Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MaSzyna EU07
#61
U mnie ten sam problem - korzystam zazwyczaj z netbooka, który z definicji nie ma zbyt rozbudowanej klawiatury. Angażowanie dużego laptopa tylko na Maszynę trochę mija się z celem. W tym symulatorze przeszkadza mi bardzo długi czas ładowania - gdy wpadnę na pomysł, że zmienię trasę to znowu muszę odczekać ten szmat czasu. Czy nie można rozwiązać w końcu problemu tego arcydługiego ładowania się?

BTW: loony, Ania nie rozumie, że należy najpierw zakończyć służbę? :-(
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#62
Ale wyszła teraz paczka całościowa 2011 i tekstury mają nowe kodowanie przez co o wiele szybciej się wczytuje. Dosłownie kilkanaście sekund.
Też mnie wkurzał długi czas ładowania. Ale to co zrobili teraz to miód Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#63
Takie pytanie- czy u Was w najnowszej paczce da się odhamowywać ezety? Ja wciskam "," na num lock-u i nic :-( . Dawniej nie miałem takich problemów a teraz wogóle nie chce się odhamować. Nie wiem w czym rzecz.
Odpowiedz

#64
Sprężarkę włączył? Albo sam nadmuchaj powietrza w przewody jak nie wiesz jak sprężarkę włączyć :-P
Odpowiedz

#65
U mnie działa.
Na forum maszyny masz wątek do zgłaszania problemów - dajesz im informacje, loga i coś wykminią.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#66
Trzeba przedewszystkim czytać README... Nie naciska się w ezecie tylko przytrzymuje tak jak jest w rzeczywistości i oczywiście nastawnik kierunkowy w pozycji "do przodu" w końcu tam jest elektropneumatyk.
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#67
puma2091, kolega gornik357 napisał:
gornik357 napisał(a):czy u Was w najnowszej paczce da się odhamowywać ezety? Ja wciskam "," na num lock-u i nic . Dawniej nie miałem takich problemów
czyli chyba wie jak się odhamowuje, skoro wcześniej potrafił.
Co nie zmienia oczywiście faktu, że ezety odhamowuje się 'inaczej' niż resztę loków Tongue
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#68
Dzięki, ale nie potrzebuję rady jak odhamować ezeta, bo dobrze wiem jak. Pytałem czy ktoś nie miał podobnego problemu z nową paczką. Najwidoczniej to jakiś problem związany z komputerem, którego aktualnie używam, bo wcześniejsze wydania z jakich korzystałem (~2004 i PC2009) miałem na starym kompie. Będę musiał napisać na forum Maszyny ;-) .
Odpowiedz

#69
Może to głupie, ale... sprawdź czy nie masz NumLocka wciśniętego Tongue

I wejdź jeszcze w Rainstedzie sprawdź ustawienia wszystkie. Bo autorzy zmienili trochę rzeczy bez poinformowania użytkowników i tym.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#70
Czy ja wiem czy bez poinformowania? zmiany dotyczą w sumie tylko kwestii .exe Większość autor podawał podczas publikacji.
EU07.EXE: 113, 120, 162
EU07.EXE, wersje: 212, 231, 291
EU07.EXE, wersje: 355, 372 i 390
Potem jeszcze wyszedł dłuuuugo oczekiwany SPKS
SPKS@390
Obecnie wersja z paczki 01.13 to exe-394 czyli 390+SPKS+jakieś pewnie drobne mało znaczące poprawki.

U mnie problemów w kiblu nie ma, przed chwilą sprawdziłem.
2004 i 2009 to już prehistoryczne paczki raczej bym się nie nastawiał na to że tam działało, a tu już nie, Widocznie tam było źle. Myślę ze gdyby to był komputer to w ogóle by Ci się nie włączyło albo źle by wyświetlało obraz.
Pamiętaj też, że w przypadku sterowania klawiszami 9 i 3 zmienił się skok rękojeści, nie jest tak jak było czyli o 1 stopień tylko teraz o 0,5. Można to oczywiście zmienić w eu07.ini

Zreszta zapraszam do lektury:
Dokumentacja symulatora "MaSzyna"
Na pewno znajdziecie tu odpowiedzi na nurtujące was pytania ;-)
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#71
O dziwo samo mu przeszło i luzuje się jak dawniej, kropką :-D . Nie wiem co to było.
Cytat:Może to głupie, ale... sprawdź czy nie masz NumLocka wciśniętego Tongue
Nie, nie miałem :lol: .
Odpowiedz

#72
puma2091, no bez. Chociażby głupie wygładzanie krawędzi, nazwane multisampling. Jest ustawione domyślanie na 4. A moja karta nie obsługuje antyaliasingu i Maszyna nie chciała działać.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#73
Fakt masz rację. Było o tym napisane lecz nie każdy przegląda forum na bieżąco. Zwracam honor. Aczkolwiek myślę ze włączając ustawienia widać wszystko jak na tacy co jest nowe, a wszystko jest opisane w readme. A w przypadku błędów komputerowych tak jak w twoim przypadku pomoc na oficjalnym forum da się uzyskać czego sam doświadczyłeś ;-)
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#74
Da się, da się. Dwa dni to zajęło, ale jest Tongue

I cóż z nową wersją Maszyny. Pojeździłem trochę i jestem pod wrażeniem. Nie jestem osobą, która 'rzeźbi' w plikach, przerabia wszystko co się da. Odpalam scenariusz, nieczęsto nawet (chyba, że mam faktycznie dziką ochotę na coś konkretnego Smile) podmieniam skład i jadę. Z każdą zmianą coraz lepiej Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#75
Witam :-) Na warsztacie mam odcinek Goleszów - Bronów podg. Zabrzeg , Ochodza, Czechowice Dziedzice:

Zrobione: Odcinek Bronów - Czechowice wraz z sygnalizacją
Południowa grupa st. Zabrzeg - Czarnolesie (rozjazdy wraz z torami)
Głowica wyjazdowa z Czechowic w kier. Zebrzydowic i Katowic (rozjazdy wraz z torami)

[Obrazek: sym1.jpg]
Podg. Bronów

[Obrazek: sym2.jpg]
Podg. Bronów

[Obrazek: sym3.jpg]
Podg. Bronów

[Obrazek: sym4.jpg]
Głowica Zabrzeg Czarnolesie

[Obrazek: sym6.jpg]
Podg. Zabrzeg

[Obrazek: sym7.jpg]
Semafory Podg Ochodza od str. Chybia
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Train Driver 2 czy MaSzyna? KeM9T 2 8 235 08.02.2021, 15:27
Ostatni post: Garett
  Poradnik MaSzyna jak uruchomić xksrei 4 9 452 28.05.2016, 08:35
Ostatni post: sm31-131
  Maszyna EU07 Cesi 1 4 539 08.11.2015, 12:09
Ostatni post: sm31-131
  MaSzyna 2011 pasik 2 4 599 25.05.2012, 18:00
Ostatni post: przem710
  [MaSzyna] Trasy prawdziwe czy fikcyjne? Nikiel 4 6 830 31.03.2012, 20:32
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.