Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gastronomia dla podróżnika
#61
Leonardo miał wpisać hamburgera z dworca na krzyżu. Mały co prawda kosztuje 5zł ale baaardzo dobrySmile. No i jedliśmy też frytki po wiedeńsku na dworcu w Opolu, nie wiem z czyjego polecenia, ale frytki palce lizaćSmile
Odpowiedz

#62
To ja dopiszę do tematu pizzerię na dworcu kolejowym w Starogardzie Gdańskim. Główną specjalnością jest oczywiście pizza, ale w ofercie jest również m.in. lasagne oraz frytki. Próbowałem tylko pizzy i powiem szczerze, że naprawdę warto. Dodam tylko jeszcze, że piec do pieczenia pizzy jest opalany drewnem, a lokal prowadzi Włoch - a kto może lepiej znać się na włoskich daniach, niż Włosi? Smile

Ceny niewygórowane.
Jaro

Odpowiedz

#63
Szkoda, że Starogard jest na uboczu głównych tras kolejowych, bo mi narobiłeś apetytu. :-)
Odpowiedz

#64
Fajnie że piszesz o pizzerii z mojego miastaSmile Mieszkałam tam w sumieBig Grin A moja szkoła robiła z tym Włochem wywiadSmile

[ Dodano: 2012-11-14, 21:16 ]
Starogard Gd. jest tylko 20km od Tczewa, warto wyskoczyć ;-)
Odpowiedz

#65
W Katowicach na nowym dworcu myślę, że można polecić Bacówkę - 8 pierogów na ciepło za 8 zł - pierogi naprawdę smaczne.
Odpowiedz

#66
^^^ w takim razie sprawdzę przy najbliższej okazji. Ostatnio znowu miałem jedynie czas na coś szybkiego z McD...
Odpowiedz

#67
Uprzejmie donoszę, że w STS w Rzeszowie oprócz najlepszych zapiekanek na świecie jest właśnie promocja ;-)

[Obrazek: n6300pd311.th.jpg]

A jak ktoś jest służbą mundurową, to ma jeszcze lepiej. Ciekawe, czy kolejarzy w to zaliczają?

[Obrazek: n6300pd312.th.jpg]
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#68
psim, napisał(a):Ciekawe, czy kolejarzy w to zaliczają?
Co do zasady to raczej nie.
Co do znajomości na pewno ;-)
Zresztą, kto lepiej ludzi 'zaprosi' na żarcie jak nie zmęczony kolejarz :-D
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#69
psim napisał(a):Uprzejmie donoszę, że w STS w Rzeszowie oprócz najlepszych zapiekanek na świecie jest właśnie promocja ;-)

Obrazek

A jak ktoś jest służbą mundurową, to ma jeszcze lepiej. Ciekawe, czy kolejarzy w to zaliczają?

Obrazek

Fajne, spróbuję,
do tej pory testowałem bar Spring na rogu budynku dworca - zasługuje na uwagę, jest jak na różne dworcowe lokale w kraju bardzo przyjemny (wystrój, atmosfera), wyżerka jest po prostu normalna - mogę polecić.
Odpowiedz

#70
Wybieram się niedługo do Puław - czy jest tam jakieś godne polecenia miejsce w okolicach dworca (Puławy Miasto) gdzie można zjeść coś smacznego?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#71
Miałam okazję kilkakrotnie się stołować w Barku z klimatem niedaleko Centralnego w Warszawie i polecam, bo i smacznie i tanio.
Al.Jerozolimskie w kierunku Zachodniego
http://barekzklimatem.pl/

Warto tez zajrzeć do barów w podziemiach Zachodniego.
Hamburgery za 5zł, znajdzie się też kebab, kanapki czy kiełbasa z bułką.

Na peronie 3 na Śródmieściu oprócz typowych rzeczy są bułki z pieczarką Smile
Na peronie 2 różne słodkie bułki, kawa etc.

Kolej damskim okiem
elf KM girl
Odpowiedz

#72
To może i ja podrzucę coś z Wrocławia. Jeśli ktoś chciałby przyjąć jakiegoś fastfooda w okolicach dworca głównego, to szczerze polecam Pizza Shop. Znajduję się w 'podwórku' budynku zwanego linowcem, na rogu Dworcowej i Kościuszki. Link: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.pizzashop.pl">www.pizzashop.pl</a><!-- w -->
i mapka:
[Obrazek: ma%20pa.jpg]
Jak widać, z głównego są to dosłownie 3 minuty. Jeśli chodzi o menu... od kiedy zjadłem tam pierwszą pizzę, to już żadnej innej nie chcę jeść! Takiego ciasta i dodatków nie spotkacie nigdzie. Prócz tego mają też genialne makarony. Szczerze polecam!
A jeśli ktoś miałbym we Wrocławiu np. postój 10 minut to też nie ma problemu - była już sytuacja, że dowieźli pizzę do pociągu na głównym Big Grin

A jeśli nie pizza, to może kebab? Tongue
Tutaj z okolic dworca mogę polecić Abradable na rogu Kołłątaja i Kościuszki, również 3 minuty od dworca. Link: http://www.abradable.pl/
i mapka:
[Obrazek: box3_mapka2.jpg]

Mają dania obiadowe, na miejscu itd. ale wiadomo, że my nie mamy czasu więc bierzemy na wynos Tongue Szczególnie polecam ich Donera - w tortilli jest mnóstwo mięsa, a znowu bułka zawsze jest świeża i chrupiąca, tyle że zdecydowanie więcej w niej warzyw. Sos czosnkowy chyba najlepszy Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#73
rokiczaaa napisał(a):Miałam okazję kilkakrotnie się stołować w Barku z klimatem niedaleko Centralnego w Warszawie i polecam, bo i smacznie i tanio.

Do tej pory zdawało mi się, że znam ten kawałek Wawy, a jednak nie Wink
Z tej strony Warszawy, po tej stronie DC, pomiędzy pl. Starynkiewicza a pl. Zawiszy jest smaczny kebab - Balbinka, z tym że ceny standardowe (10 PLN).
Odpowiedz

#74
loony napisał(a):Jeśli ktoś chciałby przyjąć jakiegoś fastfooda w okolicach dworca głównego, to szczerze polecam Pizza Shop.
Polecam, pizzeria jest na trasie Dworzec Główny - moje mieszkanie, często zachodzę tam po pizzę, jest rewelacyjna i w normalnej cenie.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#75
mikrobart, dokładnie Tongue Od kiedy tam zjadłem pierwszy raz, a było to we wrzesniu 2011 jak się sprowadziłem na nowe mieszkanie, to żadnej innej we Wrocławiu nie jem Tongue Jest rewelacja.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet podróżnika - jakieś pomysły? trolowaty 20 8 530 06.01.2017, 19:55
Ostatni post: TucoRamirez
  Książeczka podróżnika Gżągal 13 5 260 06.10.2015, 10:20
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.