• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy kolejowe "z lotu ptaka"
#1
Witam wszystkich gorąco.

Zajmuję się filmem i ujęciami z powietrza, kilka dni temu skleiłem klip o tematyce parowozowej, chciałbym się podzielić z Wami moimi produkcjami.
Pierwszy film w klimacie bardzo nowoczesnym... kolejne produkcje z tej serii będą bardziej epokowe

  Odpowiedz
#2
Bardzo ciekawie prezentują się pędzące składy kręcone z powietrza. Dobry film, czekamy na kolejne kolejowe akcenty.
  Odpowiedz
#3
waldorf, wy tak latali¶cie tymi helikopterami podczas tegorocznej parady w Wolsztynie?
  Odpowiedz
#4
Obleśny Szczur napisał(a):waldorf, wy tak lataliście tymi helikopterami podczas tegorocznej parady w Wolsztynie?

Nie, ja wykorzystuję platformy bezzałogowe (zdalnie sterowane) do moich prac, są malutkie i ciche, poza tym mam sporo większe możliwości niż taki śmigłowiec w normalnej skali.

BTW widziałem te "wariactwa" na paradzie i powiem szczerze ciarki szły mi po plecach, jak latam moją platformą to bardziej pilnuję bezpieczeństwa niż pilot tego sławetnego R44.
  Odpowiedz
#5
O no to jest co¶ fajnego (mam teraz nawet wyk³ad o takich ma³ych urz±dzeniach lataj±cych ;-) ), te ¶mig³owce w Wolsztynie nie do¶æ, ¿e lata³y niebezpiecznie nisko to skutecznie zag³usza³y d¼wiêki lokomotyw wszystkim "krêc±cym", pewnie s³ysza³e¶ g³osy o "paradzie helikopterów"...
A Twoje filmy bardzo mi siê podobaj±, widoki z góry przypominaj± spogl±danie na makietê :-)
  Odpowiedz
#6
Tak słyszałem, wiem też że wpłynęła skarga do ULC, mam tam kolegę i z ciekawości wysłałem mu zapytanie co z tym zrobili.
Przygotowuję się do kolejnego filmu, ale tym razem z innym klimacie - bardziej epokowym - poluję jedynie na skład retro tak ażeby ujęcia były kompletne.
  Odpowiedz
#7
Ale ten podkład niszczy klimat kolejowy.
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#8
Mika napisał(a):Ale ten podkład niszczy klimat kolejowy.

Jeżeli Masz na myśli ten epokowy klimat parowozów, to się zgadzam ale dodam, że niszczy go również doczepiony do tej OeLki żółto-niebieski brzydal więc podkład już niczego nie pogorszy ;-) ;-) .
Od początku miałem taki pomysł na ten klip więc go zrealizowałem, to była taka powiedzmy modernistyczna wizja taboru parowego, jednak pojawiło się sporo głosów o muzyce nie pasującej do epoki, dlatego postanowiłem zrobić kolejny klip w którym nie tylko zmienię muzykę ale również zdjęcia, niestety będzie problem ze złapaniem składu retro bo psuje się pogoda i trudno będzie zgrać jego przejazd z możliwością lotu w kiepskich warunkach, ale jestem dobrej myśli, że coś jednak uda się zrobić. Niemniej dziękuję za wszystkie bardzo cenne komentarze, chętnie wysłucham również Waszych pomysłów na kolejne produkcje o Polskiej Kolei.
  Odpowiedz
#9
A mo¿e by tak co¶ na w±skim? W tym temacie trochê siê dzieje, a i sk³ady zestawiane podczas przejazdów specjalnych nie s± takie "odpustowe".
  Odpowiedz
#10
Tak to może być dobry pomysł, nawet kiedyś filmowałem w Gnieźnie Px48 z fajnym składem, tyle że nie była pod parą a ciągnięta przez spalinę, generalnie na trasach wąskotorowych panuje totalny spokój i taki pociąg robi co chce.

Początek tej składanki to kilka ujęć tego składziku w okolicach Gnieznai jeszcze kilka ujęć Px48 stojącej w Zbąszynkui jeszcze długie ujęcie lotu za pociągiem - tak bez montażu

  Odpowiedz
#11
Zdaje się że około 30 sekundy widać autora? ;-)
  Odpowiedz
#12
przem710 napisał(a):Zdaje się że około 30 sekundy widać autora? ;-)

dokładnie :-) , sprawne i spostrzegawcze oko ;-)
  Odpowiedz
#13
Z góry ¶wiat jest jaki¶ "lepszy", nawet polskie drogi s± równe i bez dziur ;-) A autora widaæ na pierwszym filmie i to dwa razy.
  Odpowiedz
#14
Swoją drogą to trzeba mieć niezłe umiejętności by posługiwać się takim sprzętem, w dodatku filmować. Masz podgląd online? No i pewnie koszta są również duże.
  Odpowiedz
#15
Jak dla mnie takie filmiki są genialne Smile To już wyższa klasa filmów od wszystkich, które można oglądać ana co dzień.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nasze filmy kolejowe 2019 norbis97 14 1 387 03.09.2019, 20:19
Ostatni post: JejeX
  Konin z lotu drona Son. 5 1 129 31.05.2017, 19:23
Ostatni post: DamianT
  Nasze filmy kolejowe 2017 norbis97 4 1 442 31.03.2017, 18:28
Ostatni post: Jaroslaw
  Kanał YT - Kolejowe filmy z Zabrzega i okolic :] Mateosw1998 0 650 27.01.2017, 21:43
Ostatni post: Mateosw1998
  Nasze filmy kolejowe 2015 zakopiec911 152 18 025 09.01.2017, 18:30
Ostatni post: komet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości