Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
Adams z sąsiedniego forum od innych członków byłego KODLK wiem iż O. działa sam w pojedynkę nazywając siebie KODLK, chociaż tak naprawdę formalnie ta organizacja została rozwiązana przez ich członków. Przestrzeżono ludzi by z nim nie wchodzili w jakiekolwiek kontakty, z tego co wywnioskowałem z owych rewelacji to dalej on się nie rozliczył z pieniędzy które musieli za niego założyć członkowie KODLK by spłacić kolejarzy i związki, które O. rzekomo (jeśli wierzyć temu co ci kolejarze i ludzie pisali) sobie przywłaszczył.

Ciekaw jestem co na to posłanka Machałek, czy w ogóle wie z kim miała do czynienia, czy została przez kogoś poinformowana i czy dalej "współpracuje" z O. Kobieta dużo robi dla regionu jeleniogórskiego, kamiennogórskiego i całego DŚ, ma dobrą reputację więc szkoda by było żeby ten człowiek ją zachwiał tej pani i zaprzepaścił jej karierę.

Ostre i mocno negatywne wypowiedzi na temat O. przez byłych członków KODLK, którzy jeszcze kilka miesięcy temu potrafili zajadle nam skakać do gardeł za jakąkolwiek konstruktywną krytykę i obiektywizm wobec O. stojąc wówczas przy nim twardo ramie w ramie zdają się świadczyć o tym iż chyba nikt mu się nie ostał z dawnych współpracowników i albo działa w pojedynkę albo otoczył się nową grupką ludzi.
Odpowiedz

flanker, Pani Machałek dzięki Panu O. zrobiła sobie dobrą reklamę na początku tej działalności. A teraz cóż Pan O okazał się po prostu oszustem, dzięki temu Szanowna Pani Poseł wiele straci. Więc można powiedzieć że sama sobie wychowała wilka. Po za tym nie będę się wypowiadał co myślę o Szanownej Pani Poseł.
Odpowiedz

Valcyte tu akurat nie masz racji, bo posłanka Machałek była znana w regionie duuużo wcześniej przed powstaniem KODLK, działała czynnie dla regionu i ich współpraca zawiązała się stosunkowo późno. To raczej O. z KODLK żerowali i korzystali na tej znajomości, bo nawet adres siedziby KODLK który podawali i który był (lub dalej jest na oficjalnej stronie) był adresem biura poselskiego pani Machałek!

Jeśli chodzi o jej kontakt z O. to też się dziwię że z kimś takim się zadawała, tym bardziej zważając na jej pozycję. Jednak dla DŚ dużo zrobiła, a przede wszystkim dla powiatu kamiennogórskiego i jeleniogórskiego, czyli moich stron więc złego słowa o niej powiedzieć nie mogę. Gdyby nie wiele jej akcji w mediach naświetlających bandyckie plany PLKi i reszty PKPu wiele linii i połączeń uwalono by po cichu. Linia do Lwówka też poszła by do piachu, tylko posłanka zrobiła taki szum, że ludzie się dowiedzieli, wyrazili sprzeciw i poparcie jej akcji, przez co PLK się z tego pomysłu wycofała, a nawet zapowiedziano remont linii i wpisanie jej do RPO.

Nie będę zważał na jej koneksje polityczne, bo od lat się polityką nie interesuje i nie obchodzi mnie kto z jakiej partii jest, interesuje mnie co robi dla mojego regionu. Przykładowo podobnie mam z posłem Henrykiem Kmiecikiem - jest on z Lubawki, poseł Ruchu Palikota (czy jak to tam teraz zwą), jednak startował on tylko z jego list i przede wszystkim skupia się na działaniu w imieniu swego regionu. Złożył najwięcej interpelacji w Sejmie ze wszystkich dolnośląskich posłów, czynnie bierze udział w życiu i działaniu na rzecz powiatu kamiennogórskiego, więc cenię go sobie i jego działania, nie zważając na to z jakiej partii jest.

Jednak zrobił się z tego OT i odbiegliśmy od tematu w politykę, czego niemal zawsze staram się unikać i te tematy niestety zawsze się źle kończą... Tak więc EOT i wracamy do tematu KODLK.
Odpowiedz

Prawda jest taka, że tak jak napisał Valcyte, Pani Poseł wraz z związkowcami znaleźli sobie w osobie Pana O. jelenia, który robił im darmową reklamę w sieci, o czym najlepiej świadczy ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=LZDgz5eB_Rk , niemal co drugie słowo to "Marzena Machałek i Związek Zawodowy Kontra". Być może pan O. się zorientował za kogo robi i sobie odebrał należność za usługę :lol:

flanker napisał(a):Adams z sąsiedniego forum od innych członków byłego KODLK wiem iż O. działa sam w pojedynkę nazywając siebie KODLK, chociaż tak naprawdę formalnie ta organizacja została rozwiązana przez ich członków. Przestrzeżono ludzi by z nim nie wchodzili w jakiekolwiek kontakty, z tego co wywnioskowałem z owych rewelacji to dalej on się nie rozliczył z pieniędzy które musieli za niego założyć członkowie KODLK by spłacić kolejarzy i związki, które O. rzekomo (jeśli wierzyć temu co ci kolejarze i ludzie pisali) sobie przywłaszczył.

Tutaj to już trzeba mieć niezły tupet i brak jakichkolwiek ambicji i honoru, będąc opluwanym przez najbliższe otoczenie (które jeszcze nie tak dawno za każde krytyczne słowo pod jego adresem skakało do gardeł krytykującym), jakby nigdy nic działa dalej. Czyżby KOleś szukał kolejnych naiwnych do swojej szemranej działalności? :lol:
Odpowiedz

Adams fakt zyskali dzięki takiej reklamie jaką im O. robił, jednak pamiętaj że gdyby nie Machałek i związkowcy o KODLK nikt by nie słyszał, nie narobiliby tyle szumu w mediach, O. nie byłby rozpoznawalny i poza mury forów kolejowych by jego działalność nie wyszła. Poza tym zyskali miejsce na swoje "biuro" w prawdziwym biurze pani poseł i jednak jakieś koneksje, kontakty. Niestety O. swoim działaniem i zachowaniem oraz tą sytuacją skutecznie to zrujnował i zaprzepaścił. Mając takie wsparcie, znajomości, układy oraz taką rozpoznawalność można było stworzyć stowarzyszenie z prawdziwego zdarzenia znane w całym kraju i skutecznie działać na rzecz wszystkich linii na DŚ. Wystarczyło tylko utemperować O., zmienić język i zacząć rzeczywiście działać w sprawie wszystkich linii, a nie tylko drzeć cały czas mordę o Lwówek, kolejne stado IR i TLK do Jeleniej Góry, bo taki Karpacz, linię do Kowar, Ogorzelca i KG, 285 do Sobótki i Świdnicy, linię do Świeradowa czy wreszcie linię do Lubawki O. miał w głębokim poważaniu.
Odpowiedz

A czemu nie możecie pisać jego pełnego nazwiska skoro każdy wie o kogo chodzi?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

pitagoras23 bo w myśl przepisów jeżeli ludzie z KODLK, związkowcy, kolejarze bądź ktokolwiek inny wytoczyli mu proces albo choćby zawiadomili prokuraturę o tamtej sytuacji to jest coś takiego jak ochrona danych osobowych i łamalibyśmy wtedy prawo pisząc jego pełne nazwisko. Każdy wie o kogo chodzi, jednak lepiej działać zgodnie z przepisami.
Odpowiedz

Największym problemem KODLK było samo KODLK, a KODLK=G.O., bo działał zgodnie z zasadą "komitet to ja". Taki mały Ludwiczek XIV. :-)
Jaro

Odpowiedz

pitagoras23 napisał(a):A czemu nie możecie pisać jego pełnego nazwiska skoro każdy wie o kogo chodzi?
Gdyby coś byłoby nieprawdą w tym co piszą o O., to O. mógłby ich pozwać o naruszenie dóbr osobistych. Nawet gdyby to była totalna drobnostka.
Odpowiedz

Jak już pisałem wcześniej wszystko o czym dotychczas mowa to tylko pogłoski zasłyszane na sąsiednim forum i od różnych ludzi. Żadne z tych pogłosek, osądów itp. nie wypływają bezpośrednio od mnie, ja je tylko Wam przekazuję. Na razie wszystko jest w sferze domysłów, podejrzeń i plotek, więc nie można wystawiać jednoznacznych osądów, bo O. na razie nie skazano, nic mu nie udowodniono, więc jakiekolwiek osądy mogłyby być traktowane jako pomówienie i naruszenie dóbr osobistych o czym Mariusz wspomniał. Poza tym specjalnie nie podajemy nazwiska by uniknąć jakichkolwiek konsekwencji tak na wszelki wypadek.

Najlepiej by było gdyby sam O. się wypowiedział publicznie na temat zaistniałej sytuacji i sytuację wyjaśnił. Na obecną chwilę wiemy tylko tyle co powiedzieli byli członkowie KODLK, osoby z ZZ i kolejarze na sąsiednim forum.
Odpowiedz

Nie wierzę w to, żeby on miał sobie cokolwiek do zarzucenia. On wszystko robił dobrze, inni są tymi złymi.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

pitagoras23, skoro jest temat i ludzie gadają, to znaczy że nikt nie wymyślił sobie tego tak z palca tylko coś jest lub było na rzeczy.
Odpowiedz

ET40 napisał(a):Największym problemem KODLK było samo KODLK, a KODLK=G.O., bo działał zgodnie z zasadą "komitet to ja". Taki mały Ludwiczek XIV. :-)

Prawda o Panu O. jest taka, jak napisał jeden z użytkowników "sąsiedniego forum":
Cytat:KODLK nie założył Grzegorz O., tylko miłośnicy kolei z okolic Legnicy, którzy chcieli działać na rzecz uzdrowienia regionalnej kolei na Dolnym Śląsku. Wówczas pojawił się Pan O, który zaoferował pomoc, chwaląc się że ma dojścia do wielu instytucji. W rezultacie Pan O oszukał prawdziwych założycieli KODLK, przypisując "ojcostwo" tej organizacji sobie.
Ja taką wersję o KODLK także słyszałem od bardzo wiarygodnej osoby, więc coś musi być na rzeczy. Myślę że O. jedno co potrafi dobrze, to omotać ludzi, przekonać, wyłudzić i zniknąć. Jak widać ten dar ma bardzo skuteczny, skoro nabranymi są nie tylko szarzy, naiwni ludzie, ale także Parlamentarzystka i związkowcy. Tak jak już wcześniej pisałem, skoro O. mimo burzy wokół jego osoby, wpisuje na stronie KODLK nowe informacje na temat kolejnych walk o pociągi do Jeleniej Góry, znaczy że prawdopodobnie będzie próbował szukać kolejnych ofiar swojej działalności, przekonując że jest to nagonka na niego, że oszczerstwa są nieprawdziwe, itd, itp... .
Odpowiedz

A czy ktoś z was przeczytał dokładnie ten artykuł dotyczący rzekomej "walki" o IR do Lublina, bo jeden fragment jest ciekawy:

Cytat:Z rozmowy przeprowadzonej przez członka KODLK Pana Tomasz Dydo z przedstawicielem spółki Panem Marcinem Olszewskim.

Czy główna "twarz" komitetu ma rozdwojenie jaźni, czy jednak znalazły się osoby które dalej chcą z nim współpracować :?
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

pepe to jest jak najbardziej serio, podobno to jeden z dawnych współpracowników O.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mapa linii kolejowych 2014 Dudzio 5 4 722 14.11.2014, 10:56
Ostatni post: DamianT
  Filmy edukacyjne Polskich Linii Kolejowych pitagoras23 17 8 311 23.10.2012, 13:13
Ostatni post: pitagoras23
  Mały atlas linii kolejowych polski semaforek 15 9 989 18.06.2011, 13:42
Ostatni post: Tp4

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.