Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poznań] MPK/ZTM
#31
Po co zażądali ukrycia nazwy?
Jaro

Odpowiedz

#32
Bo tak naprawdę nie ma się czym chwalić ;-)
Odpowiedz

#33
Jesteś pewien, że chodzi o zditm Szczecin? Przecież pod uwagę brani byli przewoźnicy a nie organizatorzy przewozów. Ciekawi mnie na którym miejscu było Mzk Bydgoszcz, jeżeli w ogóle było sklasyfikowane ;-D
Yo pasa de todo!
Odpowiedz

#34
Oczywiście, że nie jestem pewien a nawet jestem pewien, że to na pewno nie o nas chodzi, poprzednie posty były w celach humorystycznych ;-)

EDIT. Minuta szukania w necie i już wiadomo, że chodzi o MPK Kraków ;-)
Odpowiedz

#35
A ja się zastanawiam czy którykolwiek z naszych przewoźników był w ogóle brany pod uwagę Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#36
Nowe trasy tramwajowe w Poznaniu. Jak się uda.

Poznań walczy o dodatkowe pół miliarda unijnej dotacji na nowe drogi i torowiska. Chce za to zbudować m.in. trasę tramwajową na stację Poznań-Wschód.

Gdyby miastu udało się zdobyć dofinansowanie, zasiliłoby ono dwa duże projekty, które Poznań w ubiegłym roku odłożył do szuflady. Jednym z nich jest budowa tramwaju na stację Poznań-Wschód. Trasa miała być zbudowana jeszcze przed Euro 2012, ale wskutek cięć budżetowych władze miasta zrezygnowały z inwestycji i z ponad 28 mln zł dotacji. Teraz miasto wróciło do pomysłu i stara się o 65 mln zł dofinansowania z UE.

Dodatkowy zastrzyk finansowy pozwoliłby również na przygotowanie dokumentacji do kilku ważnych inwestycji: tramwaju w Ratajczaka, tramwaju na Naramowice, Bramy Zachodniej czy tramwaju na os. Kopernika. Na same projekty miasto potrzebowałoby 65,5 mln zł, a stara się o 38,65 mln zł dofinansowania.

Więcej... http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... z1n0buFmoB

Unia już tyle razy ratowała Rysiowi tyłek, że to jest szok. Poznań by leżał i kwiczał jak zarzynane prosię, gdyby nie UE... :->

1. 45 Solarisów Tramino.
2. Kilkadziesiąt nowych autobusów (SU).
3. Przebudowa Kaponiery i Roosevelta.
4. Budowa II odcinka PST na Franowo + zajezdnia.
5. Przebudowa Ronda Jeziorańskiego i ul. Grunwaldzkiej.
6. Przedłużenie PST do Dworca Zachodniego
7. I inne niezliczone mniejsze inwestycje, których już nie zdołam wymienić...
Odpowiedz

#37
Unia sama z siebie pieniążków nie podaruje - trzeba się o to postarać choć w minimalnym stopniu, więc należy się raczej cieszyć, że zdarzają się w Poznaniu operatywni urzędnicy...

Jak miałby być poprowadzony tramwaj na Pń-Wschód? Przedłużenie z pętli na Zawadach, czy inną drogą?
Odpowiedz

#38
syrenka napisał(a):Unia sama z siebie pieniążków nie podaruje - trzeba się o to postarać choć w minimalnym stopniu, więc należy się raczej cieszyć, że zdarzają się w Poznaniu operatywni urzędnicy...

To też prawda, tylko szkoda, że ich operatywność kończy się, gdy przychodzi projekt budżetu...

syrenka napisał(a):Jak miałby być poprowadzony tramwaj na Pń-Wschód? Przedłużenie z pętli na Zawadach, czy inną drogą?

Proszę, mapka: http://bi.gazeta.pl/im/6/8228/z8228676X.jpg
Odpowiedz

#39
Dziękuję za mapkę.

Maciej napisał(a):szkoda, że ich operatywność kończy się, gdy przychodzi projekt budżetu...
Z pustego i Salomon nie naleje... :-P
Odpowiedz

#40
syrenka napisał(a):Z pustego i Salomon nie naleje... :-P

Także prawda, tylko druga strona medalu jest taka, że pan G. bardzo szybko opróżnił pełne ;P
Odpowiedz

#41
Ja jako świeży mieszkaniec Poznania powiem, że zdecydowanie wolę korzystać z tramwajów bo faktycznie z węzłów, jakimi są np. Rondo Rataje, Rondo Śródka szybciej da się dojechać do centrum właśnie tramwajem i nie przeszkadzają mi nawet te reorganizacje, które są, ze względu na kilka inwestycji.
A co do taboru to Tramino są bardzo fajne, choć wiele jest jeszcze tych starych tramwajów, szczególnie tych "poniemieckich" chyba(?) kursujących często na liniach 2, 3, 4, 9, 11. Ja osobiście nie lubię nimi jeździć, chociaż są mniej awaryjne niż Tatry i Tramino.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#42
pitagoras23 napisał(a):"poniemieckich" chyba(?)
Nie chyba, tylko na pewno ;-)
Cytat:osobiście nie lubię nimi jeździć, chociaż są mniej awaryjne niż Tatry i Tramino.
I 105Na.
Jaro

Odpowiedz

#43
Wiadomość już stara, ale zapomniałem napisać, gdy była jeszcze nowa, a teraz nadeszła chwila przypomnienia ;-D A mianowicie, mnożą się zarzuty nieudolności ZTM Poznań, jak i samego miasta. http://epoznan.pl/news-news-31520-Zwiaz ... alania_ZTM Miasto chce, by ZTM przejął torowiska, ale sam ZTM praktycznie nic o tym nie wie. Dalej - kontrole biletów. W artykule możemy przeczytać:
Cytat:Innym zarzutem wobec ZTM są niskie wpływy z kontroli biletów w pojazdach komunikacji miejskiej. - Gdy kontrolę prowadziło MPK kontrolerzy dziennie wpłacali do kasy nawet 11 000 zł - mówi Pietrzak. - Obecnie te kwoty są znacznie mniejsze, a i kontrolerów jest w pojazdach mniej - zauważa. Rafał Kupś nie chce zdradzić ile pieniędzy dziennie trafia do kasy od gapowiczów
a to jest prawda, bo trafić na kanara, to prawie jak trafić - no nie szalejmy - co najmniej czwórkę w totolotka. Chociaż może to ja mam takie szczęście, chociaż bilet zawsze mam, więc wedle mnie mogą być w każdym tramwaju.

Ponadto, "ploteczki" z bloga motorniczego poznańskiego MPK: http://epoznan.pl/blogi-blog-21-406 Tak to się robi prywatyzację w Polsce.
Wracając do torowisk, to oby MPK 'opiekowało' się nimi jak najdłużej, bo jak widzę tych "mondrych" prezesików i kierowników z ZTMu to mi się niedobrze robi. MPK działa chyba najlepiej, a tu w nagrodę dostaje kopa w d..ę. Poznańska Strategia Grobelizmu to się nazywa.

A teraz coś przyjemniejszego.

Cytat:Od dzisiaj (26.04) działa nowy sposób zwiedzania Poznania poprzez Trakt Królewsko-Cesarski. Linia tramwajowa nr 17 została przystosowana do obsługi ruchu turystycznego. Jest to pierwsze w Polsce, tak kompleksowe przedsięwzięcie wykorzystujące na ten cel środki komunikacji publicznej.

Trasa "siedemnastki" biegnie wzdłuż Traktu Królewsko-Cesarskiego. Podróżując nią na odcinku Rondo Śródka - Rynek Jeżycki pasażer tramwaju zobaczy najważniejsze poznańskie zabytki. Na przystankach "17" umieszczono wyposażone w QR-kody mapy najciekawszych wycieczek po okolicy danego przystanku. Znajdują się one obok rozkładów jazdy. [...]

W najbliższych dniach w pojazdach kursujących po trasie linii "17" będzie można spotkać dwie królowe. Każdy kto ustąpi im miejsca dostanie prezent-niespodziankę.

A całość na www.poznan.pl
Odpowiedz

#44
MPK Poznań: ostatni Solaris Tramino już w zajezdni

W nocy z piątku na sobotę do poznańskiej zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej dotarł ostatni z 45 Solarisów Tramino zamówionych przez MPK.

http://epoznan.pl/news-news-32689

No, czyli jednak Solaris zdążył do końca maja. Wink Chociaż na początku tyle się mówiło, że opóźnienia z rozpoczęciem dostaw nie nadrobią. :-)
Odpowiedz

#45
Kiedy wreszcie uruchomią tramwaje na Grunwaldzkiej - coś wiadomo?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poznań] Podwyżka cen biletów w MPK Poznań Maciej 9 5 037 31.03.2012, 20:54
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.