Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cofanie pociągu na szlaku
#1
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#2
Chyba w 3:14 s³ychaæ jak lok wpada w po¶lizg, tak mi siê wydajê. Za trzecim razem to chyba mech ola³ jedn± 30-tkê... A tak btw wolno tak ¶migaæ po szlaku sk³adem z pasa¿erami?
Odpowiedz

#3
Obleśny Szczur, co masz dokładnie na myśli pisząc "śmigać"?
...
Odpowiedz

#4
Je¼dziæ raz do przodu, raz do ty³u.
Odpowiedz

#5
No zasadniczo cofać pociągiem nie wolno, ale to jest sytuacja awaryjna. Może kierownik był z tyłu i obserwował.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Powiem tak:
- Mechanik TLK 010101, zgłaszam że nie mogę podjechać pod górę w xxx, cofa mnie na stację w xxx
- Gieniu, nie odp**** mi tu, co Ci teraz będziemy drugą maszynę z Suchej ściągać!?

Macie więc rację, zasadniczo to nie powinno się tak dziać, aczkolwiek wiadomo jak jest.
A kierownik musiał być z tyłu i obserwować szlak.
...
Odpowiedz

#7
Nie wolno, ale Haslery to zapisa³y, urz±dzenia SRK te¿ to poczu³y, ¶wiadków by³o mnóstwo, wiêc pytanie jakie konsekwencje i kto powinien je ponie¶æ?
Odpowiedz

#8
Na początku sytuacja wygląda groźnie, później komicznie, ale szczerze mówiąc winy na pewno nie ponosi maszynista, tylko spółka, która na tę trasę powinna dać cięższą lokomotywę. Chyba EP jest znacznie lepsza niż EU?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#9
Masą różnią się poszczególnie typy EU07.

4E waży 80 ton.
303E waży 83,4 tony.
Odpowiedz

#10
pitagoras23 napisał(a):ale szczerze mówiąc winy na pewno nie ponosi maszynista
Na pierwszy rzut oka widać, że przerżną ograniczenie.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#11
Zrobi³ to, ¿eby podjechaæ pod górkê. Tylko czy w tym przypadku cel u¶wiêca ¶rodki? Gdyby co¶ siê sta³o...
Odpowiedz

#12
Nie uświęca.

Mimo wszystko trzeba mu pogratulować odwagi i wzięcie odpowiedzialności za cały przebieg wydarzeń.

W komentarzach pod filmem wyczytałem, że może tam jeździć z EU07 maksymalnie 7 wagonów. Orientujecie się coś w tym temacie ?
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#13
No nie wiem czy to by³a "odwaga"? ¯ycia nikomu nie ratowa³...
Odpowiedz

#14
Nie dramatyzujmy. W przeszłości cofanie się w celu podjechania było powszechniejsze. Na moim odcinku jest lekka górka. Niby nie duża, ale jednak odczuwalna. Obecnie nie ma żadnych problemów z podjechaniem, ale w przeszłości składy towarowe prowadzone trakcją parową nieraz kilkukrotnie cofały się do stacji i ponownie próbowały podjechać. Cofanie jest możliwe po uzgodnieniu z dyżurnym ruchu oraz podczas pilotowania przez kierownika pociągu w ostatnim wagonie.

Jedyną kwestią kontrowersyjną jest przekroczenie ograniczenia prędkości. W dzienniku dyspozytorskim nie odnotowano tego faktu. Z drugiej strony i tak winę za wypadek na przejeździe ponosiłby nieostrożny kierowca.
Odpowiedz

#15
Cofanie na pewno jest dozwolone, tylko z zachowaniem odpowiednich zasad. Np. na większości imprez kolejowych pociąg cofa i robi najazd. Na imprezie "Pożegnanie SP32 w Bieszczadach" skład cofał ze stacji w Łupkowie do granicznego tunelu. Kierpoć był w ostatnim wagonie, obserwował szlak i co chwilę gwizdał.
Przekroczenie "głupiej" 30 na przejeździe i tak było lepszym rozwiązaniem, niż oczekiwanie na pomoc z Krakowa, co jest oczywiste.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cofanie w perony mechanik11 3 4 486 10.09.2020, 21:48
Ostatni post: MarcinKatowice
  Cofanie ezt na szlaku? dring 2 5 132 16.02.2014, 16:20
Ostatni post: rustsaltz
  Ściąganie "trupa" ze szlaku dring 3 4 507 31.07.2013, 19:09
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.