Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ED72A - niespodziewana, ale udana modernizacja
#16
Cytat:Widzicie? Najmłodszym się podoba (no offense).
Dzisiejsza młodzież i przedmłodzież ma po prostu wypaczony gust Wink
Odpowiedz

#17
psim napisał(a):Tia, edek w malowaniu emo. Widzicie? Najmłodszym się podoba (no offense). Mówiłem, że będzie kontrowercha. Nie mogę się doczekać zdjęć wnętrza.
Podkreślę, że każda kielecka jednostka ma detale w innym kolorze (podobno pierwszy elf ma mieć brzoskwiniowe). Ja zmieniłbym w malowaniu tego edka tylko jedno- tą magentową obrożę wokół szyby pomalowałbym na szaro (tak jak dach). Nie dlatego, że nie podoba mi sie ten kolor, tylko dlatego, żeby miały takie samo malowanie jak kieleckie EN81, czyli: kolorowe drzwi, reszta biało-szaro-czarna. Jedyne czego się obawiam to to, że na białym zaraz porobią się odpychające zacieki.

Co do zdjęć wnętrza- dzisiaj się tam wybiorę. O ile będzie tam jeszcze stał, to postaram się zrobić jakieś fotki, ale sami wiecie co widać przez przyciemnioną szybę, więc cudów nie oczekujcie. Porządne zdjęcia będą dopiero, gdy wyjedzie z regularnymi kursami.
Odpowiedz

#18
Mannerheim napisał(a):Dzisiejsza młodzież i przedmłodzież ma po prostu wypaczony gust Wink

O, przepraszam, ale w porównaniu ze SPOTEM wygląda lepiej, chociażby te światła są o wiele lepiej wkomponowane. Te różowiaste drzwi rzeczywiście mogli sobie odpuścić, ale reszta z zewnątrz jest spoko. Ale nie narzekajcie tak, bo raz mówicie, SPOT - plastkiowa tandeta, a stary kibel z plastikiem na siedzeniach to złom... :->
Odpowiedz

#19
O gustach się niby nie dyskutuje, ale to ma być ładniejsze od SPOT-a?

Dobrze, że ma chociaż gładkie boki. Pod względem malowania zmodernizowanych EZT najlepsze są jednostki Kolei Mazowieckich, później długo, długo nic.
Jaro

Odpowiedz

#20
Cytat:O gustach się niby nie dyskutuje, ale to ma być ładniejsze od SPOT-a?
Moim zdaniem przede wszystkim estetyczne, nowocześnie wyglądające okna z czarnymi słupkami. Głównie dzięki nim jednostka "na żywo" wygląda jak nowa.

[ Dodano: 2011-08-15, 17:30 ]
Dodam szybkoi, że dokopałem się do zdjęć z jazd próbnych. Moim zdaniem wyglądał korzystniej:
http://rail.phototrans.eu/14,55549,0.html
Odpowiedz

#21
Ale te białe mogło być mniej ''emowate'' i puścić tam coś ładniejszego.
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#22
Rzeczywiście, dużo lepiej, ale czy tylko ja odniosłem wrażenie, że ten fiolet wokół okien został domalowany później? Zdjęcie z TWB jest z czerwca.
Jaro

Odpowiedz

#23
ET40, No, gdy połączyć nowoczesny jednak przód, z ryflowaną blachą, połączenie takie sobie. Ta odmiana ED-ka jest ładniejsza od SPOTa, ciut, ale zawsze. Tylko te różowe drzwi... porażka. I światła w Spocie są o wiele gorzej wkomponowane w cały przód.
Odpowiedz

#24
karolmaszynista napisał(a):Ale te białe mogło być mniej ''emowate'' i puścić tam coś ładniejszego.
Tak jak ktoś z resztą już mówił w tym wątku o gustach się nie dyskutuje, ale w tym przypadku muszę zabrać głos, bo myślenie niektórych polaków mnie dobija... Magenta nie, bo "pedalska", "te" białe nie, bo "emowate". Zaraz ktoś napisze, że czarne, nie bo "szatanowate", albo zabłyśnie równie "jentelygentnym" określeniem. Pytam więc: jakie malowanie Was zadowoli? eleganckie o stonowanych odcieniach (no, może nie licząc tych drzwi ;-) ), czy oczoje*ne, dawne barwy woj. Świętokrzyskiego?
Odpowiedz

#25
gornik357 napisał(a):Magenta nie, bo "pedalska"

Kto tak powiedział, dawaj go tu. Magenta jest OK. AVE/renfe też mają różowe paski i jakoś nikt nie narzeka :-D

Chętnie zobaczyłbym to na żywo. Zwłaszcza w środku, bo komfort jazdy pasażerów jak zwykle interesuje mnie bardziej, niż wygląd zewnętrzny.

[Obrazek: aves103a-madrid-barcelona-train.jpg]
Odpowiedz

#26
Dostałem informacje że ED72A zdażył wykonać 2 kursy. Przy 3 zdefektował.
...
Odpowiedz

#27
gornik357
Najlepiej to tego Edka pomalować w dawne śląskie barwy kibelków, ale by tego nie wkomponowali w kształt.
Lubuszanin W porównaniu do Edyty i tak dobrze.
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#28
Oho... nowe malowanie, to od razu nie może się podobać Smile Według mnie wygląda bardzo fajnie i nowocześnie. Jednak zobaczymy jak trochę pojeździ i nabierze kurzu itp.

Jak to mówią... bardzo dobrze, że każdy ma inny gust, bo świat byłby nudny, a tak można ponarzekać, że coś się nie podoba Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#29
@karolmaszynista, nie zgrywaj geeka bo i tak wychodzisz na glupa, a znasz sie tyle co ziemniak na poezji.
ED72 sa wlasnie malo awaryjne w porownaniu do EN57, glownie przez swoj wiek. Bywało ze jezdziłem na ED73 przez caly tydzien i ani razu nie nawalal.
Karolu-moze odpocznij sobie od forum?

[ Dodano: 2011-08-16, 12:41 ]
No wlasnie zeby zajac sie rzeczowa dyskusja, pewna osoba powinna odpoczac od forum...
Pozatym ciagle pisanie bzdetow to trollowanie.
...
Odpowiedz

#30
Ja uważam że nie istotne jakie kibel ma malowanie. Ważne ile pojeździ.
Sądzę że nie ma co się rozpływać nad malowaniem. W USA jeżdżą różowe kontenery i jakoś nikt się tym nie podnieca.
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ED72A-004 - poszukiwany wojtkiewicz8 0 2 008 24.02.2018, 19:27
Ostatni post: wojtkiewicz8

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.