Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PolskiBus - konkurencja również dla kolei
#76
Piękny, lśniący i nowy do czasu, H10 też kiedyś były lśniące i nowe :-P
Jaro

Odpowiedz

#77
Damian Łódź napisał(a):Oczom nie mogłem uwierzyc, ale dosłownie piękny, lśniący nowy autokar.

Ale czym tu się emocjonować. Jest w PL trochę nowych autokarów, zwł. wycieczkowych, a ta firma akurat zrobiła wokół siebie dużo szumu, i teraz rzuca nam się w oczy.

Zwracam uwagę, że przynajmniej jeden z nich ma już dość konkretnie pękniętą przednią szybę na górnym poziomie, a mimo to wyjeżdża w trasy :-P
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#78
Ja w Krakowie już niejednokrotnie widziałem autobusy tejże firmy, trzeba przyznać, że frekwencja nie jest zła :roll: . Za to będąc w Pradze 2 tygodnie temu widziałem kompletnie pusty pusty autobus, ale nie dojrzałem czy to był planowy kurs czy podsył lub coś podobnego.
Odpowiedz

#79
Widać, strategia marketingowa działa w najlepsze. Trochę kasy wydali na te objazdy do każdej miejscowości. Kto wie, czy nie opłacali prasy, by o nich pisali. No ale teraz będzie im się szybciej zwracać, a jeśli klientom się spodoba, to wgryzą się w rynek.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#80
Nie wgryzą się, nie będę pisał dlaczego, żeby busiarstwu nie podpowiadać ;-)
Jaro

Odpowiedz

#81
Bilety Wrocław - Praga - Wrocław na 19 września za 2 zł kupione, kupione też bilety Poznań - Berlin - Poznań na 15 września - 2 osoby pojadą za 4 zł.

W końcu przestanę tylko czytać opinie o przewoźnika - ocenię go osobiście.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#82
Do września jeszcze daleko Wink

A jak z planem? Ile czasu będziesz w danym mieście?

Swoją drogą 2 złote do Pragi... Szkoda, że u mnie nie da się planować aż tyle w przyszłość...
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#83
Głęboko wierzę w to, że sprzedając bilety za 2 złote ta firma rozkwitnie na polskim rynku i nikt z PB nie będzie ani złotówki dopłacał do interesu 8-)
Pełne wagony TLK, interREGIO, spora grupa osób kombinująca z dojazdami na drugi koniec kraju pociągami Regio - Polacy mimo wiecznych narzekań na polską kolej (czasem uzasadnionych, czasem nie) wcale nie chcą porzucać tego środka lokomocji.

Dopóki PB sprzedaje bilety za 2-3 złote to wiadome, że podbiera klientów PKP IC i Przewozom Regionalnym. Ale to się szybko skończy i wtedy zostanie im do podzielenia los Polskiego Ekspresu.
Jaro

Odpowiedz

#84
ET40 napisał(a):spora grupa osób kombinująca z dojazdami na drugi koniec kraju pociągami Regio

WTF?

ET40 napisał(a):Ale to się szybko skończy i wtedy zostanie im do podzielenia los Polskiego Ekspresu.

To się okaże. Przestrzegam kolejową brać przed zbyt dużą pewnością siebie. Na razie ta pewność siebie skończyła się rozkwitem aronbusiarstwa na przerobionych towarówkach, a tu wchodzi poważny podmiot z konkretną, jakościową ofertą.

Ja bym go nie bagatelizował dla poprawienia sobie nastroju. Na razie mają garstkę tych pojazdów, ale nie wiadomo, jak skończą. Oby na torach, jako komercyjny przewoźnik kolejowy - trzymam kciuki.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#85
Specjalnie się zarejestrowałem, żeby napisać tego posta, otóż, ja widzę w PB bardzo dużą przyszłość. Jest to firma, która z ogromnym powodzeniem obsługuje przewozy autokarowe między innymi w UK, tam też miałem okazję korzystać z ich usług. Za każdym razem kiedy jechałem, autobus był pełny! W naszym kraju PB dopiero wchodzi na rynek, więc się rozwija i chętnych do przejazdu będzie coraz więcej. Osobiście uważam, że jest to bardzo duża konkurencja zwłaszcza na trasach dalekobieżnych obsługiwanych przez PKP IC. Weźmy taki EIC z Krakowa do Warszawy, cena dla osoby bez zniżek wynosi 111 zł. Przy czym cena PB na środek lipca 30 zł, a przy odrobinie szczęście można kupić bilet i za 1zł. Dużo ludzi korzystających także z połączeń IR lub TLK, może zrezygnować także z przejazdu koleją, ze względu na komfort. Proszę mi powiedzieć, czy w takim TLK lub IR mogę w trakcie podróży pracować lub odpocząć? Tj, korzystać z internetu w cenie biletu, bądź przespać się? W IR to jest nie możliwe, a w TLK jest istna walka o stołki! Jak każdy wie, trudno nie raz znaleźć miejsce siedzące, więc nie ma wtedy szans na odpoczynek bądź korzystanie z komputera. Nie mówiąc już o komforcie podróży w takich pociągach. Osiem osób w przedziale, to niestety jak dla mnie ciężkie warunki do podróży, nie ma nawet jak wyprostować nóg. Reasumując PB z czasem zapewne rozwinie swoją siatkę połączeń, ceny nawet na najbliższe dni są korzystniejsze od tych co oferują przewoźnicy kolejowi. Myślę, że IC jak i PR powinni się ostro wziąć za modernizowanie swojego taboru jak i skracanie czasu połączeń, jeśli nie chcą stracić klientów, których już stracili na rzecz PB. Między innymi mnie. ;-)
Pozdrawiam.
Odpowiedz

#86
Dlaczego porównujesz ceny PB do EIC? Lepiej porównaj do TLK, a raczej iR bo to ta sama liga co PB. Za PB przemawia WiFi i gniazdka na pokładzie - na pewno. Pytanie jak długo będą działały? ;-) Pytasz, czy w iR/TLK można skorzystać z gniazdka i internetu? W niektórych TLK są dostępne gniazdka (prawdą jest, że z ich działaniem bywa różnie), w iR ich nie ma, w RegioEkspresach są, jest nawet internet na pokładzie. Zresztą mogę zadać podobne pytanie: czy w PB można się przejść, rozprostować kości, otworzyć okno, przejść się i skorzystać z toalety o przyzwoitym metrażu, co mogę zrobić w TLK, Regio i interREGIO? Autobus nie stwarza takich możliwości. Czas przejazdu i podatność autobusu na opóźnienia również przemawiają na korzyść pociągów.

@psim, PEx również wchodził z "konkurencyjną, jakościową ofertą".
Jaro

Odpowiedz

#87
tomeeek07 napisał(a):cena PB na środek lipca 30 zł

Nie ma sensu teraz patrzyć na te ceny. Trzeba poczekać pół roku, rok. Wątpię, czy 30 zł Warszawa-Kraków jest realna wraz z kosztami taboru, zarobkami pracowników, winietami różnego rodzaju, itd. - jeśli tak, to brawo!

tomeeek07 napisał(a):Dużo ludzi korzystających także z połączeń IR lub TLK, może zrezygnować także z przejazdu koleją, ze względu na komfort

Zrezygnować może dużo, ale przesiąść się do busa nie może dużo, bo tam jest tylko 70 miejsc ;-P

Wydaje mi się tomeeek07, że swoją opinię o kolei opierasz o nieaktualne dane. Wiele pociągów iR obecnie jeździ "na wagonach", przy czym często są to całkiem wygodne zdeklasowane jedynki lub gładko sunące piętrusy. TLK też już nie jeżdżą tak krótkie jak dawniej. Można się przespacerować, rozciągnąć nogi. Masz to w ciasnym Polskim Busie? Tam ludzie siedzą jak sardynki! Jechałeś tym, czy dopiero planujesz? Ja mam raptem 1,75m wzrostu, i było mi ciasnawo - na szczęście sąsiedni fotel pusty.

Film może i da radę oglądać, ale czytać coś, przeglądać Internet - tragedia, za bardzo buja.

ET40 napisał(a):porównaj do TLK, a raczej iR bo to ta sama liga co PB

Uzasadnij. PB ma klimę, WiFi, nowy lśniący tabor, ale też długie czasy przejazdu i niedrogie bilety. Trudno mówić, która to liga.

Mówiąc o punktualności pociągów niestety narażasz się trochę na śmieszność... :-(
Pociągi mogą być punktualne, ale nie są. Autobusy nigdy nie będą miały takiego potencjału, ale to tylko potencjał.

O warunkach i skutkach działalności Polskiego Ekspresu pisał seba tutaj: http://forumkolejowe.pl/1487.htm#21859
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#88
Myślę że największym (jak dla mnie) problemem tego przewoźnika jest mała ilość oferowanych połączeń do różnych miast oraz brak możliwości zakupu biletu w inny sposób niż przez Internet.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#89
DamianT napisał(a):A jak z planem? Ile czasu będziesz w danym mieście?

W każdym z miast będę całkiem długo - do Pragi przyjadę o 8:05, powrotny bus mam o 20:50, w Berlinie jakoś podobnie, może trochę krócej. Wydaje mi się, że czasu jest wystarczająco, żeby zwiedzić najważniejsze miejsca Pragi, udać się na dworzec kolejowy i poobserwować czeską kolej, pojeździć praskim metrem (analogicznie w Berlinie).
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#90
Maciej, mało widziałeś. Zapraszam do Podkarpackiego. Licytacje "kto już ma bilet, a kto jedzie dalej - ten wsiada" są na porządku dziennym.

Niektóre PKSy nawet się nie zatrzymują na dużych stacjach pośrednich, jeśli nikt nie wysiada, a nie ma już wolnych miejsc. Goniłem już kiedyś takiego spryciarza autostopem (Warszawa-Węgorzewo).

Mnie w PB wkurza właśnie to pchanie się do środka przy wsiadaniu. Jak na jakiejś wiosze zabitej dechami, kierowca mozolnie sprawdza kolejne rezerwacje na liscie... jakby nie można było pik-pik-pik sprawdzić tego elektronicznie.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.