Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy dworzec w Tychach
#16
No nie do końca zapomniał, bo od 11 grudnia połaczenie Tychy Lodowisko (hiehie nowa nazwa przystanku) do Sosnowca mają obsługiwać KŚ więc nie jest tak źle. Połączenie do Bierunia, a co za tym idzie dalej będzie możliwe wtedy, gdy władze Bierunia i Tychów, Lędzin uporządkują swoje "dworce" hiehie. Mają nawet w planie przywrócić połączenie do Lędzin - choć nie chce mi się w to do końca wierzyć... A co do połączenia z Bieruniem Nowym i dalej z Oświęcimien i Krakowem to teraz ruch jest po stronie Kompani Węglowej, która bodajże chciała odbudować 1,8 km torów z Bierunia Nowego do KWK Piast - ruch II gdzie mają zamiar coś dużego wybudować. (ale to jest tajmnica widać, bo nikt na ten temat nie chce gadać :-| )
Poza tym KŚ chce kupić, wydzierżawić, czy też wylizingować szynobusy, co byłoby optymalne na tą trasę i znacznie zmniejszyło koszty tej inwestycji (brak trakcji el.)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#17
Do Lędzin to trochę od d... strony się biorą (choć pewnie zainteresowanie by było) Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
Dobrze się biorą, bo za Bieruniem Starym był albo jeszcze jest rozjazd na Łędziny i Fiata i Bieruń Nowy. Na początku lat 90 jeszcze jeździły do Lędzin i Bierunia Nowego regularne zugi ;-)
Podobno zapotrzebowanie na połączenie z Lędzinami jest duże. Przewidują, że dziennie byliby w stanie przewieść ok 700 osób na KWK Ziemowit - daj Boże ćwirtkę, żeby na większości małych połączeń było takie obłożenie 8-)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#19
No na Lędziny to można już jechać od strony Kosztów Wink I to pod drutem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
No niby tak, ale to w Tychach mieszka większość pracowników KWK Ziemowit, a to właściwie tam jest przy kopalni stacja. W samych Lędzinach peronu nie ma.
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#21
Coś w stylu peronu jest jeszcze koło przejazdu (od strony Carrefoura, czy co tam teraz jest). Trzeba mieć na uwadze, że mieszkaniec Lędzin też potrzebuje dostać się do Tychów/Katowic, a taki podjazd tych kilku kilometrów w niczemu by nie przeszkadzał (pod warunkiem skrócenia do minimum postoju i wyremontowania toru).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#22
W sumie to nie ma o czym dyskutować. Ważne, że ktoś już o tym zaczął myśleć poważnie. A co wyjdzie z planów to życie pokaże. Z tym, że ja nigdy nie spotkałem się z połączeniem Lędzin bezpośrednio z Kato. Przez Tychy to i owszem, nawet z Krakowem, czy też Kielcami - takie pociągi były i owszem.
Połączenie Lędzin z K-cami wydaje mi się tak samo realne, jak połączenie Gliwic z Tarnowskimi Górami z pominięciem Bytomia przez bocznicę KWK Bobrek - możliwe, ale chyba nierealne... A może się mylę?? Życie pokaże..... 8-)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#23
Do Lędzin z Katowic to pociągi jeździły całkiem niedawno Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
No ale przez Tychy :-P Bo nie przypominam sobie, żeby jeździły przez Kosztowy ect. ;-) Poza tym trakcję elektr. zwinięto pod koniec lat 90 :-(
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#25
Fiat ostrzy sobie już ząbki. Chcą żeby ich autobusy które teraz wożą ludzi z Tychów do zakładu chcą opłacić kursy dowożące na zmiany i odwożące ze zmian a autobusy mają odbierać z zakładu i podwozić na przystanek no i zabierać do zakładu z przystanku kolejowego.
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#26
W końcu dyrektor Arlet (Fiata) postawił sobie to rozwiązanie za punkt honoru przed przejściem na emeryturę. Dla mnie osobiście to dobre rozwiązanie bo Oświęcimska w porach szczytu jest bardzo mało przejezdna. ;-) Mam blisko do przystanku, więc co mi tam. Właśnie min. po to powstają nowe przystanki. I dlatego remont Beskidzkiej przesunięto o rok do czasu otwarcia nowych przystanków. Później po zamknięciu Beskidzkiej będzie się działo... :-> A tak wsiadam w pociąg i z dworca w Bieruniu do bramy Fiata jest ok kilometra więc szybko fajnie i na miejsce. :-P
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#27
Niestety projekt przejęcia przez KŚ lini z Tychów Miasta do Sosnowca na tą chwilę został odsunięty w czasie na rok badajże 2013 niestety. :-| No cóż marszałek wystąpił jako strażak przed zapowiadanym przez związki strajkiem w PR i narazie wycofał się z pomysłu przejęcia tej lini oraz połączenia Bytom - Gliwice. ;-D No ale co się odwlecze... 8-)

Prace przy budowie nowych przystanków idą pełną parą :-D Codziennie ekipy budowlane coś dłubią przy torach, kablach i kanalizacji. Praktycznie strona z Tychów do K-c jest prawie gotowa. Trzeba jedynie położyć puzzle na pozostałej części peronu, bo skrajnia jest już gotowa. Słupy z oświetleniem już stoją... Wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. ;-)

Szkoda jedynie, że przy samym dworcu w Tychach zaprzestano jakichkolwiek prac - a miało być tu centrum przesiadkowe oraz wielopoziomowy parking. Z tego co się dowiedziałem UM czeka jeszcze na pieniądze z UE dotyczące dofinansowania Tramwajów Śląskich (!!!). W momencie zakończenia procedury mam nadzieję, że zaczną się już prace nad wydłużeniem lini T-busowej do pętli przy samym dworcu. Ale nie rozuniem czemu nie budują już parkingu :-> Hie hie
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#28
Cytat:Z tego co się dowiedziałem UM czeka jeszcze na pieniądze z UE dotyczące dofinansowania Tramwajów Śląskich (!!!).
Chodzi o tabor Tongue Tutaj więcej na ten temat -> http://www.tram-silesia.pl/www/index.php/jrp/
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#29
O tabor także, ale TLK co krok kupują używane trolejbusy z Gdyni. :-D Ale sama pętla pod dworcem w Tychach ma być "zbudowana" z unijnej kasy. ;-) Ale miłoby było zobaczyć nowe solarki na szelkach na tyskich drogach. Tak w ogóle to Tychy mogłyby rozbudować jeszcze bardziej linie trolejbusowe. A pomyśleć, że jeszcze parę lat w stecz UM w Tychach miał w planach pozbycie się t-busów z Tychach... :-P
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#30
No a na nowo wybudowanych przystankach światełka już świecą. :-) , poza tym kończy się remont kładki na stacji Tychy zachodnie, przystanek koło lodowiska już też gotowy prawie hiehie :-P Ekipy budują tam windy dla niepełnosprawnych to bardzo fajna wiadomość :-D Myślę, że maj 2012 jest jak najbardziej możliwy do dotrzymania. ]-> (oby)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Goleniów] Nowy dworzec Linia424 4 3 890 07.12.2015, 16:31
Ostatni post: Linia424
  Spółka Dworzec Polski i nowy podział dworców mikrobart 19 8 501 16.02.2012, 19:46
Ostatni post: Maciej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.