Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sa139 pr
#1
Wie ktoś gdzie kursuje sa139 przewozów regionalnych?
Odpowiedz

#2
(13.05.2020, 19:09)givexnine napisał(a): Wie ktoś gdzie kursuje sa139 przewozów regionalnych?

Tutaj zwrócę uwagę na pisownię. Po pierwsze nazwy przewoźników piszemy z dużej litery, ponieważ jest to nazwa własna, a po drugie Przewozy Regionalne z dniem 23 stycznia 2020 roku zmieniły nazwę na Polregio. 

No dobrze, ale wracając do tematu. Jeżeli chodzi o SA139 jeżdżące w PRach to najbliżej mnie można jednego takiego spotkać w województwie Łódzkim (SA139-026), gdzie jeździ wraz z dwiema SA135 (019-020) na trasie Łódź Fabryczna - Opoczno lub Tomaszów Mazowiecki/Łódź - Spała (Linia kolejowa 53, która jak na swój region jest dosyć klimatyczna, ale jest czynna tylko w okresie letnim. Inny pojazd SA139-024 jeździ w województwie Warmińsko-Mazurskim (niestety nie powiem na jakich dokładnie relacjach gdyż nie wiem) oraz jeszcze po dwa egzemplarze będące własnością tego przewoźnika jeżdżą w województwie lubuskim i pomorskim (oczywiście wspomnę, że w okresie letnim gdzieś lipiec-sierpień SA139 nie kursują na Hel, a zamiast nich robią to Stonki z Bohunami lub SA137/SA138 z jednym wagonem 120A). Jest jeszcze pozostałe dziewięć Pesa Linków będące własnością województwa Lubuskiego i Zachodniopomorskiego, ale niestety nie wiem gdzie one za bardzo jeżdżą, gdyż to nie za bardzo moja działka, ale jak chcesz złapać jakiegoś SA139 Polregio to spróbuj tam gdzie masz najbliżej do nich, lub wybierz się do województwa Łódzkiego na linię kolejową 25 (Tomaszów Mazowiecki - Opoczno). Na pewno poza nim uchwycisz też wiele innych ciekawych składów Smile
Odpowiedz

#3
SA139 Polregio na Pomorzu to Chojnice - Gdynia jeździły. Poza Helem ofc. Najczęściej w duecie 022 i 025.
Odpowiedz

#4
Do tej pory jeżdżą - na pewno na relacji Tczew - Chojnice.
Odpowiedz

#5
Dziś do Chojnic z Bydgoszczy jedzie zakupiony SA139-010.
Odpowiedz

#6
(18.05.2020, 10:16)MegaTVHD napisał(a): Dziś do Chojnic z Bydgoszczy jedzie zakupiony SA139-010.

Wiem, że może nie w temacie do końca, ale czy wiesz co obecnie dzieje się z SA139-008 ? Zdaję mi się, że po odbyciu 123 dni w KD miał zostać zwrócony do Pesy, a pod koniec lutego nakolei pisał, że został zakupiony przez Polregio. Czy ta informacja jest potwierdzona ?

Źródło: https://www.nakolei.pl/polregio-kupilo-u...a-od-pesy/
Odpowiedz

#7
Przecież mieliśmy na ten temat dyskusje. Wyszło ze 010 zakupiony.
Odpowiedz

#8
(18.05.2020, 10:41)MegaTVHD napisał(a): Przecież mieliśmy na ten temat dyskusje. Wyszło ze 010 zakupiony.

No wiem, ale nie wyjaśniło się dokładnie co z SA139-008 potem stało.
Odpowiedz

#9
Pewnie stoi w PESIE
Odpowiedz

#10
(18.05.2020, 13:34)erap2 napisał(a): Pewnie stoi w PESIE

Też tak sądzę. I najpewniej czeka na wykupienie/wypożyczenie od któregoś z przewoźników.
Odpowiedz

#11
@MegaTVHD: A jednak przewidziałem. Dzisiaj zauważyłem informację, że SA139-008 został wypożyczony przez Polregio do Pomorskiego zakładu. Więc zapewne wkrótce będzie obsługiwać pociągi do Chojnic.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.