Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej, zdjęcia i prawo
#16
rustsaltz napisał(a):Nie wiem czy wszyscy mają takie odczucia, ale: mnie osobiście nie przeszkadza, że ktoś robi zdjęcia na szlaku czy portretowe
Mnie również to nie przeszkadza, pasja jak pasja.

rustsaltz napisał(a):ale jak kuźwa przychodzi i robi zdjęcia na tekstury to zwyczajnie wk...wia.
Rzeczywiście to może być wkurzające. Osobiście nie zdarzyło mi się takie coś jednak jeżeli już była by taka sytuacja to wolałbym gdyby taka osoba podeszła i grzecznie się spytała czy nie widzę problemu.

rustsaltz napisał(a):Może ja jestem przyzwyczajony,
Cytat:Skąd: GOP
Sam wiesz że to wiele zmienia Smile

rustsaltz napisał(a):ale złodzieja na torach to od razu widać Big Grin
Widocznie to nasi się za mocno wycwanili. Wyobraź sobie sytuację, mamy złodzieja w kamizelce kręcącego się po polnej drodze wzdłuż torów, na widok pociągu przerywa próbę kradzieży np. kabli lub mocowań. W tym momencie nie jesteś w stanie stwierdzić jaki cel ma taka osoba, prewencyjnie wzywasz SOK.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#17
Poznanski_mech napisał(a):Wyobraź sobie sytuację, mamy złodzieja w kamizelce kręcącego się po polnej drodze wzdłuż torów, na widok pociągu przerywa próbę kradzieży np. kabli lub mocowań. W tym momencie nie jesteś w stanie stwierdzić jaki cel ma taka osoba, prewencyjnie wzywasz SOK.
Śląscy złodzieje doskonale wiedzą, że jak ukradną kabel to nie będzie pociągów. A jak nie będzie pociągów-nie będzie czego okradać, więc żyją z infrastrukturą w swoistej symbiozieBig Grin

Cytat: Osobiście nie zdarzyło mi się takie coś jednak jeżeli już była by taka sytuacja to wolałbym gdyby taka osoba podeszła i grzecznie się spytała czy nie widzę problemu.
Niestety od pewnych kręgów/ludzi grzeczności trudno wymagać... A potem się jeden z drugim dziwi, że w jego kierunku leci woda z płukania kubka po kawie Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
rustsaltz napisał(a):Niestety od pewnych kręgów/ludzi grzeczności trudno wymagać... A potem się jeden z drugim dziwi, że w jego kierunku leci woda z płukania kubka po kawie Tongue
Zapachniało hipokryzją.
Odpowiedz

#19
Może w takim razie jednak zakupić sobie tę kamizelkę, choćby zieloną odblaskową taką jak na rower Ja osobiście uważam że skoro mam statyw na łące przy torach lub na jakimś ,,bocznym peronie" to nie powinienem byc chyba odebrany jako złodziej, ale macie rację, statyw jeszcze o niczym nie świadczy W każdym razie jak zobaczycie w Rawiczu lub Bojanowie takiego gościa to nie dawajcie od razu cynka do SOK :-P
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :-)
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz

#20
Mariusz W. napisał(a):
rustsaltz napisał(a):Niestety od pewnych kręgów/ludzi grzeczności trudno wymagać... A potem się jeden z drugim dziwi, że w jego kierunku leci woda z płukania kubka po kawie Tongue
Zapachniało hipokryzją.
Osobiscie nie zdarzylo mi sie nikogo oblac:p
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#21
MarcinB, napisze Ci to jak ja robię. Przede wszystkim nie robię zdjęć z torów. No chyba, że ten jest nieużywany, ale to też rzadkość, bądź mam pozwolenie od pracownika kolei (wiem, to nadal wykroczenie Wink ). Kamizelkę zakładam wtedy, gdy jestem już nieco bliżej torów (ale nadal w bezpiecznej odległości) w celu pokazania maszyniście, że nie ma styczności z samobójcą. Stojąc na peronie nigdy kamizelki nie zakładałem. Jest to miejsce publiczne i mam prawo wykonywać co mi się podoba (oczywiście w ramach przepisów).
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#22
DamianT napisał(a):Jest to miejsce publiczne i mam prawo wykonywać co mi się podoba (oczywiście w ramach przepisów).
Jeszcze jakbyś pamiętał o tym, żeby podnieść rękę na sygnał baczność to by już było całkiem git Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#23
A zdarza się Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#24
DamianT napisał(a):MarcinB, napisze Ci to jak ja robię. Przede wszystkim nie robię zdjęć z torów. No chyba, że ten jest nieużywany, ale to też rzadkość, bądź mam pozwolenie od pracownika kolei (wiem, to nadal wykroczenie Wink ). Kamizelkę zakładam wtedy, gdy jestem już nieco bliżej torów (ale nadal w bezpiecznej odległości) w celu pokazania maszyniście, że nie ma styczności z samobójcą. Stojąc na peronie nigdy kamizelki nie zakładałem. Jest to miejsce publiczne i mam prawo wykonywać co mi się podoba (oczywiście w ramach przepisów).


nie no z torów to ja też nie robię, raz że to duża nieodpowiedzialność a nawet nazwałbym bezmyślność a dwa jak już wspomniałem chcę oszczędzić maszynistom migotania przedsionków ze zdenerwowania ;-)
Ja głownie jeżdżę na szlaki poza stacje (łąki, lasy itp) także kamizelkę wczoraj już zakupiłem :-)
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz

#25
A czy założę kamizelkę odblaskową koloru zielonego czy czerwonego to jest jakaś różnica lub znaczenie ?
Odpowiedz

#26
Tet napisał(a)
10) samowolnego zajmowania placów oraz samowolnego składowania lub wyładowywania na nich przesyłek i innych rzeczy; (UWAGA, statyw może zostać uznany za "inną rzecz")

Czy mam to rozumieć w taki sposób, że nie wolno mi filmować za pomocą statywu?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konkurs filmowy "Sfilmuj kolej z Lotos Kolej" Obleśny Szczur 26 12 337 25.11.2014, 22:06
Ostatni post: rogonon
  Kolej, fotografia i prawo - dyskusja psim 0 3 222 18.05.2011, 07:25
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.