Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy kolejowe "z lotu ptaka"
#1
Witam wszystkich gorąco.

Zajmuję się filmem i ujęciami z powietrza, kilka dni temu skleiłem klip o tematyce parowozowej, chciałbym się podzielić z Wami moimi produkcjami.
Pierwszy film w klimacie bardzo nowoczesnym... kolejne produkcje z tej serii będą bardziej epokowe

Odpowiedz

#2
Bardzo ciekawie prezentują się pędzące składy kręcone z powietrza. Dobry film, czekamy na kolejne kolejowe akcenty.
Odpowiedz

#3
waldorf, wy tak latali¶cie tymi helikopterami podczas tegorocznej parady w Wolsztynie?
Odpowiedz

#4
Obleśny Szczur napisał(a):waldorf, wy tak lataliście tymi helikopterami podczas tegorocznej parady w Wolsztynie?

Nie, ja wykorzystuję platformy bezzałogowe (zdalnie sterowane) do moich prac, są malutkie i ciche, poza tym mam sporo większe możliwości niż taki śmigłowiec w normalnej skali.

BTW widziałem te "wariactwa" na paradzie i powiem szczerze ciarki szły mi po plecach, jak latam moją platformą to bardziej pilnuję bezpieczeństwa niż pilot tego sławetnego R44.
Odpowiedz

#5
O no to jest co¶ fajnego (mam teraz nawet wyk³ad o takich ma³ych urz±dzeniach lataj±cych ;-) ), te ¶mig³owce w Wolsztynie nie do¶æ, ¿e lata³y niebezpiecznie nisko to skutecznie zag³usza³y d¼wiêki lokomotyw wszystkim "krêc±cym", pewnie s³ysza³e¶ g³osy o "paradzie helikopterów"...
A Twoje filmy bardzo mi siê podobaj±, widoki z góry przypominaj± spogl±danie na makietê :-)
Odpowiedz

#6
Tak słyszałem, wiem też że wpłynęła skarga do ULC, mam tam kolegę i z ciekawości wysłałem mu zapytanie co z tym zrobili.
Przygotowuję się do kolejnego filmu, ale tym razem z innym klimacie - bardziej epokowym - poluję jedynie na skład retro tak ażeby ujęcia były kompletne.
Odpowiedz

#7
Ale ten podkład niszczy klimat kolejowy.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#8
Mika napisał(a):Ale ten podkład niszczy klimat kolejowy.

Jeżeli Masz na myśli ten epokowy klimat parowozów, to się zgadzam ale dodam, że niszczy go również doczepiony do tej OeLki żółto-niebieski brzydal więc podkład już niczego nie pogorszy ;-) ;-) .
Od początku miałem taki pomysł na ten klip więc go zrealizowałem, to była taka powiedzmy modernistyczna wizja taboru parowego, jednak pojawiło się sporo głosów o muzyce nie pasującej do epoki, dlatego postanowiłem zrobić kolejny klip w którym nie tylko zmienię muzykę ale również zdjęcia, niestety będzie problem ze złapaniem składu retro bo psuje się pogoda i trudno będzie zgrać jego przejazd z możliwością lotu w kiepskich warunkach, ale jestem dobrej myśli, że coś jednak uda się zrobić. Niemniej dziękuję za wszystkie bardzo cenne komentarze, chętnie wysłucham również Waszych pomysłów na kolejne produkcje o Polskiej Kolei.
Odpowiedz

#9
A mo¿e by tak co¶ na w±skim? W tym temacie trochê siê dzieje, a i sk³ady zestawiane podczas przejazdów specjalnych nie s± takie "odpustowe".
Odpowiedz

#10
Tak to może być dobry pomysł, nawet kiedyś filmowałem w Gnieźnie Px48 z fajnym składem, tyle że nie była pod parą a ciągnięta przez spalinę, generalnie na trasach wąskotorowych panuje totalny spokój i taki pociąg robi co chce.

Początek tej składanki to kilka ujęć tego składziku w okolicach Gniezna



i jeszcze kilka ujęć Px48 stojącej w Zbąszynku



i jeszcze długie ujęcie lotu za pociągiem - tak bez montażu

Odpowiedz

#11
Zdaje się że około 30 sekundy widać autora? ;-)
Odpowiedz

#12
przem710 napisał(a):Zdaje się że około 30 sekundy widać autora? ;-)

dokładnie :-) , sprawne i spostrzegawcze oko ;-)
Odpowiedz

#13
Z góry ¶wiat jest jaki¶ "lepszy", nawet polskie drogi s± równe i bez dziur ;-) A autora widaæ na pierwszym filmie i to dwa razy.
Odpowiedz

#14
Swoją drogą to trzeba mieć niezłe umiejętności by posługiwać się takim sprzętem, w dodatku filmować. Masz podgląd online? No i pewnie koszta są również duże.
Odpowiedz

#15
Jak dla mnie takie filmiki są genialne Smile To już wyższa klasa filmów od wszystkich, które można oglądać ana co dzień.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filmy z zabarwieniem kolejowym Mika 28 14 813 20.12.2022, 09:27
Ostatni post: elok123
  Nasze filmy kolejowe 2019 norbis97 16 18 147 07.03.2022, 14:23
Ostatni post: norbis97
  Nasze filmy kolejowe 2020 norbis97 7 4 510 27.10.2020, 12:38
Ostatni post: KolejowyW
  Konin z lotu drona Son. 5 3 612 31.05.2017, 19:23
Ostatni post: DamianT
  Nasze filmy kolejowe 2017 norbis97 4 3 776 31.03.2017, 18:28
Ostatni post: Jaroslaw

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.