Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gastronomia dla podróżnika
#1
Zainspirowany dyskusją w Shoutboxie postanowiłem założyć temat, w którym każdy będzie mógł od siebie polecić lub odradzić potencjalnym podróżnikom dany punkt gastronomiczny w swoim lub innym mieście. W każdej rekomendacji proszę podać przynajmniej lokalizację wspomnianego punktu lub punktów.

Na sam początek odradzam wszystkie punkty gastronomiczne w najbliższych okolicach dworca głównego PKP w Bydgoszczy. Niezależnie od jakości jedzenia posiłek jest notorycznie "umilany" przez towarzystwo mało kulturalnie pachnących delikwentów proszących o pieniądze.

O wiele lepiej rzecz się ma w kebab-barach pod dworcem autobusowym. Szczególnie pochwalić muszę bar "ABC Bistro", w którym jedyne co mi się nie spodobało to zbyt głośno grająca muzyka. Jedzenie dobre, wybór duży, obsługa miła, ceny umiarkowane. W tym, jak i w innych kebab-barach w okolicach D.A raczej nie uświadczy się żebrzących delikwentów. Dojazd z dworca kolejowego: autobus linii 54 i 80.
Odpowiedz

#2
ET40 jak zwykle krok przed szeregiem z przekazem negatywnym.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#3
Wrocławianom i odwiedzającym Wrocław pasażerów polecam gorąco bar Regio Smak, który znajduje się w pasażu kontenerowym przy dworcu głównym tymczasowym na ul. Suchej. Serwują wyśmienite dania "Regio Smak" - miejsce poleca psim, sam byłem, zjadłem, zachwyciłem się.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#4
Wiedzieliście, że Rzeszów słynie z przydworcowych zapiekanek? Tanie (<5 zł), duuuże, i bardzo bogato przybrane warzywami - kukurydza, chyba szczypiorek, i inne. Pycha. Niektórzy nawet próbują robić to w domu.

W innym wątku pisaliśmy o wrocławskich plackach faszerowanych Regio Smak. Pycha i zupełnie wystarczający powód, żeby przejechać się do Wrocławia!
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#5
Prawda, są świetne :-)
Szkoda, że przyrządzane są w tak niewielu punktach w Polsce.
Jaro

Odpowiedz

#6
..
Odpowiedz

#7
Niezależnie od naszej listy, polecam też spis miejsc u forumowych sąsiadów. Sprawdzajcie i piszcie tu swoje opinie, póki ktoś z tamtejszej administracji nie uwidzi sobie skasować wątku "Dworcowe jadłodajnie" ;-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#8
W Częstochowie po wschodniej części dworca jest Aleja Frytkowa (ul. Piłsudskiego). Można szybko coś zjeść. Przede wszystkim frytki, ale też hamburgery i inne rzeczy tego typu plus oczywiście kebab. Niektóre czynne bodajże 24h. Obleśny Szczur może coś więcej powiedzieć na ten temat Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#9
To ja polecam w Wieliczce Restauracja "Królewska", która znajduje się w odległości paruset metrów od dworca Wieliczka Rynek. Świetne kotlety schabowe. Swoją drogą ta restauracja występowała w programie Kuchenne Rewolucje.
Dalej Kawiarnia Zdrojowa w Rabce Zdrój, świetne tanie jedzenie.
W Suchej Beskidzkiej kawiarnia w kompleksie pałacowym, adresu nie pamiętam, w każdym razie od dworca w Suchej w kierunku na Zakopane.
Kraków - restauracje u Babci Maliny, np na Sławkowskiej.
Grybów - posiłki na obiekcie Politechniki Warszawskiej na ul. Chłodnej lub restauracja koło dworca w Ptaszkowej (zajazd u Krystyny).

[ Dodano: 2011-07-29, 12:32 ]
Rabka - zapiekanki na dworcu PKP.
Odpowiedz

#10
..
Odpowiedz

#11
Nieopodal dworca Sosnowiec Porąbka serwują bardzo dobre frytki, a do tego piwko w przyzwoitej cenie :-D Poza tym to Frytki z Gliwic ( naprzeciw kas biletowych ) , Zielona Góra "Turysta" ( niedaleko dworca ) również dobre frytki, to chyba na tyle z mojego doświadczenia .
Odpowiedz

#12
..
Odpowiedz

#13
Jelenia Góra - restauracja w budynku dworca kolejowego. Tanie i dobre obiady z surówką i kompotem.
Dzierżoniów - skromna jadłodajnia w budynku dworca kolejowego, przyzwoite ceny i dobra jakość. Polecam ruskie!
Wrocław - "galeria kontenerowa" przy dworcu tymczasowym - mają dobre zapiekanki.
Odpowiedz

#14
Kutno DworzecSmile Zapiekanki i garmażerkaBig Grin
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#15
Aktualnie chyba zamknięte?
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet podróżnika - jakieś pomysły? trolowaty 20 8 530 06.01.2017, 19:55
Ostatni post: TucoRamirez
  Książeczka podróżnika Gżągal 13 5 260 06.10.2015, 10:20
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.