Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamizelka drużyny konduktorskiej IC
#1
Odkupię pilnie kamizelkę drużyny konduktorskiej lub kierownika pociągu InterCity. Poszukiwany rozmiar L-XL, obw. 46-48, męska Wink Kamizelka jest potrzebna do badań frekwencji.
Odpowiedz

#2
No bez przesady, naprawdê wystarczy, ¿e za³o¿ysz jak±¶ ³adniejsz± koszulê i powiesisz na szyi identyfikator - zapewniam Ciê, ¿e nie musisz udawaæ kolejarza, ¿eby Ci ludzie dali bilety.
Odpowiedz

#3
Fakt, zapomniałem napisać, że to nie ja będę liczył frekwencję. Ale chciałem w ten sposób pomóc znajomemu, który jest zagorzałym miłośnikiem kolei i zależy mu na "kolejarskim" wyglądzie. Zresztą, gdybym ja liczył (może w przyszłym roku), to też chciałbym wyglądać jak kierpoć.
Odpowiedz

#4
Czapka np. nie wystarczy? Albo marynarka?
...
Odpowiedz

#5
Poszaleli, jak "mikole", konduktorów chcą udawać...

Biorę udział w badaniu frekwencji, nie jadę pod krawatem, czy w czymś konduktorskim. Jadę w czystej, jednokolorowej polówce bez nadruków i jasnych spodenkach, a plakietkę będę miał na niekolejowej smyczce. Zapewniam, że nikt od tego nie umrze i nie weźmie mnie za oszołoma.
Swoją drogą ciekawe, jak zareagują ekipy konduktorskie, widząc takich "konduktorków"? ;> Bo ja rozumiem i Oni rozumieją miłość do kolei, ale w pewnym miejscu jest cienka granica...
Twoja krew - Darem życia! => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.krwiodawcy.info">www.krwiodawcy.info</a><!-- w -->
Danyeru na YT => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/TheDanyeru">www.youtube.com/user/TheDanyeru</a><!-- w -->
Odpowiedz

#6
W tamtym roku widziałem właśnie takiego ankietera. Ubrany od stóp do głów jak kierpoć z IC. Nawet walizkę miał taką samą jak oni. Gdyby nie a plakietka pomyślał bym, że to konduktor. Jak dla mnie to już lekka paranoja naśladować tak kierpoci z IC.
Odpowiedz

#7
Dla mnie osobiście to takie "przebieranki" to już jest gruba przesada. Oczywiście, w każdym miłośniku kolei gnieździ się takie małe marzenie, by choć na jeden dzień być kolejarzem, ale są pewne granice rozsądku.

Sam posiadam mundur (co prawda z końcówki lat 80, ale mundur), ale ja używam go tylko i wyłącznie przy otwarciach naszej ekspozycji kolejowej i imprezach/spotkaniach stowarzyszeniowych. Nigdy bym nie jeździł tak ubrany w pociągu.

Co do ubioru ankietera, Ja bym radził w ten sposób:
-niebieska koszula
-spodnie garniturowe, bądź jeansy
-krawacik z logiem IC
i wszystko.
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#8
Taka mała uwaga: krawat IC nie komponuje się z niebieską koszulą Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Dokładnie > Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Pomijam fakt, że pewnie byłoby to niezgodne z regulaminem, ale zwyczajnie śmieszne. Bo sama kamizelka niewiele da.
Odpowiedz

#10
Nadgorliwość? Dam przykład: gdy robię zdjęcia na szlaku, zakładam pomarańczową kamizelkę odblaskową bez napisów. Mimo to wiele razy zostałem wzięty za sokistę ("Niech mi pan nie wystawia mandatu, ja tu tylko na działkę idę"). Raz nawet wystraszyłem grupę sprejarzy/wandali na grupie postojowej.
Odpowiedz

#11
Oj, ale to są dwie różne sprawy...
Na szlaku zakładasz kamizelkę (bardzo słusznie zresztą),żeby być widocznym z daleka na szlaku.

Ale na co taka kamizelka w pociągu?Żeby ludzie w korytarzu widzieli z daleka że się zbliżasz?

Od tego, by ludzie wiedzieli,że jesteś ankieterem masz przecież identyfikator.
Bo w sumie...jesteś ankieterem, nie żadnym kondim, kierpociem ,ani manewrowym. Po co wprowadzać podróżnych w błąd nieodpowiednim ubraniem?
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#12
Choćby dlatego, że ankieter będzie bardziej szanowany, gdy wystąpi w ancugu IC, niż gdyby chodził po cywilnemu. Ludzie będą mu ufać, bo to człowiek oficjalny, nie jakiś kombinator. No i łatwiej będzie mu wykonywać swoją pracę.
Odpowiedz

#13
Według mnie ankieter powinien wyglądać schludne, ale nie powinien nosić tego, co nie jest przeznaczone dla niego. Nie jest kolejarzem, nie pracuje w PKP IC, więc dlaczego ma nosić ich mundur?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#14
mikrobart, zgadzam się tym. Natomiast nie widzę nic złego w ubranie stroju galowego bez napisów spółki i do tego czapka kolejowa
Odpowiedz

#15
Czapka kolejowa? Nie dziwę się niektórym kolejarzom że uważają MK za debili. Przecież wystarczy zwykły schludny ubiór bez żadnych akcentów kolejowych. Wyluzujcie z tymi czapkami, kamizelkami, krawatami itp. bo będziecie wzbudzać raczej śmiech niż uznanie.

Jak ankieterzy TP SA chodzą po domach, również zakładają niebieskie kombinezony tej firmy?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.