• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
Jednak oddał komuś kasę?
  Odpowiedz
ET40 z tego co wiem z sąsiedniego forum to dalej nie otrzymali tej kasy ani choćby jednego słowa wyjaśnienia. Zatem nic się w tej sprawie nie zmieniło. Zabawne jest to że jeszcze do niedawna jego współpracownicy chcieli mi, Adamsowi i innym przegryźć aorty za jakikolwiek cień obiektywizmu wobec O., a teraz sami zgodnie go krytykują ;-)
  Odpowiedz
A Komitet dalej "walczy" :lol:

Tym razem - "WALKA O KRAKÓW I LUBLIN RÓWNIEŻ W PKP INTERCITY"

(...) do PKP Intercity i Ministerstwa Infrastruktury zostały wysłane poniższe propozycje:
1) zamiana relacji pociągu TLK "Karkonosze", tak aby wagony z Lublina kończyły bieg w Jeleniej Górze a wagony z Warszawy we Wrocławiu (oprócz sypialnego i kuszetki);
2) wydłużenie relacji pociągu TLK 'Dolnoślązak" Wrocław- Kraków- Wrocław z i do Jeleniej Góry
3) wydłużenie relacji pociągu TLK "Wyspiański" Wrocław- Kraków- Wrocław z i do Jeleniej Góry i połączenie go na odcinku Jelenia Góra- Wrocław z wagonami pociągu TLK "Śnieżka" relacji Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia.

Źródło i więcej: KODLK

Ze swojej strony dodam tylko - jak można nawoływać do zmiany trasy TLK Wyspiański i Dolnoślązak w sytuacji, gdy jeżdżą na zmodernizowanych pudłach objętych unijną "karencją".
No chyba, że robimy relokację taboru i jednocześnie na te TLKi dajemy stare pudła wydłużając kursy do Jeleniej Góry, a z nowych pudeł tworzymy następne składy.
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
  Odpowiedz
pepe, zawsze można wyciągnąć z 2 wagony z krzaków podłączyć je do "Wyspiańskiego", by we Wrocławiu przepiąć je do "Śnieżki". :-P Myślę że dwa bezpośrednie wagony z Krakowa do Jeleniej powinny wystarczyć. Natomiast w wydłużaniu w całości "Dolnoślązaka" do Jeleniej nie widzę najmniejszego sensu.
  Odpowiedz
Nie chcąc robić off topu w temacie poświęconym przyszłorocznemu rozkładowi jazdy, tutaj chciałbym napisać kilka słów na temat działalności niejakiego Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. Otóż, otrzymałem nieoficjalną informację na temat przebiegu trasy i obiegu pociągu IC Karkonosze, którą podzieliłem się w temacie Rozkład Jazdy 2021/22. Z racji tego, że czasami przeglądam sobie InfoKolej oniemiałem jak zobaczyłem post użytkownika Światowid - lidera tworu KODLK (naszym forum występującego jako @kodlk) o tym, że to rzekomo oni będą walczyć o grupę wagonów do Zgorzelca. 
Chciałbym nadmienić, że PKP IC już powysyłały do PKP PLK zamówienia na trasy do przyszłoroczego rozkładu jazdy.
Cytat:Kwestia uruchomienia Karkonoszy ze Zgorzelca w obiegu z pociągiem z Przemyśla jest obecnie w planach PKP IC i zrobimy wszystko, aby tak zostało bo to jest świetna propozycja. Zgłosiliśmy się z tą sprawą do pewnego Senatora 3 miesiące temu i on poruszył tą kwestię w Ministerstwie Infrastruktury. Na dniach wyślemy pismo z poparciem do Ministerstwa aby dopiąć tą sprawę bo o ile Jelenia jest pewna to Zgorzelec analizują.
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=396098#396098

Tak właśnie wygląda działalność tego nigdzie nie zarejestrowanego "komitetu". Zbierają informacje gdzie się da o zamówieniach tras przez przewoźników na Dolnym Śląsku, a potem biegają do różnego rodzaju mediów opowiadając tanie bajeczki ile to oni pociągów nie załatwili. Z tego co mi wiadomo, to ani w KD ani tym bardziej w PKP IC nikt tych ludzi nie traktuje poważnie i nikt nigdy nie realizował ich chorych postulatów.
  Odpowiedz
Nie bez powodu powstała taka inicjatywa jak Komitet Obrony przed Komitetem Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.
  Odpowiedz
@Ogórkowy zgadza się. Tak się składa, że znam jedną z osób która tą stronę prowadziła. Jednak ludzie powiązani z KODLK są mało odporni na krytykę i o byle pierdoły straszą pozwami sądowymi, przez co strona została zamknięta dla świętego spokoju. 
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mapa linii kolejowych 2014 Dudzio 5 3 296 14.11.2014, 10:56
Ostatni post: DamianT
  Filmy edukacyjne Polskich Linii Kolejowych pitagoras23 17 4 945 23.10.2012, 13:13
Ostatni post: pitagoras23
  Mały atlas linii kolejowych polski semaforek 15 7 260 18.06.2011, 13:42
Ostatni post: Tp4

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości