Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spłonął tabor kolei w Myślęcinku. Możliwe podpalenie
#1
Spłonął tabor kolei w Myślęcinku. Możliwe podpalenie

O godzinie 1:30 w nocy z 7 na 8 września w parowozowni w Myślęcinku wybuchł pożar. Spłonął cały majątek kolejki - dwie lokomotywy, w tym świeżo wyremontowana, wagony, oraz sam budynek. Straty szacuje się na co najmniej 200 tysięcy złotych.


Źródło:Rynek Kolejowy

Link do całego artykułu: http://www.rynek-kolejowy.pl/27025/Splo ... alenie.htm

Ja bym tych gnoi postawił przed plutonem egzekucyjnym...
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#2
Mnie tylko zastanawia to, komu przeszkadzała ta kolejka. A może to nie było wcale celowe podpalenie, tylko jakaś gówniarzeria bawiła się w ognisko i przedobrzyła?

Miejmy nadzieję, że policja wyjaśni sprawę.
Jaro

Odpowiedz

#3
Ja pieprze... Co za debilstwo w tym kraju żyje :|

I do tego Bxhi...
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#4
Jeżeli okaże się, że rzeczywiście doszło do podpalenia, to 99% byli to gówniarze. 1% to pijany idiota, chociaż i pijany takiej rzeczy by nie zrobił....

Szkoda, szczególnie, że tabor był tuż po remoncie. Jest szansa, że w następnym sezonie ruszy?
Odpowiedz

#5
Co do odbudowy to może być problem - kolejka w Myslęcinku o ile pamiętam (tak jak ta w Ostrowie) należy do PKP S.A. a nie np. do miasta czy gminy.
...
Odpowiedz

#6
Szkoda. Komu ta kolejka przeszkadzała?
Oby sprawców jak najszybciej ujęto i ukarano. Straty wynoszą 200 tysięcy złotych - myślę, że nie jest to kwota, której właściciel kolejki nie jest w stanie znaleźć na odbudowę szopy i zakup taboru.

@Lubuszanin, na lokomotywie widniało logo PKP Cargo. Czy na pewno to PKP S.A jest właścicielem kolejki?
Jaro

Odpowiedz

#7
Większość udziałów ma PKP.

Wątpię, że coś z tego będzie za rok.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#8
http://www.rynek-kolejowy.pl/27068/We_w ... ecinku.htm

We wtorek wszystko się rozstrzygnie.
Jaro

Odpowiedz

#9
Może zdecydują się by torowisko przerobić na tramwajowe i przedłużą linię do MyślęcinkaWink Fajno by było.
Yo pasa de todo!
Odpowiedz

#10
Ty mówisz serio czy żartujesz?
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#11
mrug, miało by to swój klimat, ale czy nie lepiej mieć wąskotorówkę z prawdziwego zdarzenia?
Odpowiedz

#12
Były swego czasu plany wydłużenia linii tramwajowej z Lasu Gdańskiego aż do Osielska, ale myślę, że nie jest to odpowiedni dział ani temat do rozważań nad tym. Jest dział komunikacja miejska - w każdej chwili można założyć temat o niezrealizowanych projektach tras tramwajowych.
Jaro

Odpowiedz

#13
Poza tym nie wyobrażam sobie aby po szynach, starych jeździł tramwaj. Przypominam o innej budowie szyny tramwajowej.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#14
Lutek napisał(a):Poza tym nie wyobrażam sobie aby po szynach, starych jeździł tramwaj. Przypominam o innej budowie szyny tramwajowej.


Szyny wąskotorówki miały zostać usunięte a na ich miejscu miała zostać umiejscowiona infrastruktura tramwajowa. Tak trudno to sobie wyobrazić?
Yo pasa de todo!
Odpowiedz

#15
Wiadomo coś? Podobno wczoraj miała być rozmowa na temat przyszłości kolejki
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.