Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestawienia i frekwencja w pociągach międzynarodowych
#31
EPOKA na BWE?? A gdzie Husarz?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#32
No nie wiem. Ale Husarz to na 100%nie był, bo bym rozpoznał :-P Może jechał w drugą stronę, w końcu jest tylko jeden. ;p
Odpowiedz

#33
No to jestem w szoku, bo przez ostatnie miesiące normą były Husarze na tej trasie.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#34
Może dlatego że niedziela... :-> MAły OT się zrobił ;p
Odpowiedz

#35
Witam jestem tu nowy.I trochę nie ogarniam. Więc nie znalazłem tematu opisującego sytuację pociągów międzynarodowych. W pociągach między narodowych np.Sobieski do W-wa jeżdżą pięć wagonów natomiast do Czech już 6 lub 7. Pamiętam że kiedyś dużo osób jeździło tymi pociągami i stali na korytarzach a teraz nie stoją i jest co raz mniej wagonów podpiętych. Czemu tak jest?
Jeśli był taki temat to niech mi ktoś wskaże gdzie.
Odpowiedz

#36
Problemem składów EC jadących z Warszawy na południe przez Katowice, jest zawsze zbyt mała ilość stacji, ze względu na jazdę po CMK, te pociągi mogą liczyć tylko na wymianę pasażerów w Katowicach, a na szczęscie po latach walki, zatrzymują też w Sosnowcu, co jest plusem, bo dawniej brak postoju na tej stacji, również obniżał frekwencję. Ale co ma też wpływ na jednak słabe zapełnienia EC:
- brak super biletów jak w Ex,EIC
- brak obowiązywania biletów wekendowych
- wysokie ceny przejazdu na terenie kraju, brak poczęstunku,
- komfort nie zawsze adekwatny do ceny i standardu
Tu odniose się, do sobotniego Sobieskiego, gdzie wagon 1kl typu Henschel napewno jest o wiele gorszy od jedynek w Górniku, Korfantym, a skład nawet nie prowadził restauracyjnego tylko barowy(tydzień temu w ogóle widziałem Sobieskiego bez barowego).
Może te niektóre punkty co wymieniłem to drobiazgi, ale wszystko ma wpływ na popularność danego pociągu, a cena za przejazd niemal taka sama jak EIC, jednak stawia pociągi EC na niższym poziomie.
Odpowiedz

#37
EC z założenia służą do przewozu pomiędzy krajami a nie jako zwykłe ekspresy, więc w czym rzecz?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#38
W cenie.
Odpowiedz

#39
Przecież od tego masz ekspresy, żeby jeździć szybko po kraju.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#40
Zdaje się, że mowa o EC? A te o ile mi wiadomo są międzynarodowe.
Odpowiedz

#41
To jak chcesz tanio jechać za granicę to masz MKNy albo osobowe.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#42
No i pojadę osobowymi nawet z 8 przesiadkami.
Odpowiedz

#43
EC Praha do Warszawy:
EP09 - 2 + 2 + 1 + restaurant + 2 + 2 + 2
Ładne te czeskie wagony, plus dwa słowackie z Budapesztu, a frekwencja dziś w Katowicach bardzo przeciętna, około 50%. Skład z Pragi/Budapesztu przyjechał punktualnie.

EC Sobieski do Wiednia:
EP09-18 - 1 + bar + 2 + 2 + 2 + 2
Tradycyjne zestawienie w ostatnich dniach, bez restauracyjnego, ale porządne wagony i sporo wysiadających z Warszawy, pustki do Zebrzydowic.

To co pisałem rano na temat EC, odcinek krajowy całkiem nieżle z frekwencją, ale do/z granicy powietrze w tych składach.
Odpowiedz

#44
Pociąg EN 447 Jan Kiepura z Amsterdamu i Bassel do Warszawy Wschodniej, Mińska i Moskwy



Zestawienie z 19.11.11

ES 007 + bar/2[IC] + sypialny[БЧ] + sypialny[RZD] + sypialny[БЧ] + sypialny[RZD] + sypialny[EN] + sypialny[DB] + sypialny[EN] + sleeperetka

Zestawienie z 29.10.11
ES 006 + bar/2[IC] + sypialny[RZD] + sypialny[БЧ] + sypialny[БЧ] + sypialny[RZD] + sypialny[EN] + sypialny[EN] + sypialny[DB] + sleeperetka
Odpowiedz

#45
Pociąg Moskwa - Paryż w pierwszym dniu kursowania.
Film użytkownika yamarotto ze społeczności YouTube.



EP08 + sypialny[RZD] + sypialny[RZD] + sypialny[RZD] + sypialny[RZD] + sypialny[RZD] + sypialny[RZD] + sypialny[RZD] + sypialny[RZD] + sypialny[RZD] + wagon restauracyjny[EN]
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wagony bezprzedziałowe w pociągach nocnych; opinie ET40 1 4 524 17.01.2018, 11:29
Ostatni post: SAP102
  Wi-Fi w pociągach a modem GSM Baton 2 2 981 31.07.2015, 14:14
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.