Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie najlepiej pojechać żeby S200 spotkać?
#1
Witam
Chcę nagrać S200 i gdzie najlepiej pojechać aby udało się tą żadką lokomotywę sfotografować. Dużo ich jest chyba na KWK...
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
Odpowiedz

#2
Cześć, nie wiem czy to na pewno S200 ale w Częstochowie w okolicy huty często można spotkać  T448p, wygląda identycznie ale nie wiem czy to S200. Załączam zdjęcie bo ją uchwyciłem. Jak coś to daj czy to ta sama.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#3
Kolego, przeglądałem zdjęcia i znalazłem S200, nie pomyliłem się bardzo bo też jest użytkowana w okolicy Huty w Częstochowie. Tam ją znajdziesz na 100%.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz

#4
Kilka lat temu robiliśmy jej zdjęcia na linii Jaszczów - KWK Bogdanka.
Odpowiedz

#5
Teraz tam gagary i 15D jeżdżą
Odpowiedz

#6
(07.05.2020, 20:01)Depechemati napisał(a): Cześć, nie wiem czy to na pewno S200 ale w Częstochowie w okolicy huty często można spotkać  T448p, wygląda identycznie ale nie wiem czy to S200. Załączam zdjęcie bo ją uchwyciłem. Jak coś to daj czy to ta sama.

Po pierwsze, S200 i T448p to zupełnie inne lokomotywy, a jedyne co je łączy to produkcja w zakładach CKD i fakt tego, że są to lokomotywy spalinowo - elektryczne (w domyśle spalinowe z przekładnią elektryczną). Tongue

S200 to lokomotywa w układzie C0`C0`, a "koziołek" czyli T448p - B0`B0`. Wink

Po drugie - jeżeli szukasz informacji o tym gdzie znaleźć te lokomotywy to możesz wejść w 2 miejsca:
1. Kartę serii lokomotyw S200 w Ilostanie - https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.p...title=S200
2. Na pl.misc.foto.kolej na Facebooku i tam polować na to gdzie te lokomotywy obecnie jeżdżą.

Obecnie S200 można spotkać:

- w Krakowskim zakładzie ArcelorMittal
- na szlakach między Krakowem, a GOP`em (głównie Hutą Katowice w Dąbrowie Górniczej)
- na terenie samego GOP`u (Rybnik, Gliwice, Zabrze, Sosnowiec, Katowice, Mysłowice itd.)
- wszędzie tam gdzie porusza się SKPL
- na terenach przygranicznych PL/CZ oraz PL/SK
- przy przewozach materiałów o przekroczonej skrajni

Jeżeli chodzi o pozostałe miejsca to ciężko określić i trzeba polować na konkretne pojazdy na grupach na FB, ponieważ są one często wykorzystywane jako Pool Taborowy i wynajmowane dla różnych podmiotów i przewoźników.
Odpowiedz

#7
Jeśli chodzi o Dolny Śląsk:
- Wrocław Nadodrze (S200 Industiral Division)
- Wrocław Brochów, Gądów (brak 100% pewności że coś trafisz)
- Czasem okolice Jaworzyny Śląskiej, Ścinawy, Wołowa
Możesz też coś trafić w okolicach, ale pewności nie mam.
Śląsk:
- Ruda Chebzie i okolice (raz trafisz, raz nie)
- Zabrze Biskupice
- koleje prywatne, kopalniane, zakładowe w GOPie
- BYTOM (!!!) - trafisz na Industrial Division
- Gliwice, Dąbrowa Górnicza
INNE:
- Warszawa Rembertów (stacja załadunku/rozładunku kruszyw)
- Gdańsk
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie focic w Warszawie SRC 1 1 594 12.08.2021, 09:49
Ostatni post: Kolejowy Kacper
  Przechowalnie bagażu - gdzie są, gdzie nie ma? ET40 65 154 158 10.02.2017, 23:50
Ostatni post: neptun505z

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.