Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poznań] MPK/ZTM
ET40 napisał(a):rzecież na stronie MPK jest napisane, że w tramwajach wolno przewozić rower, z wyjątkiem tramwajów typu GT8 "Helmut".

Czyli jest obowiązek znajomości nazw tramwajów Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Trzeba kształcić naszych następców od najmłodszych lat :-D. A poważnie, w regulaminie jest to bardziej ogólnie napisane, że pojazd musi być przystosowany do przewozu rowerów, a o tym że pojazd jest przystosowany informuje piktogram.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

ET40 napisał(a):przecież na stronie MPK jest napisane, że w tramwajach wolno przewozić rower, z wyjątkiem tramwajów typu GT8 "Helmut".
Czyli mam rozumieć że poznańskie 105-tki są przystosowane do przewozu rowerów? :-O
Odpowiedz

Jak by nie patrzeć, mają wolną przestrzeń z tyłu i przeważnie niewielką "rzeźnię" w środkowej części wagonu. Smile

sm131-31, dokładnie tak jest napisane:
Cytat:Rower można przewieźć w niemal wszystkich pojazdach MPK Poznań. Na przewiezienie go nie ma miejsca tylko w minibusach oraz w tramwajach, które nazywamy popularnie „Helmutami”.
Jaro

Odpowiedz

Słuchajcie, z tego się jakaś grubsza afera zrobiła...
Kolejny motorniczy odmówił ruszenia z rowerem na pokładzie:
Cytat:Na pętli Junikowo do tramwaju linii nr 13 weszła kobieta z rowerem. Motorniczy nie zgodził się na przewóz jednośladu. Akcja zakończyła się interwencją policji i pogotowia.

Motorniczy ma postępowanie dyscyplinarne, za odmówienie wykonania pracy i pewnie za przepychankę z nadzorem ruchu i Policją:
Cytat:Na miejscu pojawił się Nadzór Ruchu MPK. Nie stwierdzono, że rower jest źle zabezpieczony(...)Właścicielka roweru wezwała policję.Funkcjonariusze również nie stwierdzili uchybień.
Ale najbardziej ciekawi mnie to:
Cytat:Jak dodaje kierownik ruchu w Centrali Nadzoru Ruchu MPK - należy pamiętać, że za bezpieczeństwo każdego pasażera odpowiada motorniczy czy w przypadku autobusu – kierowca i niektórzy z nich właśnie z obawy o bezpieczeństwo powodują takie sytuacje. Czy zasadne – nie mnie oceniać
Czyli jednak przyznają się do tego że to kierowca / motorniczy odpowiada za wszystko a nie pasażer?
ePoznan


Pozdrawiam
sm31-131

P.S. Za to w przeciwieństwie do Poznania, w Warszawie przewóz rowerów kwitnie aż nadto. Muszą przez to podczepiać przyczepę do przewozu rowerów bo w autobusie się wszystkie nie mieszczą :-D
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poznań] Podwyżka cen biletów w MPK Poznań Maciej 9 5 025 31.03.2012, 20:54
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.