Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Warszawa] Tramwaje
#1
Będąc wczoraj przy Wschodnim zdziwiło mnie kilka rzeczy dotyczących tramwajów w Warszawie. Otóż około 23, zasuwały trzy robocze eNki (chyba) jedna po drugiej, nie spodziewałem się że takie coś w Warszawie jest, nie wspominając o tym że jest na "chodzie' i sobie wyjeżdża tak jedna za drugą i całkiem szybko zasuwa po tych ładnych torach. Kolejna rzecz to to że nie spodziewałem się solówki a jednak i to nawet kilka, następna rzecz mnie tylko zastanawia. Po co około 24. godziny jeżdżą składy i inne Pesy? W środku pusto a to śmiga w te i nazad np. na linii 22. Mam nadzieję że psim się rozpisze :-)
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#2
Mika napisał(a):Po co około 24. godziny jeżdżą składy i inne Pesy? W środku pusto a to śmiga w te i nazad np. na linii 22.
Dlatego że w Warszawie ludzie przemieszczają się KM nie tylko w dzień ale także w godzinach nocnych... Nie rozumiem Twojego zdziwienia tym faktem.
Odpowiedz

#3
Prawdopodobnie obserwowałeś zjazdy do zajezdni R-2 Praga. :-) Że szybko? A Ty byś nie śmigał na fajrant? ;-)

Trudno mi się ustosunkować do szczegółowych pytań, nie jestem fascynatem tramwajów (choć je lubię).

Solówki jak najbardziej zdarzają się na mniej frekwencyjnych liniach (nie są lubiane przez motorowych, bo słabo się tym hamuje). Pełne kółeczko tramwaju może trwać nawet parę godzin, więc nie dziw że o tej porze jeżdżą również długie składy - taka brygada jeździła cały dzień i nikt nie będzie tego skracał specjalnie na wieczór, zwłaszcza że nowe pojazdy są jednoprzestrzeniowe.

Obecnie w Warszawie nie mamy tramwajów nocnych (nocami kursują tylko autobusy Nxx oraz Metro piątek/sobota oraz sobota/niedziela). Był epizod jakiś czas temu - dwa nocne tramwaje robiły kółeczko dookoła Śródmieścia, jadąc w przeciwnych kierunkach. Jednak nie przyjęło się to.

mapa nocnej komunikacji: http://www.ztm.waw.pl/?c=199&l=1
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#4
Te eNki to raczej wyjeżdżały i to akurat mnie dziwi, że są na tyle sprawne żeby jechać z prędkością sporo wyższą od 30 km/h.

Ale że takie składy się opłacają i nie są dewastowane. Zupełnie inaczej niż w GOP.
Jedno kółko kilka godzin Confusedhock:
Boże, ale bym się najeździł :-)
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#5
Mika napisał(a):Jedno kółko kilka godzin

Takie "małe" kilka, raczej ok. 2h. :-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#6
Mika napisał(a):mnie dziwi, że są na tyle sprawne żeby jechać z prędkością sporo wyższą od 30 km/h.

Kwestia utrzymania. Czymś trzeba na naprawy wyjeżdżać. Są eNki w lepszym i gorszym stanie, ale generalnie sprawują się na tyle, że da się jechać Smile
Składy linii 22 to obecnie w sporej części nowe Pesy, więc łatwo je złapać.
Odpowiedz

#7
[Dodano: 13.07.2012, 20:25]

7 chętnych na 45 tramwajów dla Warszawy

Siedmiu poroducentów chce dostarczyć 45 dwukierunkowych wagonów dla Tramwajów Warszawskich. To:

1) STADLER Pankow GmbH
2) ŠKODA TRANSPOTATION a.s.
3) SOLARIS Bus &Coach S.A.
4) EWANG S.A. i KONCAR Elektricna Vozila D.D. (konsorcjum Wykonawców)
5) Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.
6) CONSTRUCCIONES Y AUXILIAR DE FERROCARRILES S.A. (CAF)
7) MODERTRANS POZNAŃ Sp. z o.o.

Jak łatwo zauważyć Warszawą zainteresowani są wszyscy krajowi gracze. Tradycyjnie o polski rynek nie walczą Alstom, Siemens i Bombardier. Wszyscy, oprócz Moodertransu, są zainteresowani również dostawą wagonów dla Tramwajów Śląskich. Tam także nie startowała żadna z trzech firm - Alstom, Bombardier i Siemens.

http://infotram.pl/text.php?from=main&id=48966

[Dodano, 30.07.2012, 14:46]

Tak wygląda dwukierunkowy Swing dla Warszawy. http://www.rynek-kolejowy.pl/34433/Tak_ ... rszawy.htm Jak oceniacie? Ogólnie może być, ale światła są beznadziejne. ;P
Odpowiedz

#8
Cytat:Policja ujęła Spidermen'a, który uczepiony z tyłu tramwaju podróżował po Warszawie linią nr 20. Superbohater został ukarany mandatem. Zdjęcia z pl. Bankowego.
[Obrazek: 1&srcw=541&srch=361&dstw=541&dsth=361]
http://kontakt24.tvn.pl/temat,mandat-dl ... goryId=496
Co miasto to inny "bohater" w tramwajach.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#9
Dodam że wyżej wymieniony bohater, za swoją odwagę otrzymał 50 zł mandatu ;-)
Odpowiedz

#10
Ciekawe, czemu nie próbował uciec :-P
Odpowiedz

#11
Może pajęczyna mu się skończyła. :-P
Odpowiedz

#12
przem710 napisał(a):Dodam że wyżej wymieniony bohater, za swoją odwagę otrzymał 50 zł mandatu

50 zł? To bez biletu bardziej opłaca się jechać na zewnątrz niż w środku. ;-D
Odpowiedz

#13
Spółka Tramwaje Warszawskie wysłała zaproszenia do składania ofert w przetargu na zakup 45 dwukierunkowych tramwajów niskopodłogowych (z możliwością ograniczenia tej liczby do 30, w przypadku nieuzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej). Szacunkowa wartość zamówienia to 450 mln złotych. Termin składania ofert upływa 19 października 2012 r. Wykonawcy, którzy wykazali spełnianie warunków udziału w postępowaniu i zostali zaproszeni do złożenia oferty:
1) STADLER Pankow GmbH
2) ŠKODA TRANSPOTATION a.s.
3) SOLARIS Bus & Coach S.A.
4) NEWAG S.A. i KONCAR Elektricna Vozila D.D. (konsorcjum Wykonawców)
5) Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.
6) CONSTRUCCIONES Y AUXILIAR DE FERROCARRILES S.A.
(...)

Całość na: http://www.tw.waw.pl/node/4808
Odpowiedz

#14
Wiem, że co najmniej jeden dwukierunkowi Swing jest bodajże w Zajezdni Wola i nie mogę się doczekać aż go zobaczę. Za każdym razem jak Swinga widzę, patrzę mu na światła czy przypadkiem nie jest dwukierunkowy Big Grin

Kolej damskim okiem
elf KM girl
Odpowiedz

#15
Cytat:Dziś, 15 października tramwaj typu 120 Na Swing Duo wyjechał w swój pierwszy kurs. To pierwszy tramwaj dwukierunkowy, który jeździ po Warszawie w ruchu liniowym od 1975 roku. - Tramwaj nie sprawia problemów technicznych - mówi rzecznik TW Michał Powałka.
http://www.rynek-kolejowy.pl/35966/Debi ... ga_Duo.htm
28 miejsc siedzących w 30 metrowym tramwaju? Dla porównania Wrocławska Skoda 19T która jest tej samej długości ma tych miejsc 52.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [GOP] Tramwaje Śląskie rustsaltz 133 65 171 30.08.2020, 18:47
Ostatni post: Fenway
  [Olsztyn] Tramwaje przem710 29 17 014 02.08.2018, 12:40
Ostatni post: ET40
  Do Cieszyna nie wrócą tramwaje kazio 3 3 836 21.04.2018, 12:46
Ostatni post: Adams
  Tramwaje podmiejskie w Łodzi Obleśny Szczur 3 5 244 07.04.2018, 07:48
Ostatni post: ET40
  [Elbląg] Tramwaje ET40 0 2 181 17.05.2017, 14:29
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.