Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[impreza] EN57 z Dęblina do Świerży Górnych
#31
kaktus, ale za co płacić? za jazdę drogą publiczną? :-)
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#32
Damian Łódź napisał(a):kaktus, ale za co płacić? za jazdę drogą publiczną? :-)
Po prostu chodzi o kulturalne, zwyczajowe i dobrowolne dorzucenie się do kosztów imprezy.
Odpowiedz

#33
Jakoś podczas dwóch SKR na Śląsku tego nie było...
Odpowiedz

#34
kaktus, kulturalnie będzie zapłacenie za jazdę drogą publiczną i zapłacenie za paliwo? Że nie wspomnę o akcyzie w paliwie?
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#35
MK_ŚLĄSK napisał(a):Jakoś podczas dwóch SKR na Śląsku tego nie było...

Widocznie organizatorzy uznali inaczej, ja opieram się na specjalistach od imprez kolejowych w Polsce, którzy akurat nie mieli nic wspólnego z imprezami EN57 po Śląsku, gdzie organizatorzy obiecywali, a później nic z ich obietnic nie było.
Dobra impreza kosztuje i chcecie bądź nie ale trzeba przyjąć to do wiadomości Smile
Odpowiedz

#36
Czyli od jutra płacimy za to że jeździmy autem wzdłuż torów? Ile? Bo kawałek jeżdżę by wyjechać na drogę asfaltowa?
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#37
Damian, chyba nie zrozumia³e¶ o co chodzi, ¿e siê tak strasznie upierasz przy swoim. Nie chodzi o p³acenie za je¿d¿enie wzd³u¿ torów, ale o ¶cigaj±cych poci±g, którzy tak jak i jad±cy w nim bêd± mu robiæ zdjêcia.
Odpowiedz

#38
Kuba, ja rozumiem dokładnie, chciałem troszkę przyostrzyć. Ale przykładowo, ktoś z MK robi imprezę powiedzmy Koluszki-Łódź Kaliska, i ktoś jedzie samochodem i robi zdjęcia.. Pytanie: nie może? CBŚ się nim zajmie?

ps. gratuluje Jakubie wygranej w konkursie :-)
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#39
No generalnie nikt siê nim nie zajmie i nikt mu nic nie zrobi. Jak kto¶ przygodny zrobi zdjêcie to spoko, trudno go o cokolwiek winiæ. Tutaj raczej chodzi o to jak siê zachowuj± ludzie, którzy specjalnie przyje¿d¿aj± na takie imprezy, ¿eby pofociæ a reszta za to zap³aci. To nie jest kwestia przymusowego op³acania, bo organizator tak wymaga. Tu siê wszystko raczej rozbija o kwestie moralne i spokój ducha tego, który nie p³aci³ a zaliczy³ wszystkie fotostopy razem z tymi co p³acili.

PS: Dziêkujê :-) Tak btw pyta³em kiedy¶ w £ZPR o podobn± imprezê jak jeszcze Fabryczny by³ u¿ywany, ale stwierdzili, ¿e PLKa na to nie pozwoli...
Odpowiedz

#40
Damian Łódź napisał(a):Kuba, ja rozumiem dokładnie, chciałem troszkę przyostrzyć. Ale przykładowo, ktoś z MK robi imprezę powiedzmy Koluszki-Łódź Kaliska, i ktoś jedzie samochodem i robi zdjęcia.. Pytanie: nie może? CBŚ się nim zajmie?

To już Twoja decyzja, ja na pewno bym się dołożył to już kwestia własnego sumienia, etyki. Ktoś wynajmuje skład płaci za to grubą kasę, a Ty wsiadasz w auto i na żywca chcesz za darmo korzystać, to jest nie fair, stawia Cię w bardzo złym świetle. Rozumiem że będą osoby postronne które na pewno ustawią się na szlaku, ale tego nie da się uniknąć i myślę że to całkiem normalne. Z drugiej strony wieszanie jakiś szmat na lokomotywie czy kiblu w czasie imprezy tylko po to by ktoś inny zrobił zdjęcia jest tak samo głupie jak darmowe żerowanie autem.
Odpowiedz

#41
Sumienie?

Ok, ja nie mówię żeby się nie zrzucić na coś tam, ale mnie chodzi o WYMAGANIE PŁATNOŚCI za jazdę autem wzdłuż pociągu. Tej płatności się wymaga na niektórych imprezach kolejowych. Żenada...
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#42
Więc wsiadaj w auto jedź i korzystaj, nic nie płacąc. Żenada...
Odpowiedz

#43
przem710 napisał(a):. Żenada...

Tak obserwuję dyskusję i czas się włączyć - Panowie, nie ma przymusu płacenia za ściganie pociągu specjalnego, kto rzeczywiście chce brać udział w imprezie, ten płaci i jedzie w pociągu. Zrzutka od kierowców jest nieobowiązkowa a raczej taka być powinna - pewnego rodzaju "cegiełka" na pociąg specjalny. Gdybym ścigał jakiś pociąg zapłaciłbym, ale na pewno nie kwotę rzędu 50-60 zł jak wymaga się na niektórych imprezach. Jeśli moje 20-30 zł dobrowolnej zrzuty to za mało, to proponuję jechać nocą i owinąć pociąg w worki plastikowe, ale ja i tak będę pociąg ścigał.

Tyle miałem do powiedzenia, nie kłócić się.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#44
Dziś jechałem wzdłuż Regio Sieradz - Łódź Kaliska, odcinkiem drogi krajowej, jutro zamierzam wpłacić na rzecz przewoźnika 1000zł, bo jechałem i widziałem...

PS. z wypłaty chyba mi odciągną.
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#45
Damian, mówisz powa¿nie czy ¿artujesz?

Je¶li mówisz powa¿nie, to znaczy, ¿e kompletnie nie rozumiesz tematu. Je¶li ¿artujesz, to ten ¿art nie jest ju¿ ¶mieszny. Ani trochê.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IMPREZA KOLEJOWA 07.2016 TOWosem po Wielkpolsce szy_mat 24 10 822 12.06.2017, 11:25
Ostatni post: Kolejoman
  2016.09.24 Lidką do Zaniemyśla - impreza na ŚKP kysrat 0 2 003 12.09.2016, 06:39
Ostatni post: kysrat
  Impreza pożegnalna serii SA101/102 przem710 0 2 586 07.04.2016, 19:18
Ostatni post: przem710
  IMPREZA 12.12.2015 r. -K- SM42 z DLA do Sobótki Zach. WARS-ik 8 4 881 06.01.2016, 19:19
Ostatni post: szy_mat
  [impreza] Majówka z parowozem 2015 Lw 1 2 687 07.04.2015, 20:55
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.