Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarnobyl - zdjęcia po latach
#1
Oto link już mniej związany z samą tematyką kolejową, ale warty obejżenia :-| http://www.elenafilatova.com/index_pl.html
Wstrząsające.
I jeszcze link...
http://lost.co.ua/en/reports/3-report/17-zona
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#2
Tylko przedostatni działa ;p
Odpowiedz

#3
Czarnobyl a nie Czernobyl. Czernobyl to był wirus komputerowy, miejscowość w której wybuchła elektrownia (lub wybuch został sprowokowany) nosi nazwę Czarnobyl.
Odpowiedz

#4
Ja otwieram linki prawym klawiszem na myszce i okienko otwórz no i otwiera bez problemu.
Tak tak to czarnobyl, a nie czernobyl taka literówka :oops:
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#5
Kiedyś bardzo się interesowałem tym tematem, polecam który był emitowany na Discovery pod tytułem "Bitwa o Czarnobyl". Kiedyś się tam wybiorę bo wycieczki są nawet z przewodnikiem.

Link do filmu http://www.youtube.com/watch?v=KogOMEpqm5M naprawdę polecam.
Odpowiedz

#6
Najgorzej będzie gdyby zaszła sytuacja że sarkofag "puści". Mogli by z nim coś znowu zrobić, wiem wiem to nie takie łatwe, ale powinno się zatroszczyć o rasę ludzką i nie tylko.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#7
TOMEKKOT napisał(a):Najgorzej będzie gdyby zaszła sytuacja że sarkofag "puści". Mogli by z nim coś znowu zrobić, wiem wiem to nie takie łatwe, ale powinno się zatroszczyć o rasę ludzką i nie tylko.

Bo tak już jest. Puki sarkofag stoi to nikt nie ma funduszy na remont, dopiero jak stanie się jakaś tragedia trzeba będzie szybko działać. Wprawdzie nie ma już takiego zagrożenia ale promieniowanie jest chodź słabsze ale występuje. Czy ktoś oglądał film do którego podałem link?
Odpowiedz

#8
To co znajduje się we wnętrzu tak zwanego sarkofagu ma taką siłę promieniowania że zabija człowieka po kilku minutach. I tak będzie przez najbliższe kilka tysięcy lat. I dotyczy to samego wnętrza sarkofagu bo tezy na temat skażenia całej zony w stopniu wysokim to jedna wielka bujda. Owszem, zona jest skażona ale nie aż tak żeby przebywanie w niej było śmiertelne. Po umyciu Czarnobyla i Prypeci i wyniesieniu wszystkich gratów oba miasta nadawałyby się do ponownego zamieszkania. Pytanie, kto by chciał mieszkać w mieście które zostało sporą dawkę promieniowania i wokół którego krąży tyle legend że hej... Poza paroma maniakami zaiste nikt. Ukraina straszy że jest tam aż tak źle ale tylko i wyłącznie po to żeby brać z zachodu kasę na tak zwane renty i odszkodowania które w znacznej części są czystą fikcją. I tyle jeżeli chodzi o mit Czarnobyla...
Odpowiedz

#9
Pawel_15 napisał(a):To co znajduje się we wnętrzu tak zwanego sarkofagu ma taką siłę promieniowania że zabija człowieka po kilku minutach. ...

Mimo wszystko znaleźli się śmiałkowie którzy tam weszli.
http://www.youtube.com/watch?v=0xBjEDExtMI
Odpowiedz

#10
przem710 napisał(a):Czy ktoś oglądał film do którego podałem link?
Oglądałem, pamiętam też cytat z programu który widziałem na Discovery Historia: "Idiota chciał zobaczyć jak reaktor wylatuje w powietrze i zobaczył".
Odpowiedz

#11
Tam codziennie wbija się ekipa z aparatem cyfrowym i przez 15 sekund robią zdjęcia i potem je analizują żeby wiedzieć czy zachodzą jakieś nowe reakcje. Jakby teraz tam pierdykła jakaś bomba to w promieniu 500 km przez miesiąc skażenie by było ileś set tysięcy o ile nie milionów większe ale przez krótki okres czasu. Potem by wszystko do normy wróciło, nie wiadomo czy ludzie by wrócili, nie wiadomo czy by przetrwali Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ostrów Wielkopolski - miasto które zyskało olbrzymią liczbę pociągów regionalnych w ostatnich 10 latach ET40 2 2 603 24.06.2011, 18:49
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.