Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
#61
Adams napisał(a):i z góry zakładacie że IC tam niczego nie uruchomi.
Niestety, ale to bardzo realne założenie.
Jaro

Odpowiedz

#62
kodlk napisał(a):Ale nikt nie powiedział że R z Międzylesia do Łodzi Kaliskiej to jest nasza inicjatywa.

No owszem nikt nie powiedział, ale miałem wrażenie jakby stowarzyszenie przypisało sobie uruchomienie wszystkich składów do Międzylesia jako swój sukces.

kodlk napisał(a):Mam wrażenie, że niektórzy na tym forum nie za bardzo wiedzą ile trzeba wysiłku włożyć, aby cokolwiek wywalczyć dla jakiegokolwiek regionu.

Wiemy ile to kosztuje, że należy poruszyć niebo i ziemię, ale na przykład Wy nie walczycie o ruch regionalny wcale. A tak ciężko wymusić na KD, żeby puściły np. dwa szynobusy zamiast jednego? Tutaj powinniście też działać, a nie tylko o składy dalekobieżne, które oczywiście są potrzebne.

kodlk napisał(a):Powtarzam jeszcze raz że pociągu do Zgorzelca IC nie puści z powodów o których napisałem a linia do Kudowy będzie remontowana. Dzięki naszym działaniom Szklarska Poręba ma TLK do Warszawy a Kłodzko IR do Olsztyna.
Kiedyś się dało. Gdyby społeczność na nich odpowiednio nacisnęła, gdybyście mimo wszystko zrobili tak jak z Jelenią Górą to dałoby radę. Ale skoro nie chcąc IC to spróbujcie z PR czy KD. Galicję się udało, Szczelińca się udało to czemu nie będzie walczyć np. o jakiś iR Zgorzelec - Łódź?
Odpowiedz

#63
Ta strona internetowa istnieje dopiero od lutego 2011 a Komitet od sierpnia 2009. Poprzednia strona została zlikwidowana więc gdybyś przeglądał strony wcześniej to wszystko byś wiedział. Co do linii do Szklarskiej Poręby wszystko będzie bardziej wiadome po drugim przetargu, bo Przewozy Regionalne chcą tę linię odzyska. Swoją drogą powiedz mi co ty zrobiłeś dla swojego regionu, że tak ostro krytykujesz nasze działania???
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
Odpowiedz

#64
Ja nie krytykuje. To daleko ma do krytyki. Tylko zwracam uwagę też na inne ważne sprawy, bo ostatnio, co czytam to tylko JG i powiem tak, że trochę zaostrzyłem ton w stosunku do komitetu, dlatego, że obiecywaliście połączenie TLK Warszawa - Jelenia Góra i o kant d*** wyszły Wasze spotkania i naciski. Na nic zdały się podpisy, filmy i tym podobne rzeczy.

Ja u siebie w regionie kiedyś próbowałem. Niestety przez brak kontaktów z parlamentarzystami, mediami nie udało się niczego wywalczyć. I nie ukrywam tego, że chciałbym, ale bez odpowiedniego zaplecza nic nie zrobię.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#65
pitagoras23 napisał(a):I nie ukrywam tego, że chciałbym, ale bez odpowiedniego zaplecza nic nie zrobię.
Jeżeli masz znajomego posła (lub posłankę), ew. senatora i znasz osobę z podobnym lub większym zapałem to próbuj. W pojedynkę dużo nie zdziałasz, a "w kupie siła".

Tylko, że Ostrów Wlkp. jest w nieporównywalnie lepszej sytuacji, niż jeszcze niedawno Jelenia Góra, a tym bardziej Legnica lub Zgorzelec.
Jaro

Odpowiedz

#66
To, że IC w ostatniej chwili wycofało TLK relacji JG- Warszawa p. Legnicę to nie nasza wina więc nie obarczaj nas tą odpowiedzialnością. Pociąg był wpisany w projekt i to bardzo długo więc skoro z niego zrezygnowali to tym bardziej powinni się z tego tłumaczyć a ten pociąg powinien jeździć. Po drugie trzeba odróżnić sprawy ważne od ważniejszych. Ruch dalekobieżny na Dolnym Śląsku poza Wrocławiem nie istnieje prawie wogóle a pociągów regionalnych jak na razie jest dużo więc połączenia dalekobieżne są obecnie ważniejszym priorytetem niż ruch regionalny.
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
Odpowiedz

#67
Liczyłem na posła Derę. Było z nim umówione spotkanie bo też interesował się losami ZNTK więc sądziłem, że się uda. Podobnie z posłem Urbaniakiem, który teraz jest prezydentem miasta. Także miał do tego stosunek bardziej niż olewający. Niestety nikogo innego teraz nie mam, więc nic nie zdziałam.
Tak, Ostrów jest w lepszej sytuacji, ale też nie jest pod względem połączeń dalekobieżnych tak kolorowo.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#68
My pociągu TLK dziennego do Warszawy nie obiecywaliśmy tylko to nam go obiecano, więc odpowiedzialnością za to obarczaj PKP Intercity a nie nas.
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
Odpowiedz

#69
No wiesz podczas rozmów ze mną inaczej słowa brzmiały, ale mniejsza już o to.
Dobrze ruch regionalny jest, ale dlaczego KD nie chce jeździć swoimi szynobusami do Zgorzelca tylko PR jadą do Węglińca czy Bolesławca, a potem się martw.
Ruch regionalny jest, ale niestety Dolnyśląsk to patologia tak jak Wielkopolska.
Ja jestem przeciwnikiem kolei samorządowych, więc dla mnie po prostu są regiony całkowicie opuszczone.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#70
ET40 napisał(a):
Adams napisał(a):i z góry zakładacie że IC tam niczego nie uruchomi.
Niestety, ale to bardzo realne założenie.

Mógłbyś bardziej rozwinąć swoją myśl?
Argument braku druta mnie nie przekonuje, bo skoro udało się uruchomić po jednej parze pociągów do Zamościa i Gorzowa, więc czemu ma się nie dać do Zgorzelca. Tutaj trzeba uświadomić lokalne władze do tego że takie połączenie jest potrzebne i takie organizacje jak kodlk powinny takie działania podejmować. Ja sobie w pełni zdaję sprawę z tego że nie jest to łatwe zadanie.
Odpowiedz

#71
Gorzów to miasto wojewódzkie, a o Zamość było dużo rabanu.
Jaro

Odpowiedz

#72
A propos ostatniej dyskusji, dziś na necie pojawił się taki, oto artykuł.

Tory wyremontowane, a pociągu nie ma

Gdy PKP wydało na modernizację torów na linii kolejowej Węgliniec - Legnica - Wrocław 2,5 mld zł i pociągi mogły osiągać na niej prędkość 130 km na godzinę, mieszkańcy regionu legnickiego i jeleniogórskiego liczyli na to, że będą mieli szybkie i wygodne połączenie ze stolicą. Tymczasem nie tylko nie przybyło pociągów, a na dodatek zniknęły te połączenia, które już były.
Właśnie spółka Przewozy Regionalne zlikwidowała na tej trasie ostatni dalekobieżny pociąg kategorii InterRegio relacji Bolesławiec - Przemyśl. A ponieważ w nowym rozkładzie jazdy PKP nie uwzględniono żadnego połączenia Intercity TLK na trasie Jelenia Góra, Legnica, Wrocław, obecnie na tej linii nie jeździ żaden dalekobieżny pociąg.

źródło: www.gazetawrocławska.pl
Odpowiedz

#73
kodlk napisał(a):Swoją drogą powiedz mi co ty zrobiłeś dla swojego regionu, że tak ostro krytykujesz nasze działania???

Chciałabym tylko przypomnieć o tym, że to jest forum, gdzie każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. W związku z tym cofnijmy się parę miesięcy, gdzie sami zachęcaliście do przedstawiania swoich propozycji na nowy rozkład 2012/13 i dalszej działalności komitetu.
Poza tym czy uważacie, że aby mieć prawo komentarzy na Wasz temat trzeba być zasłużonym działaczem w obronie swojego regionu? Jeśli tak to przepraszam, nic nie zrobiłam dla podkarpacia, tylko jeżdżę pociągami.
Odpowiedz

#74
Katarzyna napisał(a):Jeśli tak to przepraszam, nic nie zrobiłam dla podkarpacia, tylko jeżdżę pociągami.
To i tak sporo ;-)
Wszak na Podkarpaciu PKS i busy są poważną konkurencją dla kolei...
Odpowiedz

#75
ET40, co do PKS-ów to bym polemizowała, panuje busiarstwo ze swoimi starymi mercedesami sprowadzanymi z Niemiec (tam to chyba miały iść już na złom). Na krótkich trasach mało kto jeździ pociągami, aczkolwiek studenci z Przemyśla i okolic dojeżdżający do Rzeszowa bądź dalej to tylko regio czy TLK Smile Busami na takie trasy to powolne napiętrzanie się mikrourazów psychicznych (ścisk) i fizycznych (brak powietrza, zbyt zimno lub za gorąco). Konsekwencje są różnorakie, ja mam zadatki na klaustrofobię, chociaż na dłuższe trasy niż 15 km busem nie jeżdżę.
Przepraszam za OT Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mapa linii kolejowych 2014 Dudzio 5 4 673 14.11.2014, 10:56
Ostatni post: DamianT
  Filmy edukacyjne Polskich Linii Kolejowych pitagoras23 17 8 182 23.10.2012, 13:13
Ostatni post: pitagoras23
  Mały atlas linii kolejowych polski semaforek 15 9 882 18.06.2011, 13:42
Ostatni post: Tp4

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.