Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testy Ishihary
#1
Witam!!!

Mam takie pytanie czy problemy z zaliczeniem testów ishihary mogą dyskwalifikować dana osobę starającą sie na stanowisko maszynisty???. W przypadku kiedy osoba widzi świetnie barwy podstawowe ma idealny wzrok słuch ale są problemy z z rozróżnianiem odcieni barw (liczby ukryte w kropkach).

Jeden lekarz powiedział mi że jeśli widzi sie barwy podstawowe reszta badan właśnie jak słuch itd jest bdb nie ma przeciwwskazań aby ktoś mógł zostać maszynistą. Natomiast drugi lekarz którego pytałem miał pewne wątpliwości więc jak to jest Waszym zdaniem ???
Odpowiedz

#2
Zapytaj lekarza medycyny pracy, który ma uprawnienia do robienia takich badań. Wtedy będziesz miał jednoznaczną odpowiedź, czy Ci podpisze czy nie Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
A z Waszego doświadczenia jak to wygląda ?
Odpowiedz

#4
Jest to podstawowe badanie. Trzeba. Chyba że dasz w łapę.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#5
@Mika, nie ma co kombinować, bo potem wylezie gdzieś przypadkiem, albo coś się stanie i będzie prze...ne.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Wg mnie te badanie jest niepotrzebne i w ogóle nie odzwierciedla rzeczywistych warunków. Mam idealny wzrok widzę najmniejsze cyfry i litery na tablicy a przez jakieś kropki mam odpaść? Widzę barwy podstawowe sygnalizację świetlną ale najlepiej jak się dokładnie dowiem. A czy te badania są przeprowadzane po egzaminie i przez każdego nowego pracodawcę ?
Odpowiedz

#7
No przykro mi ale musisz mieć naprawdę idealny wzrok i refleks, by móc zostać maszynistą. Stąd nie gniewaj się na żadne kropki, tylko przyjmij je godnie ;-)
Jaro

Odpowiedz

#8
Refleks tez jest super !!! Ale myślę ze to się da załatwić .... Właściwie lekarze idą na rękę :lol: :lol: :-D
Odpowiedz

#9
Różnie z tymi lekarzami bywa....mój kumpel startował na motorniczego we Wrocławiu to go oblali na takim teście stereometrycznym czy jakoś tak to się nazywało....Nieważne,jeżeli na przykład masz wadę wzroku to już na kursie motorniczego miałbyś problem a co dop.na maszynistę....
Odpowiedz

#10
No różnie ale najlepiej to przekonać się samemu... pójdę na badania i zobaczymy co powie lekarz. A jeśli on powie że wszystko zostanę pomocnikiem a przy badaniach do jakiegoś tam pracodawcy się przyczepia to co wtedy ?
Odpowiedz

#11
To wtedy przedstawiasz inne badania i wszystko gra Wink.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#12
Jeżeli lekarz medycyny pracy stwierdzi że możesz wykonywać dany zawód to pracodawca nie powinien Cie odrzucić z procesu rekrutacyjnego. Jeżeli jednak będzie miał wątpliwości wystarczy że jeszcze raz zrobisz świeże badania które okażą się wynikiem pozytywnym i powinieneś przejść.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#13
No tak tyle że takie badanie jest drogie kosztuje ponad 300 zł. Pójdę lekarz da negatywną opinie i kasa w plecy Sad Dla mnie to dużo ....
Odpowiedz

#14
Z zaświadczeniem masz darmowe badanie.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#15
Nie do końca tak jest. Tak jak Ty mówisz jest jeśli wysyła cie zakład pracy np. PKP. Ja nie jestem pracownikiem kolei, mam skierowanie na badanie tego typu ale pochodzi z firmy prywatnej zajmującej się szkoleniami na tego typu stanowiska więc zmuszony byłbym ponieść opłatę.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.