Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koła kolejowe do Warszawy
#1
Niejeden z Was wie zapewne, że Warszawa była przystosowywana do jazdy po torach.

W związku z tym poszukuję czterech kolejowych kół do takiej Warszawy. Mogą być nawet uszkodzone.

Liczę się z tym, że jak już ktoś ma takie koła to nie odda ich za żadne skarby ale może ktoś dysponuje rysunkiem technicznym takiego koła i mógłby pomóc w zdobyciu takiego rysunku, wówczas mógłbym sobie wykonać takie koła we własnym zakresie.
Odpowiedz

#2
Obecnie dostanie kół oryginalnych kół do Warszawy torowej graniczy z cudem, ale podobne koła idzie wykonać w jakimś zakładzie, mam tu na myśli koła jakie ma np. Warszawa stojąca w Białowieży 8-)
Stąd moje pytanie czy to muszą być koła identycznej konstrukcji czy innej np. wytłaczane z blachy 10mm lub grubszej (choć 10mm na samochód osobowy wystarczy.)
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#3
A u Was w Pyskowicach macie przecież Warszawę. Ma ona koła kolejowe?

Jak tak to bym kiedyś przyjechał na pół dnia z kartkami, ołówkiem, linijką, suwmiarką, pomierzył sobie takie koło i na brudno przelał na papier.

Potem już na czysto zrobiłbym rysunek techniczny, który można by udostępnić szerszej rzeszy pasjonatów kolei.

To jak?
Macie tą Warszawę na kolejowych kołach?
Odpowiedz

#4
Nasza Warszawa stanowczo kół kolejowych nie ma. Natomiast kółka mają wózki torowe i drezyna w częściach.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
fred77, Nasza skansenowa Warszawa nie posiada kół szynowych jak narazie, planujemy co prawda zamówienie odpowiednich kółek ale wszystko zależy od funduszy.
Ja bardziej bym się skłaniał do kółek wytłaczanych z blachy, jedyna ich wadą jest to że są dość krótko żywotne ale za to tanie.
Kolego rustsaltz, proszę nie mylić ,małych kółek z wózka torowego i drezynki z kołami stosowanymi do samochodów torowch te drugie są trochę większe ;-)
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#6
Jednak wolałbym solidne oryginalne koła od Warszawy. Może ktoś inny ma takie koła. Chodziłoby mi tylko o to by sobie obmierzyć takie koło, zrobić rysunek i zlecić wykonanie. Tak chyba będzie szybciej i wygodniej.
Odpowiedz

#7
Rysunek znajdziesz w ŚK chyba z lipca albo sierpnia.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#8
A da się jakoś znaleźć ten numer ŚK w internecie? Czy pozostaje tylko wersja papierowa? Przyznam, ze trudno kupić papierowe wydanie normalnie w kiosku, nie wszędzie są w sprzedaży.
Żeby znaleźć w internecie to trzeba i tak zaprenumerować miesięcznik.
Może ktoś mógłby poratować jakimś skanem tego artykułu.
Znalazłem tylko informację, że jest to w numerze z sierpnia, a artykuł autorstwa Zbigniewa Tucholskiego nosi tytuł:

"NASZ PORTRET – Adaptacja samochodów osobowych „Warszawa” na drezyny normalnotorowe w KZN „Skalmierzyce”.


EDYCJA:

Zakupiłem "Świat kolei" 8/2011. W zamieszczonym artykule o Warszawie nie ma rysunku pokazującego wymiary takiego kolejowego koła od Warszawy.
Odpowiedz

#9
fred77, Jeśli będziemy zamawiali kółka do naszej Warszawy torowej to damy ci znać ale zaznaczam że koszt wykonania kompletu takich kółek wacha sią w granicach 2tyś.zł. - 3tyś.zł.
Może jakby znalazło sią kilku chętnych na koła cena była by niższa.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.