Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zachodniopomorskie zakupy
#1
Dziś na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pojawiło się ogłoszenie o przetargu na zakup 6 używanych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Źródło: Kolejowy Komis

Jak się pewnie domyślajcie chodzi o ED-ki

Fajna sprawa, i co najważniejsze moje regiony ;-)
Odpowiedz

#2
Te zakupy czynione są pod spółkę Koleje Zachodniopomorskie,które mają powstać w 2013 roku. Nie wiadomo tylko czy będą obsługiwać tylko pociągi osobowe wewnątrz ZachPomu czy także te, która jadą np do Wielkopolski jak Kotwica, Radew (tab 340) oraz Poznań-Szczecin (tab 360) ;-)
Odpowiedz

#3
Cytat:Jak się pewnie domyślajcie chodzi o ED-ki
A kto ma niby te "ED-ki" sprzedać ...?
...
Odpowiedz

#4
Lubuszanin, PR Poznań ma 3, PR Kraków ma 8, a PR Bydgoszcz 8.

Z tymi Kolejami Zachodniopomorskimi to bym się nie zapędzał. Prawdopodobnie powstaną, lecz to nie jest jeszcze pewne na 100%
Odpowiedz

#5
No dobrze, ale nie wiadomo czy chcą sprzedać swoje ED72. Równie dobrze może chodzić o EN71 lub też całkiem nowe składaki z niesprawnych EN57.
Odpowiedz

#6
rysiogeniusz, i co z tego ze przetarg jest na ED72 skoro PR nie chce i nie będzie chciała stosunkowo młodego taboru sprzedać.
...
Odpowiedz

#7
Ale ED-ki na połączenia rangi "Regio" to trochę bez sensu... Już by EN71 bardziej pasowały, ale znów, czy aż tyle poasażerów tam mają, że zwykły kibel nie starczy?
Odpowiedz

#8
A czym się różni ED72 od EN71?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Maciej, dlaczegob ez sensu? Sam jesteś "bez sensu". Że niby zbyt duży luksus na połączenie regionalne? To ludziom od czasu do czasu nie należy się jazda w czymś bardziej komfortowym? ED72 mimo że docelowo produkowane na poł. dalekobieżne, zawsze pamietam by jeźdizł na osobowych i nikt się z tego powodu nie pluł.
Cytat:Już by EN71 bardziej pasowały,
Gdyż, ponieważ? Gorszy standard dla PLEBSU ?
rustsaltz,
Cytat:A czym się różni ED72 od EN71?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.google.pl">www.google.pl</a><!-- w -->
Bardizej prozaicznego pytania dawno nie słyszałem...
...
Odpowiedz

#10
Hm, jesteś pracownikiem kolei, a swoich pasażerów nazywasz plebsem? No wiesz!
Odpowiedz

#11
przem710, nie widać że to ironia do postu Macieja który ewidentnie sądzi że ED72 "nie-na-da-ją" się na pociągi REGIO...
...
Odpowiedz

#12
Lubuszanin napisał(a):
Cytat:A czym się różni ED72 od EN71?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.google.pl">www.google.pl</a><!-- w -->
Bardizej prozaicznego pytania dawno nie słyszałem...
Ja wiem, ale chodzi mi o komfort... Siedzenia nieco mniej skajowe, pierwsza klasa i tyle...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#13
rustsaltz, nie nieco mniej skajowe (bo co to wogóle znaczy?), gdyż w EN71 jest derma a w ED72/3 materiałowe obicie, wnętrze jest bardziej wyciszone, jak i samo ogólne wnętrze...
...
Odpowiedz

#14
Lubuszanin napisał(a):Maciej, dlaczegob ez sensu? Sam jesteś "bez sensu". Że niby zbyt duży luksus na połączenie regionalne? To ludziom od czasu do czasu nie należy się jazda w czymś bardziej komfortowym?

Wybacz, ale wolałbym jechać "czymś bardziej komfortowym" przez 200km na iR niż przez 30 kilometrów na regionalnym. Ja dziękuję za jazdę starym kiblem na iR!

Lubuszanin napisał(a):Gdyż, ponieważ? Gorszy standard dla PLEBSU ?
Gdyż są połączenia, które bardziej potrzebują takich pociągów, a jak dalej nie rozumiesz, to rozwiń z łaski swojej skrót ED. Czy naprawdę mamy w tym kraju taki dobrobyt, by ED72 dawać na regionalne połączenia?! Zresztą i tak wątpię, czy PR chciałyby pozbyć się ED-ków.
Odpowiedz

#15
Lubuszanin napisał(a):rustsaltz, nie nieco mniej skajowe (bo co to wogóle znaczy?),
Taki zabieg językowy Wink

Cytat:gdyż w EN71 jest derma a w ED72/3 materiałowe obicie
W jakimś 71 też był materiał. Elektryka ta sama, wózki też, jak zmodernizujesz wnętrzności to będziesz miał to samo Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.