Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrajnia kolejowa
#1
Szukam jakiejś aktualnej skrajni kolejowej. Może ktoś coś podpowiedzieć?

Pytam, bo w "góglarce" wyświetla mi się kilka rodzajów skrajni i nie wiem jaką wybrać.
Buduję drezynę i potrzebuję kilka wymiarów.
Odpowiedz

#2
Najbezpieczniej bêdzie je¶li pos³u¿ysz siê skrajni± UIC 505-1.
Odpowiedz

#3
Wyróżniamy 2 rodzaje skrajni.

Normalna tak jak @Obleśny Szczur podał, dla taboru normalnego Vmax<250km/h

Dla kolei dużych prędkośći Vmax>250km/h, ale niestety oznaczenia zapomniałem.
After student session. Na kolejowe sprawy już czas
Odpowiedz

#4
JONIN_EZT napisał(a):Wyróżniamy 2 rodzaje skrajni.

Normalna tak jak @Obleśny Szczur podał, dla taboru normalnego Vmax<250km/h

Dla kolei dużych prędkośći Vmax>250km/h, ale niestety oznaczenia zapomniałem.

No chyba nie, mnie w szkole uczyli o wielu skrajniach - inna dla wagonów piętrowych, inna dla rosyjskich, inna na korytarzach transportowych itepe. Zresztą jest podział na skrajnię taboru i skrajnię budowli (i jeszcze podział na budowle lekkie/ciężkie). Podaję schemat skrajni budowli z mojego podręcznika Smile :

[Obrazek: e313fd4a72d9669c0d6c1f88cada8e88.jpg]


Teraz doszły jakieś skrajnie europejskie, dla korytarzy transportowych, szybkich prędkości i podobne. Niestety, nowego skryptu nie mam aktualnie pod ręką, więc fred77, myślę, że jak zrobisz każdy wymiar drezyny mniejszy od najmniejszej ze skrajni to będzie OK Smile .
Odpowiedz

#5
Tak by³o kiedy¶, teraz jak chcesz zbudowaæ co¶, czym chcesz siê poruszaæ po torach w UE to masz karty UIC, a nie jakie¶ wynalazki zarz±du kolejowego dla danego pañstwa.
Odpowiedz

#6
No tak, bo później pojawiają się przypadki jak w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zarysowaniu uległy wagony z innego kraju Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrajnia dla rozjazdów o geometrii 60E1 1200 1:18,5 szakal 0 1 900 08.10.2016, 17:05
Ostatni post: szakal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.