Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamieszczanie propozycji do rozkładu jazdy
#1
Propozycje możemy zamieszczać na dwa sposoby:

1.Zakładając nowy temat w tym dziale.
2.Umieszczając swoją koncepcję w temacie zawierającym zbiór luźnych propozycji połączeń na rozkład 2011/12

W tym miejscu chcę poinformować, że sposób numer 2 jest wskazany w przypadku luźnych propozycji, bez większych szans na realizację (iR na liniach spalinowych, TLK do małych miejscowości itd. ). Dla osób, które mają konkretne pomysły możliwe do zrealizowania przez spółkę Przewozy Regionalne, PKP Intercity lub inną polecam sposób pierwszy - czyli założenie tematu w dziale "Rozkład jazdy...".
Dlaczego to piszę? Po pierwsze dlatego, że doświadczenie pokazuje, że zbiorowe tematy z propozycjami zamieniają się czasem w hyde-parki, z których trzeba precyzyjnie wygrzebywać dobre, realne i użyteczne propozycje. Po drugie - przygotowujemy pewną akcję, której pomysłodawcą jest administrator forum. Otóż jak dobrze wszyscy tutaj wiemy o wiele lepiej niż maile i listy od pojedynczych osób do przewoźników trafiają propozycje zbiorowe. W związku z tym mamy zamiar stworzyć listę proponowanych połączeń, osobno dla każdego przewoźnika i pod szyldem forumkolejowe.pl wysłać do poszczególnych spółek. Na razie nie chcę precyzować jakie to będą spółki - wszak wszystko zależy od tego, jakie propozycje będą się pojawiały.

Oczywiście w związku z tym, że bajek i koncertu życzeń wysyłać nie będziemy chciałbym, żeby pojawiały się jako oddzielne wątki wyłącznie propozycje realne, przemyślane i uzasadnione. Oto, co muszą zawierać:
- Pełną trasę najlepiej ze wszystkimi postojami
- Orientacyjne godziny wyjazdu ze stacji początkowej/końcowej i przyjazdu na stację końcową/początkową
- Uzasadnienie dla propozycji (dlaczego takie a nie inne połączenie, taka a nie inna trasa i kategoria)
- Propozycję zastosowanego taboru w przypadku połączeń interREGIO

Każda propozycja, wokół której pojawią się kontrowersje będzie konsultowana wśród mod-team oraz z administratorem i jeżeli uznamy, że propozycja jest słaba lub nierealna - będzie wrzucana do "luźnego" tematu, a te zupełnie z kosmosu będą lądować w śmietniku. Oczywiście każda propozycja podlega dyskusji.

W związku z tym proszę o dwukrotne przemyślenie każdej propozycji przed jej zamieszczeniem. Musimy być wiarygodni dla przewoźnika i propozycje, które znajdą się w zbiorowym liście/projekcie muszą być przede wszystkim realne. Sprawa jest ważna z oczywistych względów.

Enjoy ;-)
Odpowiedz

#2
W przygotowaniu jest już pismo dla PKP IC oraz Przewozów Regionalnych, także za wiele czasu na "podczepienie" propozycji do zbiorowego projektu już nie ma. Oczywiście, jeżeli cokolwiek ciekawego się pojawi do czasu napisania i wysłania pisma to zostanie dopisane.
Jaro

Odpowiedz

#3
A czy propozycje lokalne też mają szanse na dopisanie?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
Na razie wysyłamy do przewoźników, gdybyśmy mieli zbierać wszystkie propozycje lokalne do "kupy" i wysyłać do każdego z osobna podmiotu odpowiedzialnego za organizację połączeń lokalnych (tj. do samorządów), to wysyłania byłoby co niemiara. Oczywiście nie wykluczamy ustalenia pewnej listy takich połączeń, ale obawiam się, że zrobiłby się mały bałagan ;-)
Jeżeli propozycji nie będzie za dużo, to może coś takiego się uda, ale nic nie obiecuję - w każdym razie wrzucaj propozycje przynajmniej w celu ich "dopieszczenia" przez współużytkowników.
Jaro

Odpowiedz

#5
Chodziło mi o zwrócenie uwagi przewoźników na stacje, gdzie od lat (!) nikt nie wsiada i nikt nie wysiada, a mimo to pociągi osobowe się tam zatrzymują.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Przewoźnicy otrzymują dotację z samorządów, więc obawiam się, że są zobowiązani do zatrzymywania się w wichurach.
Jaro

Odpowiedz

#7
Ale dało się załatwić, że nie zatrzymują się w niektórych wsiach (przykładowo z moich rejonów jest to Sosnowiec Jęzor, w SRJP jest sporo takich), więc da się to załatwić. Poza tym mniej postojów=mniejsze koszta, a co za tym idzie oszczędności.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
rustsaltz napisał(a):Chodziło mi o zwrócenie uwagi przewoźników na stacje, gdzie od lat (!) nikt nie wsiada i nikt nie wysiada, a mimo to pociągi osobowe się tam zatrzymują.
Np. Tworóg Brynek. Do samego Brynka daleko, przystanek w lesie.
Odpowiedz

#9
Propozycje po³±czeñ, które urodzi³y siê w bólach na forum, zebrali¶my w takim oto pi¶mie:
http://strony.toya.net.pl/~szczur/pismo ... lejowe.pdf
Zanim zostanie to wys³ane do Intercity, oczywi¶cie uprasza siê o wyszukanie b³êdów stylistycznych i jêzykowych oraz wszelkie inne uwagi. Nie ukrywajmy te¿, ¿e nie nale¿y zwlekaæ z tym do koñca roku.
Odpowiedz

#10
Tak na szybko, wywaliłbym na końcu "PKP Intercity" a "spółki" dał z wielkiej litery.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
Osobiście uważam pismo za bardzo rzetelnie napisane. Nie ma w nim niczego, do czego można byłoby się przyczepić. Propozycje nie są kosmiczne i każda jest myślę, że dobrze poparta odpowiednimi argumentami.
Styl wypowiedzi też jest poprawny. Polonistą nie jestem, ale myślę, że brak jakiegoś przecinka czy innego znaku interpunkcyjnego nie wpłynie na negatywny odbiór pisma.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#12
Nie widzę tam Bydgoszcz - Gorzów, nie widzę również Rzeszów - Kolbuszowa - Zamość, Lublin - Chełm (wagony w komunikacji krajowej w poc. Kiev-Expres) ani Herby Nowe - Wieluń - Kępno. Więc jednak da się, a poza tym jak to PKP IC nie jest dotowane? Dotacje są, tylko nie na konkretne połączenia.
Jaro

Odpowiedz

#13
Takie ma³e sprostowanie: propozycje, które s± w pi¶mie, by³y omawiane w odpowiednich w±tkach na forum, nie s± to jakie¶ nowe wymys³y, tylko zebranie tego, co uda³o nam siê uradziæ wcze¶niej. Czemu wiêc wcze¶niej nie zg³asza³e¶ swoich zastrze¿eñ?
Odpowiedz

#14
Kryniczanin napisał(a):Kępno - Herby to jest prawdopodobnie w pakiecie z linią przez Kluczbork poz.43. Czytaj ze zrozumieniem.
Cytat:A co do Zamościa to ja stawiam że poleci bo jest to tylko kolejowa kiełbasa wyborcza.
Aha :-)
Wartość merytoryczna tego, co ci się wydaje jest dla mnie mikra. Zresztą to nie jest temat o tym, co wydaje ci się, że wyleci tylko o zgłaszaniu konkretnych zastrzeżeń do pisma.
Jaro

Odpowiedz

#15
A dlaczego nie można zdublować propozycji? Do PR też pismo pójdzie, tylko inne, bez obaw :-)

Już ci zresztą udowodniłem, że PKP IC prowadzi ruch na trasach nieobjętych tą umową.
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycje do rozkładu jazdy 2018/2019 SAP102 22 12 665 17.03.2018, 01:09
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.