Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co kolejowego macie w domach?
#16
Masz duży samochód?

Zegar nie mój w zasadzie, znajomy kiedyś powierzył abym go uruchomił, i tak już jest u mnie z 8 lat.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#17
Ja zbieram każdy bilet, który spotkam. Nawet jeśli mam taki sam. Powód: Narzeka się, że tak mało jest biletów kartonikowych, a w przyszłości nadejdzie kres biletów papierkowych. Zbieram je właśnie dla przyszłych pokoleń, które nie zobaczą w podróży czegoś takiego jak papierkowy bilet. Kiedy zacząłem je zbierać dużo osób się śmiało, a kiedy dziś im pokaże tamte bilety to wspominają z uśmiechem.
Upamiętniajmy kolej z naszych czasów, a możemy, bo każdy ma już coś do filmowania czy fotografowania.
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#18
Kryniczanin napisał(a):Cegły od 1987 do obecnej,
(...)
Czapka SNCF,
Gratuluję wytrwałości w zbieraniu Smile
Skąd taką czapkę masz?
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#19
1.SRJP od 1998/1999.
2. Służbowe rozkłady jazdy z różnych lat (przeważnie dot. pociągów kwalifikowanych).
3. Kieszonkowe rozkłady jazdy, głównie dla st. Wrocław Główny i Kraków Główny
4. Informatory, rozkłady jazdy, taryfy, czapkę PKP IC, foldery promocyjne, plany marketingowe, raporty.
5.Modele: wagon I klasy bezprzedziałowy PKP IC (PIKO) oraz wagon klasy II BWE (A.C.M.E)
6. Filmy na płytach DVD, nagrywane w dobrej jakości i nabyte na allegro:
CMK (cały odcinek Grodzisk Mazowiecki-Zawiercie), IC Błękitna Fala, Ex Posejdon, Ex Tatry, Ex Beskidy, Ex Pogórze, Ex Ernest Malinowski, ET22 (dwa filmy ze śląskich tras),SKM Warszawa (cała trasa S2).
7 Inne drobne kolejowe rzeczy.
Przy czym chciałbym zaznaczyć,że głównie zbieram rozkłady służbowe (poc. kwalifikowane), i kieszonkowe.
Odpowiedz

#20
- Cegła z 1973 i 1974
- Ponad dwadzieścia książek kolejowych
- Masa czasopism kolejowych, różnych plakatów i materiały promocyjne producentów taboru.
- Czapka dyżurnego ruchu
- Tabliczki pafawagu, zastalu itp.
- Popielniczki - Bilety kolejowe, w tym kartonikowe
- Wycinki ze zwykłych gazet o tematyce kolejowej
- Jakieś opaski i innego tego rodzaju bajery
- Modele H0, w tym polski Ty5
- Orzełki i inne symbole kolejowe
- Menu z Orient Expresu
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#21
A ktoś ma takie coś z pociągu, że zdjęcie miasta i na białym pasku napis:

PKP (nazwa miasta) PKP


Czy tylko ja czy ktoś z forumowiczów ma takie coś?
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#22
Sterta biletów kolejowych. Dlugopisy, rozkłady, sieciówki a nawet stary znacznik.
Odpowiedz

#23
Możesz opisać znacznik?
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#24
Rozkłady od 1972 roku, z małymi brakami :-)

ps. od razu nadmieniam, że nie sprzedam żadnego :-D
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#25
Starego typu jeszcze jako pkp, z czarnym sznureczkiem na rękę i czerwonym tuszem Big Grin
Odpowiedz

#26
Tak czytam i czytam ten temat i widzę że tylko ja mogę się pochwalić własnym lekkim taborem kolejowym ;-)
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#27
*ARTUR* napisał(a):własnym lekkim taborem kolejowym ;-)
Nie każdy może wie(np. ja), więc napisz co to za tabor.
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#28
Na obecną chwilę posiadam drezynkę ręczną serii DR03 typ "Kiwajka" niestety obecnie muszę ją naprawić bo doznała drobnego defektu w układzie przeniesienia napędu.
Od roku posiadam również lekki wózek torowy, który mam zamiar przerobić na drugą drezynkę tej serii, pewnie będzie to też "kiwajka" albo "pompa" jeśli zdobęde kolejny wozek torowy.
Przymierzam się od kilku lat do remontu drezynki spalinowej, ale niestety nie mam z kim, a czasu nieraz mam mało.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#29
Tak będzie łatwiej:
[Obrazek: dsc0144gl.th.jpg]
[Obrazek: dsc0143s.th.jpg]
[Obrazek: dsc0145xu.th.jpg]
[Obrazek: dsc0146x.th.jpg]
[Obrazek: dsc0147fd.th.jpg]
[Obrazek: dsc0148gw.th.jpg]
[Obrazek: dsc0149sw.th.jpg]
[Obrazek: dsc0150nz.th.jpg]
[Obrazek: dsc0151sj.th.jpg]
[Obrazek: dsc0152zz.th.jpg]

+ bilety, mapy i.t.p.

[edit] - podmiana fot z 1024 na 900
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

#30
Tp4, trochę przegiąłeś. Proszę wstawiaj miniaturki, nie każdy ma łącze 20Mbps, i nie każdy używa nowoczesnej przeglądarki która zredukuje ich rozmiary do mieszczących się na ekranie.

[ Dodano: 2011-06-18, 13:24 ]
Przypomniało mi się, że ja mam jeszcze gdzieś w graciarni kolejkę PIKO. ;-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.