Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co kolejowego macie w domach?
#76
U mnie stoi w ogrodzie wagon blisko stuletni, a niewiele brakowało mielibyśmy stacyjkę Wisła Dziechcinka Smile

[Obrazek: hpim2489un2.th.jpg]

[Obrazek: obraz007gj1.th.jpg]

PS ale nie na sprzedaż Wink

PS2 wrzuciłem 2 fotki a widzę tylko jedną w poście, nie wiem czemu skoro wchodząc w edycję postu widzę 2 linki też...

może spróbuję inaczej: http://img206.imageshack.us/img206/6173/hpim2489un2.jpg
Odpowiedz

#77
Przypomniało mi się że posiadam Taryfę Przewozową PKP PR z 2006 i załacznik do tej taryfy.
Odpowiedz

#78
Mi ostatnio po bardzo okazyjnej cenie 6,50 zł udało się kupić dwa biuletyny z 1995r. i 1999r. z czego ten drugi z mapą w komplecie. Oba były nie używane tylko troszkę zakurzone i do tego jeszcze dostałem mapę z liniami prywatnymi na Śląsku. :-)

Poza tym jeszcze zakupiłem mapę z 1947 r. stan jest w miarę dobry, kosztowała ledwie 15 zł więc się opłacało ;-)
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#79
miałem kiedyś, tylko szkoda że wylądowało w makulaturze, zestawienia wszystkichy pociągów dalekobieżnych, gdzie były wpisane trasa, czyszczenie, prędkość maksymalna, rodzaj lokomotywy, typ wagonów itp. Zaskakujące dla mnie było, że tyle połaczeń w połowie lat 90-tych było na Vmax 140 km/h
Odpowiedz

#80
Kolejna aktualizacja: Dzisaj otrzymałem Znakownik konduktorski. Trochę czekałem ale opłaciło się :-P
Odpowiedz

#81
Też mam znakownik :-P
Odpowiedz

#82
Panowie i Panie mam do oddania z drobną kwotę parę instrukcji i przepisów kolejowych może komuś coś się spodoba, w razie gdyby ktoś chciał jakieś zdjęcie nie ma problemu postaram się zrobić i wysłać a więc mam do zaoferowania:
-samą okładkę PKP Dodatek 2A do Służbowego rozkładu jazdy pociągów Wwa 1991r (zielona)
-Taryfa przewozowa TPR 13.12.2009
-Zasady odprawy i tabele opłat stosowane przy przejazdach osób uprawnionych do ulgi 99,80 i 70 od 1.01.10 oraz ważną 01.01.11
- Instrukcja H-22 Dla kierowników pociągu, konduktorów i konduktorów rozdawców bagażu Wwa 2000r
-Instrukcja H-22 Dla kierowników pociągów i konduktorów rewizyjnych Wwa 1995r
-Instrukcja H-21 Pracy drużyn Konduktorskich w przedsiębiorstwie Państwowym PKP Wwa 1998r
-Intrukcja Pr-1 (h-21) o technice i organizacji pracy drużyn konduktorskich w pociągach pasażerskich. Wwa 2008r.
-Regulamin przewozu osób, rzeczy i zwierząt Przewozy Regionalne (RPO-PR) 17.09.2007
-Instrukcja R-34 o technice pracy manewrowej 20.02.1997 Warszawa,
-Taryfa na przewóz osób, rzeczy i zwierząt PKP PR (TP-PR) 1.08.2006
-Dadatek do SPJP część V (Tablica odległość do obliczania osio-km) ważny od 22.V.1977r Gdańsk, 1977
-Dodatek do SRJP część V zawierający Tablice odległościowe do obliczania osio-km od 3.06.1984 , Warszawa 1984
-Książka Skarg i wniosków dr. Konduktorskich
-Instrukcja E-1 Sygnalizacji na PKP (pomarańczowa) Wwa 1998
-E1 Przepisy sygnalizacji na PKP Wydawnictwo Komunikacji i łączności 28.01.1975
-Mapa sieci kolejowej w Polsce edycja 2004/05r.
Odpowiedz

#83
MK_ŚLĄSK napisał(a):Też mam znakownik
Masz znakownik nowego typu z logo np IC ?, bo ja otrzymałem z logo tzw trumienką na obudowie. Na marginesie kupiłeś na allegro czy gdzie indziej?
Pozdrawiam
Odpowiedz

#84
norbis97, Kupiłem na allegro, bez loga IC. Stary, poczciwy znakownik.
Odpowiedz

#85
To tak jak mój, klasyczny :-)
Odpowiedz

#86
Aktualizacja : Dzisaj otrzymałem krawat PKP pierwszego wzoru z logo PKP na dole. Oraz kilkanaście dokumentów kolejowych od kolegi Mika ;-) .
Odpowiedz

#87
Doszły nowe rzeczy : Załącznik do Taryfy osobowej PKP z 2002 roku, dwa komplety patek, jedna służby ruchu( 9 grupa uposażenia) i drugi komplet w aramantową wypustką.
Odpowiedz

#88
Aktualizacja: Otrzymałem właśnie : Instrukcję H-21 z roku 1998, Instrukcję H-22 z 1995 roku, oraz oryginalny czarny gwizdek z logo PKP.
Odpowiedz

#89
Najnowszy mój nabytek
[Obrazek: thumb_leg_1.jpg]

posiadam tez bilety, rozkłady sprzed 1939 roku.

Rarytasem tez jest rozkaz szczególny wystawiony w st. Cieszyn z 1936 roku dotyczący ograniczenia prędkości z kilometracją jeszcze sprzed odzyskania niepodległości a więc st. Cieszyn km 148 (liczone od Kojetina)

Zeskanuję i zapodam :-)
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#90
Gratuluje zakupu ;-) , widać że jest w dobrym stanie.
Ps: Przypomniało mi się że mam marynarkę z guzikami PKP(logo) tzw z 1szych seri,ponieważ zamiast orzełka jest trumnienka oraz ma czarną podszewkę i guziki na metalowej stopce, a nie jak pózniejsze. Oprócz tego mam jeszcze krawat PKP IC.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.