiast stawiać tak stare 105-tki, których część i tak ma iść na złom, to stawiają też Moderusy Alfa. o.O
Odpowiedz

#28
Nie ma ochrony ?
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#29
Delete.
Odpowiedz

#30
Trzy razy doszło wczoraj rano do wykolejenia tramwajów w rejonie placu Centralnego w Krakowie. Być może wiąże się to z wcześniejszymi pracami na torowisku w rejonie rozjazdu - pisze Dziennik Polski

Szczegóły: http://infotram.pl/text.php?id=43587&from=main
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tramwajowe linie muzealne Adams 8 6 102 10.09.2015, 13:07
Ostatni post: kazio
  Torowiska tramwajowe - rozstawy szyn ET40 30 16 658 24.01.2014, 14:23
Ostatni post: RomekL
  [Toruń] Nowoczesne przystanki tramwajowe od listopada 2013 ET40 0 3 602 26.05.2012, 17:06
Ostatni post: ET40
  [Kraków] Powstaną nowe linie tramwajowe Adams 0 4 124 06.02.2012, 23:06
Ostatni post: Adams
  Zwrotnice tramwajowe mrug 27 9 991 13.11.2011, 19:33
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.