Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PolskiBus - konkurencja również dla kolei
Zważywszy na to, że ceny biletów na trasie do Tallina są od 10 zł,a PKP InterCity mimo normalnotorowego rozstawu szyn do Kowna nie planuje uruchomienia tam pociągu to z przykrością to stwierdzam, ale Polskibus bije zarówno PKS-y jak i kolej na głowę...
Odpowiedz

Jechalem autobusem do/z Kijowa. Nigdy wiecej. Nawet gdybym mial placic 1 grosz za bilet.
Odpowiedz

rysiogeniusz napisał(a):Zważywszy na to, że ceny biletów na trasie do Tallina są od 10 zł,a PKP InterCity mimo normalnotorowego rozstawu szyn do Kowna nie planuje uruchomienia tam pociągu to z przykrością to stwierdzam, ale Polskibus bije zarówno PKS-y jak i kolej na głowę...

Na tej trasie. Na innych bywa różnie.

pasqudek napisał(a):Jechalem autobusem do/z Kijowa. Nigdy wiecej. Nawet gdybym mial placic 1 grosz za bilet.

Jak jechałeś ichszym autobusem, to się nie dziwię. Czasem widzę na Zachodnim jakim szrotem zajeżdżają...
Odpowiedz

masovian, jechalem autobusami innych firm niz PB. Jednak nie zmienia to mojej opinii.
Odpowiedz

Akurat nie jest jakis wzorcem, jeśli chodzi i jakoś autobusó na rynku polskim...
Odpowiedz

Ja wczoraj sie przejechalem na krotkiej trasie z Bratyslawy do Wiednia autobusem PB . Dla mnie jakbym mial jechac w dluzsza trase czyms takim to wolalbym isc na piechote z uchodzcami Big Grin

Malo miejsca na nogi jak ktos przed Toba rozchyli siedzenie to juz wogole masakra . Na dworze 10 stopni a w autobusie hula sobie wesolo klima i wszyscy w kurtkach. Ubikacje to chyba budowal ktos kto budowal kiedys konfesjonaly bo inaczej jak kleczac osoba wysoka sie nie zalatwi . Kierowca to jezdzil tak jakby I raz jechal ta trasa bo predkosc taka jak na szlaku kolejowym pomiedzy Klajem a Bochnia ...

Dziekuje ale wole pociag
Odpowiedz

@masovian: no to sobie zamien PB na innego przewoznika autobusowego. Na 99% wyjdzie na to samoSmile
Odpowiedz

Rzeszowianin napisał(a):Malo miejsca na nogi jak ktos przed Toba rozchyli siedzenie to juz wogole masakra . Na dworze 10 stopni a w autobusie hula sobie wesolo klima i wszyscy w kurtkach. Ubikacje to chyba budowal ktos kto budowal kiedys konfesjonaly bo inaczej jak kleczac osoba wysoka sie nie zalatwi . Kierowca to jezdzil tak jakby I raz jechal ta trasa bo predkosc taka jak na szlaku kolejowym pomiedzy Klajem a Bochnia ...

Dziekuje ale wole pociag

Dokładnie. Ja mam 1,95 m. Komfort podróżowania dla mnie był żadny. A dodatkowo niechlujna załoga busa, która wydała bagaż mojej Żony innej osobie i musieliśmy ją gonić ;/. Zdecydowanie wolimy kolej.
Odpowiedz

pasqudek napisał(a):@masovian: no to sobie zamien PB na innego przewoznika autobusowego. Na 99% wyjdzie na to samoSmile

Zdziwyłbyś się. Ale rozumiem, że jako mieszkaniec GOP mało podróżujesz autobusami dalekobieznymi...
Odpowiedz

masovian, Dokladnie. Autobusami/tramwajami tylko po miastach. Na dalsze trasy pociag.
Autobus do/z Kijowa to byla pomylka z mojej strony.
Odpowiedz

PB wymięka w kwestii pociągów w Polsce:

http://www.rynek-kolejowy.pl/59532/prez ... _kolej.htm
Odpowiedz

No chwila, ja mam tylko 170 cm a było ciasno przede mną jak i na boki, bo nawet nóg na bok jak rozchylić, tylko siedź ściśnięty jak na pasterce. Z kibelka nie korzystałem, bo miałem wrażenie, że nawet za sobą nie zamknę - a wcale nie jestem gruby, ważę jakieś 65 kg. Gdzieś już to pisałem chyba wcześniej, ale ok. rok temu kolega dostał rozwolnienia w PB i skorzystał z kibelka, szkoda tylko, że wentylacja rozwiała wszystko po całym autobusie, więc zapewne wszyscy mieli podróż pełną wrażeń ^^

W każdym razie jeśli porównać 49 PLN w PIC i 39 za tę samą trasę w PB, to odpowiedzcie sobie, czy pojedziecie np o 3 godziny dłużej z jedną stronę, nie mogąc nawet się rozprostować, żeby zaoszczędzić 10 pln? Toż to jedno lane piwo w większym mieście. Jak długo trzeba siedzieć w pracy, żeby 10 pln zarobić? Ludzie, nawet niezbyt zamożni, są chyba za wygodni by poświęcać 3 godziny dla 10 pln.
Odpowiedz

To wszystko zależy...

49 to w PIC często minimalna, a w PB to czesto cena maksymalna. Dla przykładu EIP 150... No fakt wiecej miejsca miedzy siedzeniami, ale brak wi-fi i komórki też cięzko działają. Obecnie nie ma sezonu, wiec w PB miejsca leżące i słabe miejsca na nogi można ominąć siadajac jak panisko na dwóch siedzeniach.

Ale jak jest róznica 3 godz czy 5, to mozna płącić i 3 razy drożej. Ale najcześciej wybór zalezy od tego kto płaci. Gdy płaci pracodawca, to komfort jest najważniejszy. Gdy my sami, to PB nagle jest naszym przyjacielem. :-)
Odpowiedz

Masz rację, zależy, ale zobacz np. na relację Wrocław-Gdańsk. Najszybszy pociąg (wg założeń nowego rozkładu) 5:00 h, PB na tej samej trasie 8:30 h! Do tego jak patrzyłem, godziny przyjazdu do Gdańska to ani w pięść, ani w oko. Spróbuj zajechać i wrócić tego samego dnia i próbując coś załatwić, skoro sama podróż trwa 17 godzin. Wlaśnie sprawdziłem, że na dzień 29.10 (załóżmy, że planuję podróż z wyprzedzeniem) różnica pomiędzy PB a IC wynosi zaledwie od 1,90 PLN do 13,30 PLN. A różnica w czasie? Teraz jest mniejsza, ale jeśli IC podoła zapowiedziom co do przyszłego rozkładu jazdy, to trasa Wrocław-Gdańsk będzie bardzo popularna.

Zastanawiam się, że w przypadku PB często słyszę "no bo tam jest wi-fi". Kurczę jakoś kiedyś nie miałem FB w telefonie i też potrafiłem z tym żyć.
Odpowiedz

Ja ostatnio z moją Anią pojechałem Polskim Busem do Wrocławia w obie strony. Za bilety zapłaciłem tyle, ile bym zapłacił za bilet bez promo w jedną stronę na EIC dla jednej osoby. Odnośnie miejsca - jak trafisz na przedział 8-osobowy w TLK (by cenowo było porównywalnie), to też nie ma zbyt wiele miejsca.
10 PLN taniej, 3 godziny dłużej? Ja bym się nie wahał ani minut - wolałbym dopłacić jednego Chrobrego i pojechać szybciej. Problem często jest taki, że często to nie jest różnica jednego Mieszka i 180 minut.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.