Ankieta: Czy budowa metra we Wrocławiu to dobry pomysł?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, metro jest Wrocławiowi potrzebne, nawet już dziś.
21.74%
5 21.74%
Tak, ale w przyszłości. Trzeba będzie nad metrem pomyśleć, bo komunikacja tramwajowa może stać się niewydolna.
34.78%
8 34.78%
Nie, to zły pomysł.
43.48%
10 43.48%
Razem 23 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Wrocław] Przymiarki do budowy metra
#31
przem710 napisał(a):Konserwatyzm nigdy nie idzie w parze z nowoczesnością.
Ale ja nie jestem konserwatywny. Przedstawiam tylko fakty, Wrocławskie realia i trochę własnego sceptycyzmu.
Prościej mówiąc, wiem, że we Wrocławiu metro nie jest potrzebne.

Kryniczanin napisał(a):Udoskonalcie obecną komunikację miejską, wybudujcie nowe przystanki, stwórzcie SKM choć w części miasta, a potem opowiadajcie o kosmodromie tfuuu. metro.
O tym też pisałem. Budowa metra oznacza, że przez kilka (-naście) lat nie będzie żadnych inwestycji w tradycyjną KM. Dlatego jestem temu przeciwny.

Leśnica to duże osiedle z połączonymi promieniście małymi osiedlami, więc generuje bardzo duże potoki. Ma teraz kłopoty z dojazdem, bo prowadzi tam tylko jedna, ale długa trasa tramwajowa. Wszelkie remonty na tej trasie (a co jakiś czas trzeba coś wyremontować) powodują, że osiedle jest odcięte na kilka miesięcy. Bo oprócz tramwaju, docierają do Leśnicy tylko dwie linie autobusowe.

Oprócz Leśnicy na metro zasługuje Nowy Dwór, jeszcze większe osiedle, do którego dociera kilkanaście linii autobusowych. Tu problemy z dojazdem są spowodowane olbrzymimi korkami na ulicach dojazdowych. Ale w planach (daleka przyszłość) jest budowa linii tramwajowej, to byłoby remedium na korki.

Psie Pole i połączone z nim osiedla tworzą "aglomerację", podobnie, jak Leśnica. Całość jest połączona ze ścisłym centrum czterema liniami autobusowymi. Te jednak kursują zbyt rzadko, aby zapewnić dogodny transport. Ponadto stoją w korkach, a Psie Pole jeszcze przez wiele lat nie doczeka się tramwaju.

Wychodzi na to, że wszystkie trzy osiedla zasługują na metro. Mimo to, jestem przeciwny, bo mniejszym kosztem można usprawnić istniejącą komunikację w tych rejonach, m.in. budując trasy tramwajowe.

Podobnie, jak ja, myśli 90% wrocławskich miłośników komunikacji. Reszta to maniacy, którzy uwierzyli w propagandę rozpowszechnianą przez obecnego prezydenta miasta i jego ludzi.
Odpowiedz

#32
A co z SKM? Co stoi na przeszkodzie, by taki środek transportu miejskiego i aglomeracyjnego ruszył we Wrocławiu?
Jaro

Odpowiedz

#33
Jest taki pomysł, MPK Wrocław miało kupić szynobusy. Oczywiście przeszkodą jest brak środków na ten cel. Ale zaczęto już przygotowania do uruchomienia szynobusu np. na Psie Pole - wycięto 20% kursów autobusów.
Tak, tak, to typowa wrocławska metoda - zabrać, ale nie dać nic w zamian (oprócz obietnic).
Odpowiedz

#34
pitagoras23 napisał(a):Ja bardziej kibicuję Kolei Aglomeracyjnej w Poznaniu.

Yyy... Co? W Poznaniu ma być KA?

Emil Sawicki napisał(a):Jest taki pomysł, MPK Wrocław miało kupić szynobusy. Oczywiście przeszkodą jest brak środków na ten cel.

Łee, no to przepraszam bardzo, nie ma kasy na szynobusy, a Dutkiewicz chce metro budować? Skoro nawet samo MPK nie miałoby kasy, to jak miasto ma na metro to niech i na pociągi sypną... Może rzeczywiście, kiełbacha wyborcza, tylko że 3 lata przed wyborami?
Odpowiedz

#35
Wszystkie osiedla wymienione przez Emila Sawickiego posiadają w swoich okolicach stacje lub przystanki kolejowe - Wrocław Nowy Dwór, Wrocław Leśnica, Wrocław Psie Pole - aż się prosi, żeby wykorzystać je jako przystanki czegoś na wzór trójmiejskiej SKM.

Peron 6 wrocławskiego dworca ma być zlikwidowany po remoncie, słychać jednak głosy, aby zachować go - mógłby służyć jako przystanek SKM bez "korkowania" części właściwej dworca. Zaletą jest też możliwość bezpośredniego zejścia do miasta, bez kluczenia po zawiłych wrocławskich tunelach dworcowych.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#36
Skoro ma być ten peron likwidowany to po co go w takim razie w ogóle budowano? I tak na razie mało składów się tam zatrzymuje. Nawet sam nie wiem, jak do niego dotrzeć. A jak widziałem go z piątego peronu to jest solidnie wykonany, więc nie tylko mógłby służyć wrocławskiej SKM, ale także mogłyby być z niego uruchamiane inne pociągi zaczynające bieg we Wrocławiu.

A czy jest możliwość wybudowania we Wrocławiu tzw. kolei obwodowej, która jeździłaby wokół miasta wjeżdżając na przytoczony przez mikrobarta peron 6. Pociągi kursowałyby non stop bez zmiany kierunku i zbędnych postojów.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#37
pitagoras23 napisał(a):Skoro ma być ten peron likwidowany to po co go w takim razie w ogóle budowano?

Zatrzymują się tam składy kończące bieg - gdy zamkną peron 3 to będzie bardzo pomocny. Powstał z inicjatywy inwestora, żeby odciążyć inne perony. Dojście wyłącznie od ulicy Suchej - trąbi się o tym i we Wrocławiu i w internecie od dawna.

pitagoras23 napisał(a):A czy jest możliwość wybudowania we Wrocławiu tzw. kolei obwodowej

Bez zmiany kierunku jazdy? Marzenie! Jeśli SKM to na kilku liniach, które schodziłby się na Głównym. Warto by było uruchomić też dworzec Świebodzki.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#38
Przy takiej mnogości stacji wewnątrz miasta i na ważniejszych osiedlach najlepszą opcją usprawnienia komunikacji miejskiej we Wrocławiu jest SKM. Szynobusy nie muszą być nowe, skoro na takie pojazdy nie ma pieniędzy.
Jaro

Odpowiedz

#39
Przez tą mnogość stacji i linii SKM we Wrocławiu jest mrzonką. Potrzeba by stworzyć wiele linii kolejki coś na wzór Berlina, a na to na pewno funduszy nie będzie. Wrocław to nie Trójmiasto gdzie można puścić pociągi po jednej linii z dużą częstotliwością.
Yo pasa de todo!
Odpowiedz

#40
mrug, ale usprawnienie, by było, nawet jeśli byłyby to 2 linie. Coś na dobry początek. A właśnie ta mnogość stacji może w stworzeniu SKM pomóc, nie zaszkodzić.
Odpowiedz

#41
Jeśli chodzi o 6. peron, to też nie wiem, po co go wybudowano. Kilka dni temu PKP ogłosiło, że chce wyciąć 40 pociągów z RJ, bo nie mieszczą się na Głównym z powodu remontu.
Odpowiedz

#42
Nie o tym mowa - skoro już jest to warto pomyśleć jak go wykorzystać.

Metro to mrzonka - SKM to dużo lepsze rozwiązanie przy dużej liczbie czynnych stacji kolejowych we Wrocławiu. Na początek wystarczą dwie linie - choćby ze stacji Wrocław Osobowice przez Główny do Wrocław Zachód i z Wrocław Leśnica przez Nowy Dwór i Główny do stacji Wrocław Brochów lub nawet Święta Katarzyna.

Nie wiem, czy moje pomysły są do zrobienia bez zmiany kierunku jazdy na Głównym - proszę o rozwianie wątpliwości i inne propozycje.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#43
Przede wszystkim jeśli myślimy o budowie SKM- remont trasy obwodowej do paramaetru 100 km/h-120 km/h plus budowa czwartego toru. Na skrajnych torach budowa peronów SKM ( nie znam Wrocławia, dopiszcie proszę), zabudowa rozjazdów na linii z możliwością jazdy na bok z Vmax 80 km/h. Przy zjeździe na Brochów budowa łącznic zjazdowych na stację osobową i połączenie ich z linią na Jelcz. Należy pomyśleć także o remoncie linii do Jelcza (jeden z torów Vmax 10 km/h), do Wrocławia Sołtysowic, reelektryfikacja i podniesienie Vmax do 40/60 km/h Vmax na linii do Osobowic oraz podniesie Vmax na łącznicy Gądów- Zachodni i budowa przystanku osobowego przed łukiem (osiedle mieszkaniowe). Tyle na razie z mojej strony ;-)
Odpowiedz

#44
Virakocha napisał(a):remont trasy obwodowej do paramaetru 100 km/h-120 km/h plus budowa czwartego toru
O którą trasę Ci chodzi?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#45
Święta Katarzyna-Wrocław Kuźniki, Wrocław Brochów-Wrocław Stadion, przy czym pierwsza jest jednotorowa a druga dwu ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Szczecin] Zejście do stacji kolei podziemnej (metra) Mariusz W. 3 3 631 29.11.2014, 22:55
Ostatni post: sm31-131
  [Warszawa] 8 linii metra? mikrobart 9 4 455 02.09.2011, 17:28
Ostatni post: Maciej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.