Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdarzenia i wypadki tramwajowe
#76
Ogolnie to motorniczowie w naszym kraju tez nie sa bez winy.
Odpowiedz

#77
Oj tak, kilka lat temu była czarna seria - Poznań i bodajże Łódź - po której zaczęto masowo sprawdzać np. trzeźwość motorniczych. Pamiętam że wyniki były przerażające...

A tymczasem 105N w Poznaniu postanowiła wyskoczyć na zakupy do pobliskiego centrum handlowego i w dniu wczorajszym wyskoczyła z szyn u zbiegu Alei Marcinkowskiego i Podgórnej. Nikomu nic się nie stało, ale niesforny tramwaj odmówił powrotu na tory o własnych siłach(pewnie za dużo kupił na wyprzedażach) i do pomocy wezwano ekipę w postaci służb specjalnych MPK które po krótkich pertraktacjach sprowadziły uciekiniera na właściwą drogę.

I kolejny raz rondo Skubiszewskiego w Poznaniu - scenariusz ten sam co zawsze ale tym razem zdarzenie miało miejsce na torze w stronę Junikowa. W komentarzach na ePoznan pojawił się wpis że BMW wleciało na czerwonym i akurat tu jestem w stanie uwierzyć - sam się złapałem na tym kilka razy że czasami jest zielone na lewoskręt od razu po tym jak dostanę zielone na wjazd na rondo a czasami zielone pojawia się dopiero po dłuższym oczekiwaniu na lewoskręcie. Od razu jednak zaznaczę, że to że się czeka na lewoskręcie nie jest zależne od tego czy tramwaj jedzie czy nie - czasami czekam tam kilkadziesiąt sekund pomimo tego że NIC nie jedzie.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#78
Seria wypadków tramwajowych w byłej stolicy Kazachstanu, Ałma-Acie. W dużym skrócie: tamtejsze przedsiębiorstwo zakupiło zmodernizowane Tatry KT4D z Berlina (identyczne, jak w Szczecinie) i jak to bywa w byłym ZSRR trochę elektroniki i ludzie się gubią, więc kilkukrotnie tramwaje się zablokowały i jechały same, motorniczy w takim przypadku był bezradny. W związku z tym od końca października kursowanie tramwajów w tym mieście zostało zawieszone na czas nieokreślony, a seria wypadków nie była jedyną przyczyną, cała infrastruktura jest w katastrofalnym stanie.
Jaro

Odpowiedz

#79
ET40 napisał(a):kilkukrotnie tramwaje się zablokowały i jechały same, motorniczy w takim przypadku był bezradny
Coś sie tu nie zgadza... Na filmie widać raz czy dwa, że tramwaj staje (chyba na światłach), więc aż tak niekontrolowany nie był. :? :-O
Odpowiedz

#80
Zwalnia, ale nie widzę zatrzymywania się.
Jaro

Odpowiedz

#81
Moim zdaniem zatrzymuje sie na chwilę około 1:03, a na pewno już na końcu (1:50).  Ale nawet jeśli tylko zwalniał, to znaczy ze był pod kontrolą. 
A swoja drogą z tramwajami w Almaty (Ałma-Acie) rzeczywiście coś jest nie tak na dużą skalę.
Tu są dwie informacje (pierwsza i druga) po angielsku ze zdjęciami na ten temat.
Odpowiedz

#82
Cytat:According to witnesses, a tram #4 stopped on Shevchenko Street. After all the passengers left the tram, the driver got out of the tram to inspect the vehicle. At this point the tram started moving. Despite a fairly high speed it smoothly made a turn to Baitursynov Street passing through a red light and sped on. Running downhill in continued gaining speed until it rammed through a line of cars waiting at the streetlight leaving a heap of distorted metal in its wake. The tram did not leave the rail and grazed the cars that were standing too close to the rail or on the rail.
To on ruszył i jechał bez motorniczego :-O . Jak to w ogóle jest możliwe?
Jaro

Odpowiedz

#83
Nie wiem jak to możliwe, ale coś praktycznie identycznego wydarzyło się na kolei w Belgii
Odpowiedz

#84
Ludzie, ręce mi opadają...
Wczoraj, okolice ronda Starołęka. Gościu wielkim dostawczakiem wymija auto które zatrzymało się żeby przepuścić tramwaj, po czym ładuje się pod ten tramwaj. Na tym niestety nie koniec, tramwaj ciągnie auto ze sobą i klinuje je między sobą a słupem trakcyjnym - dwie osoby przez prawie godzinę były zakleszczone w aucie, a tramwaj wyleciał z torów. Kierowca dostawczaka stracił prawo jazdy oraz auto(patrząc jak wygląda raczej nic już nie wyklepią) do tego ma uraz kończyn dolnych. Mam tylko nadzieję że za tak perfidne łamanie przepisów jeszcze ubezpieczyciel MPK mu dowali, bo kierowcy którzy przez niego stali w tamtym rejonie 2 godziny w korkach już swoje życzenia mu na pewno przekazali. Gdzie takich sieją? Bo z takim bezmózgowiem nie mógł się urodzić...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#85
Tu wpakował się pod tramwaj, innym razem na skrzyżowaniu władował by się pod inny samochód - to niestety częste przypadki u kierowców. Tylko różnica w skrzyżowaniu z inną drogą, a skrzyżowaniu z tramwajem jest taka, że tramwaj po prostu zawsze wygra w tym starciu, a to nie do wszystkich dociera.
Odpowiedz

#86
W tym Poznaniu to jakaś czarna seria jest:

Wczoraj około godziny 9 na Starołęckiej - kilkaset metrów dalej niż kilka dni temu - znowu auto władowało się pod tramwaj

ePoznan

A dziś od rana pod tramwaj władowała się koparka Undecided

ePoznan

Ja rozumiem że się wszystkim spieszy ale że aż tak?
Mi przez 10 lat ciągłego jeżdżenia po Poznaniu(i innych miastach z tramwajami) zdarzyło się 2 razy że tramwaj na mnie zatrąbił - w obu przypadkach go widziałem ale nie miałem pola manewru stojąc na torach od kilkudziesięciu sekund. Ja nawet wracając w nocy do domu - gdzie wiem że na Gruwaldzkiej nie jeżdżą o tej porze rozkładowe tramwaje - zatrzymuję się przed torami i sprawdzam bo a nuż pojedzie jakiś sieciowy, albo będą zwlekać z pętli do zajezdni uszkodzoną jednostkę. Czy to tak trudno zrozumieć że tramwaj to nie samochód który waży poniżej tony i ma gumowe koła dzięki którym przy prędkościach "tramwajowych" zatrzymuje się prawie w miejscu?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#87
We wtorek, około godziny 16:30 w centrum Gdańska, w okolicy słynnego Zieleniaka, doszło do wykolejenia tramwaju PESA Swing o numerze taborowym 1033, wykonującego kurs na linii nr 2. Tramwaj wypadł z szyn na skrzyżowaniu i staranował samochód osobowy. Powołano komisję badającą przyczyny wypadku.
Prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz powołał dziewięcioosobową komisję, której zadaniem będzie zbadanie przyczyn wypadku. W jej skład wchodzą przedstawiciele: Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Gdańsku, przedsiębiorstwa GAiT, ZTM Gdańsk oraz ZDiZ w Gdańsku. Ponadto, komisja może korzystać z pomocy zewnętrznych ekspertów i doradców.

Szczegóły: Zbiorowy Info
Odpowiedz

#88
Kilka osób zostało rannych w wyniku dwóch wypadków, do jakich doszło na skrzyżowaniu ulic Hetmańska - Głogowska w Poznaniu. Najpierw zderzyły się dwa tramwaje, następnie w tym samym miejscu - inny tramwaj zderzył się z samochodem osobowym.

Szczegóły: InfoRail
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tramwajowe linie muzealne Adams 8 6 104 10.09.2015, 13:07
Ostatni post: kazio
  Torowiska tramwajowe - rozstawy szyn ET40 30 16 660 24.01.2014, 14:23
Ostatni post: RomekL
  [Toruń] Nowoczesne przystanki tramwajowe od listopada 2013 ET40 0 3 604 26.05.2012, 17:06
Ostatni post: ET40
  [Kraków] Powstaną nowe linie tramwajowe Adams 0 4 124 06.02.2012, 23:06
Ostatni post: Adams
  Zwrotnice tramwajowe mrug 27 9 995 13.11.2011, 19:33
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.