Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Systemy informatyczne wykorzystywane w transporcie
#1
Witam wszystkich bardzo gorąco:o
Jestem studentem PRz i mam napisać referat na temat "Systemy informatyczne wykorzystywane w transporcie" i jednym z punktów jest - systemy informatyczne wykorzystywane w transporcie kolejowym. Teraz właśnie mam prośbę czy moglibyście podać mi jakieś kilka systemów, najbardziej istotniejszych i dla kolei. Aha te systemy powinny być nowoczesne i żebym mógł coś znaleźć na ich temat na necie, bo słaby mam dostęp do książek Sad
Bardzo dziękuję za okazaną pomocSmile
Odpowiedz

#2
Ten najbardziej widoczny dla pasa¿era to oczywi¶cie HAFAS i wszystkie jego klony i przeróbki (z polskich to Sitkol i rozk³ad-pkp.pl).
A je¶li chodzi o bezpieczeñstwo to ERTMS i to co wchodzi w jego sk³ad: ETCS - sterowanie ruchem, GSM-R - system przesy³ania danych oparty o sieæ GSM (czyli transmisja cyfrowa g³osu i innych danych np. po³o¿enie, prêdko¶æ poci±gu).
Do systemów informatycznych nale¿y tak¿e zaliczyæ LCSy (Lokalne Centra Sterowania) czyli ³opatologicznie nastawnie, gdzie wszystkie zale¿no¶ci siedz± w programie komputera, a nie na przeka¼nikach/mechanicznie.
Do tego jeszcze masz systemy sprzeda¿y biletów i rezerwacji, a wiêc np. I-PR, kurs90 itd.
Odpowiedz

#3
swallow napisał(a):te systemy powinny być nowoczesne

No powinny, powinny... Undecided

Aby nie wyglądało że chcesz przyjść na gotowe, może napisz nam, co już wiesz, jakie masz podstawy do rozpoczęcia pracy, a my Ci spróbujemy coś zasugerować :-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o pomoc w transporcie Nemi 14 5 151 16.12.2012, 13:25
Ostatni post: MichałŁ

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.