Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od ilu lat pociągiem? Prosze o szybka odp.
#1
Mam zamiar się przejechać na podróżniku. Nie mam nocnych przesiadek, tylko 2 razy będę jechał pociągiem nocnym.Czy są jakieś ograniczenia wiekowe co do takiej podróży? Mam 15 lat.
Odpowiedz

#2
Nie ma żadnych ograniczeń z tego co wiem. Bilet podróżnika możesz zakupić na podstawie legitymacji szkolnej.
Jaro

Odpowiedz

#3
Wiem wiem, ale czy mogą wezwać policje/cokolwiek zrobić dlatego że jadę sam?
Nie mam zamiaru robić żadnej rozróby ani zwracać na siebie uwagi :-)
Po prostu gdybym trafił na mniej miłego konduktora chce się upewnić.
Odpowiedz

#4
Co do tego to nie wiem. Przecież gdybyś jechał sam np. do babci na drugim końcu kraju to byłaby dokładnie ta sama sytuacja. Może przydatne by było jakieś pisemne poświadczenie od rodziców na wszelki wypadek, ale nie sądzę.

Jeżeli masz dokumenty (legitymacja) i dopóki na zagubionego nie wyglądasz to nikt nie powinien się przyczepić, ale w tej chwili teoretyzuję, może niech się wypowie ktoś, kto w wieku 15 lat urządzał sobie takie podróże ;-)
Jaro

Odpowiedz

#5
Wszystko jest: podbita legitymacja, bilety, zgoda też. Problemów ze mną nie będzie w pociągu. Po prostu chcialem sobie urządzić kółeczko (pierwsze zresztą - kiedyś trza zacząć Tongue) Ale sądze, że skoro mam zgodę opiekuna to policja nie może mi zabronić jechać(?). O samotnej podróży w przedziale też nie ma mowy. W normalnych warunkach po prostu bym wsiadł i jechał, ale przeżywam teraz chwilkę zwątpienia Smile Sam też czytałem, że nigdy żadnych problemów nie było z samotną jazdą i mam nadzieję, że nie będę pierwszym którego złapią Tongue Ps. Podróż będzie trwać od piątku wieczora do soboty w nocy (właściwie niedzieli bo już do domu dotrę o 00:10)
Odpowiedz

#6
Zgodnie z prawem nikt nie może Cię zatrzymać, dopóki nie ma uzasadnionego podejrzenia, że popełniasz przestępstwo. Każdy policjant natomiast ma prawo Cię wylegitymować i przeszukać bez względu na to co robisz i jak się zachowujesz. Prawa takiego nie mają pracownicy ochrony i OIDP sokiści.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Nie no z przeszukaniem i wylegitymowaniem to spokojnie - nie mam zamiaru nic przemycać, czy choćby spożywać/zabierać ze sobą alkohol/papierosy. Należę raczej do tych spokojniejszych i grzecznych ;P No to mam nadzieję że jakoś to będzie i że trafię na milszych konduktorów. Dzięki za odpowiedzi, jakoś mnie podbudowaliście i czuję się bardziej pewny ;-)
Oczywiście jeśli ktoś wie coś jeszcze niech smiało pisze :-)
Odpowiedz

#8
Jeśli konduktor robiłby jakieś problemy to radzę spokojnie wyjaśnić, że się myli. Darcie mordy niczemu dobremu nie służy Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
No z własnego doświadczenia z nauczycielami to wiem ;D No to teraz pozostaje mi tylko odjazd Smile
Odpowiedz

#10
Weź najwyżej z sobą pisemną zgodę rodziców (tak na wszelki wypadek).
Odpowiedz

#11
Mnie nawet jak miałem 12 lat i jechałem sam ekspresem do Warszawy nikt się nie przyczepiał. Bilet sprawdzał i kija Go obchodziłoSmile Zero stresuSmile
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#12
Biorę, i mogę mieć tylko nadzieje, że dzięki tej zgodzie konduktor da mi spokój. Podsumowując moją wiedzę: wiem tylko, że nie ma żadnych podstaw prawnych,aby mi zabronić jazdy pociągiem. Tego postaram się trzymać.
PS sorki że wcześniej nie używałem alt :-)
Odpowiedz

#13
Gdybym był w Twoim wieku to powiedziałbym, że zazdroszczę Ci rodziców. Ja w swoją pierwszą samotną podróż (i to pociągiem dziennym!) wybrałem się dopiero w wieku 16 lat (wcześniej nawet by mnie rodzice nie puścili!). Big Grin

Co od Twojego pytania - tak jak zaproponowali Ci koledzy; weź w razie czego pisemną zgodę rodziców, aczkolwiek konduktorzy nie powinni czegoś takiego wymagać, podbita legitymacja obowiązkowo(!) no i co wbrew pozorom jest najważniejsze, ubierz się tak, żeby nie wzbudzać swoją osobą czyiś podejrzeń. I nie dotyczy to tylko przejazdu pociągiem, ale również pobytu w miejscu do którego się udajesz. Nie rzucaj się za bardzo w oczy, a przede wszystkim zachowuj się naturalnie. W pociągu natomiast dobrze jest siąść do takiego przedziału, gdzie będą już siedziały osoby dorosłe (rodzina z dziećmi, starsi ludzie, nie młodzież z piwkiem!), w razie czego zapytaj się, "dokąd Państwo jadą", jeśli tam gdzie Ty to spokojna głowa, możesz sobie nawet zasnąć. nie wsiadaj do pustych przedziałów czy do pustego wagonu, a takie pociągi po Polsce nawet w wakacje też jeżdżą. I to chyba tyle. Smile

Przy okazji - można wiedzieć, gdzie się wybierasz?
Odpowiedz

#14
Przemyśl, Wrocław i Olsztyn.To tak na dobry kolejowy początek bo za rok i tak udaje się do Technikum Kolejowego w Wawie więc trzeba będzie się jakoś przyzwyczaić do jazdy pociągami.Cóż warunki bezpieczeństwa w pociągu znam i przestrzegam Smile Chodziło mi tylko czy nikt się nie czepi mnie o samotną podróż. Nocnych przesiadek też nie wybierałem bo to mogłoby wzbudzić podejrzenia SOK, najbardziej martwiłem się tylko o podróż tymi nocnymi,żeby czasem konduktor nie wezwał na mnie policji Smile A w razie ataku dresów mam ostry nóż do bułek Big Grin Ale o złodziei czy temu podobne rzeczy się nie martwie bo w sezonowych nie kradną tyle.
Odpowiedz

#15
Cytat: Ale o złodziei czy temu podobne rzeczy się nie martwie bo w sezonowych nie kradną tyle.
Widać za mało jeździłeś dotąd pociągami.
...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.