Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co kolejowego macie w domach?
A ja niedawno odnalazłem swoją książeczkę kolejową Smile
Odpowiedz

Witajcie !
Mam u siebie w domu telefon / jak na zdjęciu /. Samo urządzenie pochodzi z rozebranej już chyba linii 357. No i mam pytanie. Z czym to urządzenie się "je" ? Jakie było przeznaczenie, gdzie montowano ?. Będę wdzięczny za informacje wszelakie. W googlach znalazłem nawet podobne fotografie urządzeń ale bez żadnego opisu. Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

Dzisiaj moja kolekcja powiększyła się o nową rzecz, czapkę dyżurnego ruchu z 1984 roku Wink

[Obrazek: attachment.php?aid=1952]


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

Pozwolę sobie odświeżyć temat Wink 

Od dwóch dni w mojej kolekcji znajduje się czeska "cegła" czyli Sieciowy Rozkład Jazdy Pociągów wydany przez Ceske Drahy na okres 11.12.2016 - 9.12-2017

[Obrazek: 13123583_czeska-cegla.jpg?1556137263]
Odpowiedz

Od dłuższego czasu do mojej kolekcji dołączyły nowe rzeczy, przez brak czasu nie aktualizowałem listy, więc nadrabiam zaległości i prezentuje spis nowych rzeczy w kolekcji Smile

* Okrągła czapka PKP z 1973 roku ( grupa uposażenia 9-12 )

* Rogatywka dyżurnego ruchu  ( z orłem i ośką )

* Kurtka ocieplana tzw " Miś "

* Odznaka Technikum Kolejowego

* Kilkadziesiąt współczesnych biletów ( kolejowych , jak również komunikacji miejskiej )

* Kilkanaście sztuk tabliczek relacyjnych spółki PKP Intercity ( min. pociągu " Albatros  " )

*  Pamiątki z wizyty w Stacji Muzeum ( kubek, widokówki , brelok etc )

*  Tarczka do podawania sygnału Rd1 ( tzw lizak )

* Kubki z motywem kolejowym

* Pamiątkowy lizak z Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie


Jeśli tylko kolekcja się powiększy o nową rzecz, dam znać na " gorąco " w tym temacie Smile

Pozdrawiam serdecznie ! Smile


PS : Fotki dodam w wolnej chwili Smile
Odpowiedz

Witam w nowym roku Smile

Z okazji świąt moja kolekcja powiększyła się o nowe rzeczy , czyli okrągłą czapkę dyżurnego ruchu ( rozmiar 60 cm ) z datą produkcji 08.1990 oraz " Instrukcja o sygnalizacji na Polskich Kolejach Państwowych " z 1954 roku.

Poniżej zdjęcia


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.