Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trasy dalekobieżne i zagraniczne a praca maszynisty
#16
semaforek napisał(a):Ale u prywatnych przewoźników często jest tak że po maszynistów przyjeżdża taksówka. W Cargo często muszą dostać się na własną rękę.
No raczej nie ma sytuacji, że maszynista po pobraniu wykazu pracy i rozpoczęciu służby musi np. z Wrocławia do Jelcza Laskowic jechać we własnym zakresie. Albo tak zwane awizo albo dojazd pasażerem w godzinach pracy.
A co do hoteli to tylko w przypadku firm prywatnych z tego co wynika z "pomyślunku na chłopski rozum"
Odpowiedz

#17
mateusz123 napisał(a):A co do hoteli to tylko w przypadku firm prywatnych z tego co wynika z "pomyślunku na chłopski rozum"
Nieprawda. Przewozy Regionalne też to praktykują.
Odpowiedz

#18
Np. KW też.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#19
Mariusz W.,
Sorry, ale gdzie w Polsce, PR wynajmują hotele dla maszynistów?
Lutek,
I gdzie KW wynajmują pokoje?
Odpowiedz

#20
Obecnie Wągrowiec.

Prywaciarze towarowi wynajmują np. STK.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#21
mateusz123 napisał(a):Mariusz W.,
Sorry, ale gdzie w Polsce, PR wynajmują hotele dla maszynistów?
W okresie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.
Odpowiedz

#22
O, to dzięki za informację. Ale tak czy inaczej to jednostkowy przypadek, a mi raczej chodziło o wynajmowanie pokojów " w planie".
Odpowiedz

#23
DB Schenker też wynajmuje.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
A w IC?
Załóżmy, że maszynista jedzie na EP09 z Warszawy do Gdyni i potem nocuje w hotelu, i wraca na tej samej loce?

[ Dodano: 2013-01-04, 23:22 ]
Ja tam słyszałem, że przy lokomotywowniach są pomieszczenia socjalne i tam Mechanicy czekają do następnego kursu.
Pozdrawiam.

Mój kanał YT: https://www.youtube.com/user/wizzair98
Odpowiedz

#25
Kiedyś tak było że jeździło się w Polskę, nocowało w noclegowni i nawrotka. Teraz praca maszynista ma się mieścić w 12godzinach. Czyli zaczyna w miejscu pracy i tam kończy,ew. wraca pasażerem ale też do 12godzin. Sprawa ma się inaczej u prywaciarzy, bo Ci jeżdżą po całej Polsce.


Pomieszczenia socjalne są, kilka leżanek stolik, jakas mikrofalówka, czajnik. Taka noclegownia typowa to ostała się jest jeszcze na Grochowie, bo jak wiadomo w IC w Warszawie pracuje większość rodowitych warszawiaków z Siedlec czy Łukowa TongueP
Odpowiedz

#26
mixer, czyli jak maszynista pracuje dla zakładu centralnego i jedzie do Gdyni to nie czeka na powrotny kurs tego pociągu co prowadził tylko wraca do domu, a z Gdyni do Warszawy jedzie nowy maszynista?
Pozdrawiam.

Mój kanał YT: https://www.youtube.com/user/wizzair98
Odpowiedz

#27
Zależy. I tak i nie.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#28
Obiegi maszynistów są bardziej złożone niż obiegi składów, bo maszyniści się potrafią zmieniać w różnych miejscach i przejmować najróżniejsze pociągi.
Trudno sobie wyobrazić, żeby maszynista z pomocnikiem wyprowadzali skład z Grochowa, prowadzili takiego Kaszuba do Gdyni i jeszcze tym samym Kaszubem wracali - z prostego powodu - zabrakło by im godzin (max 12h za kołem).
Akurat w tym przypadku zmiana jest chyba w Bydgoszczy... ale zmiany na prawdę mogą wypaść w różnych miejscach, nawet bez wypadków.
Odpowiedz

#29
Dzięki za odpowiedź już wszystko wiem.
Pozdrawiam.

Mój kanał YT: https://www.youtube.com/user/wizzair98
Odpowiedz

#30
Do Gdyni warszawiacy nie jeżdżą, Wysiadają w Działdowie i wracają innym pociągiem do Stolycy. Np. Jadą Małopolską do Działdowa a wracają którymś Olsztynem do Warszawy.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Astygmatyzm, a praca na stanowisku maszynisty. Miko12345dd 2 475 28.01.2024, 12:07
Ostatni post: Miko12345dd
  Praca maszynisty w regionie opoczyńskim. EdeKolej 2 1 475 25.04.2022, 18:11
Ostatni post: EdeKolej
  Licencja/Praca dla maszynisty Kielce/Świętokrzyskie Marock 19 8 019 12.12.2019, 02:38
Ostatni post: CounterSpace838
  Praca Maszynisty Kecab 11 4 533 16.07.2019, 16:54
Ostatni post: 4est
  Licencja maszynisty a druga praca aMT 2 3 588 11.05.2016, 15:25
Ostatni post: Alexej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.