Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GKW
#31
No nie tak odrazu :evil: Myślę, że ochrona tak odrazu Was nie wpuści. Wpiszecie się w karty wejścia i z osobą od nas pochodzicie sobie po szopie, sfocicie to co chcecie :-) Myślę, że będziecie chcieli się czegoś dowiedzieć no i wejść na maszyny ;-) a to największa atrakcja :-P
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#32
Rozumiem czyli najpierw "starcie" z ochroną :lol:. Tylko niestety jestem człowiekiem niezdecydowanym i wyszło na to że na 100% pojedziemy w Czwartek. Trzeba też patrzeć na pogodę ;-)
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#33
Jeśli chodzi o zwiedzanie to najlepiej w weekendy, zawsze ktoś jest przez cały dzień. Choć jeśli chodzi o wakacje to codziennie rano od 7:30 śmiało można przychodzić i robić sweat focie z parowozikami czy faurami :-P Także zapraszamy śmiało. A co do ochrony to wystarczy powiedzieć: "Dzień dobry, przyszliśmy pooglądać i porobić zdjęcia". Później to będzie was eskortować aż pooglądacie lub napotkanie jednego z SGKW :-D
Natomiast co do kursowania pociągów, wygląda to tak, że wodowanie, lanie wachy, grzanie waporem (które nie trzeba zresztą robić dzięki temp. na zewnątrz), czyszczenie wagoników to robi wszystko obsługa pociągu przed pierwszym planowym pociągiem. Według rozkładu pociągu z Bytomia do Miasteczka odjeżdżają w godzinach 9:00, 12:00, 16:00 W Karbiu pociąg jest tak 30 minut przed lub po tych godzinach wyżej. Obrót lokomotywy odbywa się na stacji Bytom Karb wąskotorowy (BKw) na torach 15(?) i 14(?) czyli na normalnych szlakowych, na "grupie". A z Bytomia na Karb zjeżdża się spychem, kolejna atrakcja :-D Patrząc na to, że wcześniej na po pychu się wjeżdżało na stację teraz w ten sposób się z niej zjeżdża :-D (iż się tak wyrażę, bardziej zrozumiale :-P)
Także podsumowując BKw się zmienia na lepsze, biorąc pod uwagę to, że wcześniej by zrobić obrót lokomotywy trzeba było zjechać aż pod samą szopę. :mrgreen:
Odpowiedz

#34
Tak kilerku masz rację. Ale teraz jest niestety mniej czasu na zwiedzanie szopy :-( Ale można zaproponować "nowym" kolegom, żeby troszkę u nas popracowali... ;-) :-P Wtedy zwiedzą i poznają dokładnie całą stację od szopy po nastawnie. :-D
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#35
Cinek napisał(a):żeby troszkę u nas popracowali... ;-) :-P Wtedy zwiedzą i poznają dokładnie całą stację od szopy
Jak trafią w dobry moment to nie tylko pozwiedzają szopę, lecz nawet cały szlak :-D Jak to się u nas mówi? Poczują ten szlak nawet za dobrze :lol: . Co do nastawni to nie bym był tak szybko do przodu, nie zapomnij, że nastawnia wciąż jest w remoncie i w chwili obecnej regeneruje się wszelkie rozjazdy, które nam są w chwili obecnej potrzebne i będą... A każdy wie, że sterowanie ruchem z nastawni jest znacznie lepsze niż każdą po kolei zwrotnicę przestawiać ręcznie. Ale prezes pozwoli także nie ma się czym martwić :-D
Odpowiedz

#36
Wiem wiem. Ale mi chodziło o np. koszenie trawy od nastawni do nastawni :evil: hiehie. Ale może jeśli koledzy troszkę poczekają z odwiedzinami to natrafią na nasz najnowszy nabytek ;-) - czołg hiehie. Co ty na to kilerku ?? :-P
A co do szlaku, to ja będąc pierwszy raz na BKw zwiedziłem go od BKw do Bytom wąsk. Wycinaliśmy wtedy w zimie skrajnie :mrgreen: Fajnie było....
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#37
Jutro opiszę dokładnie co mamy zamiar zobaczyć/zrobić i jak i dokładnie nasz plan podróży . Praca?? Ja o tym myślałem że można by np. pomanewrować rumunkiem :mrgreen: :mrgreen: hihi ( przyjmijcie to jako żart). A tak na marginesie czy mógłbym prosić o któregoś z was o kontakt na GG mój numer 4602452 (chcę się zapytać o szczegóły a nie chcę z forum robić czatu.
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#38
Mam nadzieję, że w czwartek pogoda będzie cacy i że ludziska dopiszą. :mrgreen:
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#39
Co do czołgu, który ma być na BKw i gnić tak jak w Sosnowcu to transport ma się odbyć w dniach czwartek, piątek. Także na sobotę będzie już udostępniony dla wszystkich w innym miejscu niż w Sosnowcu :-D

[ Dodano: 2010-08-24, 11:02 ]
Cinek napisał(a):Mam nadzieję, że w czwartek pogoda będzie cacy i że ludziska dopiszą. :mrgreen:
Patrząc na pogodę krótko terminową to do nocy ma sobie popadać, a czwartek ma być suchy :mrgreen:
Odpowiedz

#40
No to chyba kilerku mamy różne prognozy pogody :-P . Fak w czwartek ma już nie padać, ale będzie pochmurno. Ciekawe jak będzie z ludźmi :-) A co do czołgu to zasatanawiam się gdzie on będzie stał, żeby jeżdżąc po BKw nie zniszczyć torowiska :-P , no i jak go zabezpieczyć aby złomiarze nie pocięli go na żyletki hiehie :mrgreen:
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#41
Jedyne logiczne miejsce w tym nielogicznym pomyśle to plac za halą ;-) . Tam jest sporo miejsca i bez torowiska, a i dojazd jest łatwy :-D . A co do złomiarzy, to na nich nie ma siły, nie ważne gdzie postawisz, a nie upilnowany będzie kradziony :-| . Szczególnie, że za płotem przy torze szlakowym ma być nowe złomowisko :-P
Odpowiedz

#42
No wiem, ale tory to nie czołg :-P i niestety łatwiej sprzedać na szrocie 3m toru niż pancerz tudzierz gąsienice z czołgu hiehie :lol: . A tak serio to nie wiem gdzie ten czołg będzie jeździł hiehie 8-)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#43
Byś się zdziwił :-D Jak w zeszłym roku 3 czołgi sprzedano prosto z poligonu na najbliższym złomie, kradzione! Confusedhock:

[ Dodano: 2010-08-26, 19:50 ]
Ogłaszam iż w dniu dzisiejszym został dostarczony czołg na stację Bytom Karb wąskotorowy i od godzin jutrzejszych można go oglądać, fotografować, dotykać i odłupywać z niego starą niebieską farbę :-D
Odpowiedz

#44
kiler021 napisał(a):Ogłaszam iż w dniu dzisiejszym został dostarczony czołg na stację Bytom Karb wąskotorowy i od godzin jutrzejszych można go oglądać, fotografować, dotykać i odłupywać z niego starą niebieską farbę :-D

Byłem przy tym, na pewno pamiętasz dwóch kolesi jadących w ostatnim wagoniku podczas gdy malowałeś linię krawędziową na po. Szombierki Elektrownia. Co ciekawe to właśnie mi i
koledze zaj.... pożyczyli telefon Cry Cry

Trochę humoru: Żądam odszkodowania bo to się stało na waszym terenie :-D
Odpowiedz

#45
Co mogę napisać... Ani pocieszyć, ani dobić, jedynie to mogę przypomnieć, że Bobrek, Karb, Knf to nie za ciekawe środowisko, gdzie UMB postanowiło w tych rejonach całą patologię bytomską umieścić. Nie piszę, że tam są wszyscy, którzy mieszkają i tylko tam kradzieże się dzieją lecz tam można właśnie się najbardziej tego spodziewać... Szczególnie jak koło naszej szopy są postawione kontenery, skup złomu i drugi ma powstać tuż za naszym płotem, więc jajca dopiero mogą się dziać...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.