Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikacja Miejska w Krakowie
#46
A następne zmiany w komunikacji, kto wie, czy nie poważniejsze, szczególnie od strony Huty, związane będą z remontem odcinka Rondo Mogilskie - Rondo Czyżyńskie - Plac Centralny. Po otwarciu linii na Ruczaj zniknie linia 12 z pętli Wieczysta, jednak pętla ta zostanie rozbudowana (powstanie wyjazd z pętli w stonę Huty). Niestety na skrzyżowaniu Jana Pawła - Meissnera - Lema nie będą zrobione zwrotnice pod przyszła linię Jana Pawła - Meissnera.
Odpowiedz

#47
Radek, nie wiem czy rozbudowywanie pętli na Wieczystej ma jakiś sens. Przecież po wydłużeniu "12" do os. Piastów (jako linii "52") na Wieczystej pętla będzie jedynie techniczna, podobnie jak pętle w Prokocimiu czy Dąbiu.

P.S. Dzisiaj na "14" debiut liniowy Bombardierów NGT8, wybierasz się na ich zaliczenie? :-P
Odpowiedz

#48
Od wczoraj po krakowskich torach jeździ nowy nabytek, Bombardier NGT8 na linii "14". To cudo wygląda tak:
[Obrazek: 8058892887_518bed26d0_b.jpg]
Zdjęcie autorstwa @rodan z PKK
Odpowiedz

#49
Jeszcze nie miałem okazji nim jechać :-P Jutro po szkole przejadę się do Mistrzejowic :-)

http://www.transportszynowy.pl/ngt8.php Ciekawy opis tramwaju i zdjęcia wnętrza.
Odpowiedz

#50
dominik07317, polecam. Wczoraj zrobiłem sobie nim przejażdżkę i jestem w pozytywnym szoku. Nowoczesność pełną gębą. Przede wszystkim jest wyjątkowo cichy, podczas jazdy praktycznie go nie słychać.

Z ciekawostek dodam, że jak przyjdą wszystkie to mają jeździć na liniach "3", "14" i "20", czyli mit że wszystko co nowe będzie jeździło na "50" upadł. :-D
Odpowiedz

#51
Wygląda bardzo ciekawie. Zapytam z ciekawości jak tam krakowska "glizda"?
Odpowiedz

#52
przem710, a krakowska glizda miała niedawno jakąś poważniejszą awarię i przez pewien czas nie jeździła, ale wróciła i jeździ na linii dla której została wyprodukowana, czyli "4" ;-)
Odpowiedz

#53
Ja tę czwórkę bardzo lubię, szczególnie, że dopiero teraz miałem okazję się nią przejechać. Za to nadrabiam zaległości i jeżdżę nią codziennie, jest chwilę po 7 rano na Rondzie Mogilskim. Z tej nowej 14-tki to pewnie też dopiero za jakieś pół roku skorzystam, chociaż już dziś widziałem, że jeździ więcej niż jedna?
Odpowiedz

#54
Radek, na "14"jeżdżą 4 sztuki Bombardierów NGT8. Podobno jak przyjdą wszystkie to mają nimi w całości obstawić "3", "14" i "20". Wszystko jest ładnie pięknie, ale przesadnie głośno są w nich zapowiadane przystanki. Po zmrku fajnie wyglądają te podświetlane poręcze, istna choinka :-D
Odpowiedz

#55
Ja cały czas jestem pod wrażeniem "glizdy", jeżdżę nią codziennie rano i codziennie wsiadam innymi drzwiami, naprawdę przyjemnie i szybko się tym jedzie. Tramwaj ma bardzo szerokie drzwi i nawet schody nie są tak bardzo strome jak w "ogórkach". Mam nadzieję, że zdecydują się na więcej takich modernizacji, chociaż podobno mają modernizować właśnie te "ogórki"?
Odpowiedz

#56
W sieci pojawił się filmik z przejazdu Bombardierem NGT8 na linii "14". Szkoda że film był kręcony w dzień, bo podświetlane poręcze po zmroku robią większe wrażenie :-D

Odpowiedz

#57
Jest już dostępny nowy plan tras tramwajowych:
http://mapa.komunikacja.krakow.pl/tram.php
Odpowiedz

#58
Kaszmir pkk.info.pl napisał(a):Warto zwrócić na oznaczenia linii niskopodłogowych:
"2" - będzie częściowo, czyli EU8N albo N8S-NF?
"3" - nie będzie, bo mają wejść na razie 3x105
"6" - nie będzie, czyli właściwie potwierdzenie GT8S
"9" - nie będzie, czyli prawdopodobnie znikną ostatki niskiej podłogi, zastąpione przez E1+c3?
"13" - w całości, czyli właściwie potwierdzenie NGT6
"14" - w całości, czyli NGT8 zostają
"18" - w całości, czyli właściwie potwierdzenie NGT6, może N8S-NF?
"23" - nie będzie, czyli właściwie potwierdzenie GT8S
"24" - nie będzie, docelowo mają być 3x105, a na razie GT8S?
"52" - nie będzie, czyli właściwie potwierdzenie E1+c3


Są już ostateczne trasy linii .tramwajowych i autobusowych które będą obowiązywały od 17 listopada.
dane pozyskane dzięki uprzejmości pkk.info.pl

Ciekawi mnie tylko z jakim wyprzedzeniem szanowny ZIKiT rozwiesi informacje o tych zmianach na przystankach i opublikuje w necie nowe rozkłady jazdy. Jak znam tą instytucję to nie nastąpi to wcześniej jak 2-3 przed wejściem tego w życie.
Odpowiedz

#59
17 listopada zaczęła się wielka rewolucja w komunikacji. Znika pięć linii tramwajowych i osiem autobusowych. W zamian pojawi się sześć nowych połączeń. Wiele linii pojedzie nowymi trasami, zmieni się także częstotliwość kursów.

Więcej: Gazeta Krakowska
Odpowiedz

#60
Tak, wczoraj ludzie pytali motorniczych czym i gdzie mogą dojechać. Teraz do dworca autobusowego w Borku Fałęckim nie da się dojechać z Dworca Głównego bez przesiadki?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [GOP}Komunikacja zbiorowa w GZM Adams 35 17 508 17.04.2023, 06:22
Ostatni post: pasqudek
  Bydgoszcz - Komunikacja Miejska SAP102 0 2 211 18.05.2019, 14:29
Ostatni post: SAP102
  Komunikacja miejska a natrętni mieszkańcy Gżągal 8 6 667 09.03.2019, 15:19
Ostatni post: SAP102
  [Toruń] Komunikacja miejska ET40 6 6 116 10.03.2018, 15:26
Ostatni post: ET40
  [Włocławek] Komunikacja miejska ET40 7 7 155 09.03.2018, 16:23
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.